Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell értelmezni a halnépe...

Hogy kell értelmezni a halnépességet?

Figyelt kérdés
Pl. a diszhal.info-n, ha azt írják, hogy mondjuk 70 literre 5 hal, akkor az azt jelenti, hogy 70 literben csak az az 5 hal tartható, vagy bele van számolva, hogy a 70 literben lehetnek még más halak is?

2012. okt. 4. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a konkrét ajánlástól is függ, de általában tartható mellette más hal is.
2012. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igen, azt jelenti, hogy arra az 5 halra kell számolni 70 liter vizet.

De sok halnál hibás, vagy nem egyértelmű ez a szám, hiszen rengeteg dologtól függ. Igazából csak tapasztalattal lehet megmondani, hogy egy adott akváriumba mi lenne a jó.

Megközelítésnek viszont jó az ajánlás, érezheted belőle, hogy mégis körülbelül mi kell az adott halnak, például aranyhal 200 liter/4 db - ebből tudod, hogy egy 30 literesbe nem tervezheted őket.

Viszont a 200 literbe jó szűréssel még belefér egy anci pár is például, mert más rétegben mozognak.


Tehát a legjobb, ha itt megkérdezed, hogy mi is lenne a jó - akváriummérettel, szűréssel, növényesítéssel.

2012. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mehet bele általában más hal is.


Pl 6db törpeszívóharcsa kb majdnem minden kis hal mellé mehet 100 literbe, arra valahogy rá sem néz rá a többi, szinte mintha ott sem lennének. Ők pedig csak a saját társukkal haverkodnak és együtt lógnak a falon, vagy vasfán, ahol éppen van kaja, alga.


Mondjuk algaevőknél érdekes, raktam be egy rókamárnát, törpeszívóharcsák közé és az első nap még nem találta a helyét, aztán azt kezdte hinni, hogy ő is törpeszívóharcsa és ment velük együtt. Ők lehet nem annyira fogadták be, de ő azért ment utánuk jobb híján, és neki más lett volna a szokása, de 1 hónap után, már teljesen úgy kezdett úgy viselkedni, mint a törpeszívóharcsák. Eltanulta tőlük, hogy mit honnan kell enni és a mozdulatokat is, szóval ez olyan érdekes volt szerintem.


Ugyanígy, pl ha van mondjuk 8db neonhal és hozzáraksz még 4db amanda lazacot 100 literbe, akkor az amandák mennek a neonok után, beállnak a csapatjukba, tehát így akkor az amandák nem félnek hogy túl kevesen vannak.


Vagy pl a gyöngy dániók és a danio erythromicron is képes együtt alkotni egy nagyobb csapatot.


Szóval így vannak halak akik jól érzik magukat a másik fajjal, és vannak akik meg különcködnek.


Aztán van persze olyan is amikor balhéznak, hogyha nem sikerült jól összeválogatni őket, de akkor jobb megszüntetni a balhé forrását, hogy ne stresszeljék egymást fölöslegesen, tehát érdemes olyankor eladni valamelyik halat, ha látod hogy nem volt jó ötlet összerakni őket.


Na de egyszerűbb ha megkérded gyakorin és akkor valaki csak tudja. Az a baj, hogy az állatkereskedésben nem lehet kérdezősködni, mert ott aztán direkt olyan hülyeségeket mondanak neked, hogy megöljék egymást a halak, azért hogy vegyél újat. Szóval rájuk nem mindig érdemes hallgatni, de azért megkérdezni lehet őket is, érdeklődésképpen és szerintem ha sokat kérdezősködsz mindenkitől, egy idő után kialakul és képben leszel, hogy mit mivel hogyan lehet összerakosgatni.

2012. okt. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ó Murr, bárcsak már ott tartanék, hogy áll az akvárium mindennel együtt, és csak a halacskákat kéne bele összeválogatni :D Sajnos ez még odébb van, egyelőre olvasgatok, hogy mégis mit hogy, mert a legjobbat szeretném a leendő halacskáimnak, nem akarom elkapkodni. :) Első akváriumom lesz. Annyi biztos, hogy olyan 90-110 literest szeretnék, de aztán hogy pl. ebbe milyen szűrő jó, meg milyen világítás, az még teljes homály :D Csak hát ugye a halak a legérdekesebbek, én meg nem birok magammal, már azokat is tervezgetem :D

Egyébként valami ilyesmire gondoltam első körben, tudnátok segíteni, hogy ez nagyjából jó-e, meg milyen berendezés kéne?

Szeretnék valami rajhalat, vörös neont pl. kb. 10 db (esetleg dánió, ha a neon nem jó, de az jobban tetszik...)

1 törpe vagy mézgurámi pár, kb. 4 törpe szívóharcsa. Ez így jó lenne kb? Esetleg mehetne még melléjük más halacska? Még egy kisebb csapat, valami szép színes, látványos rajhal, vagy még egy pár színes valami? Meg persze növénykék.

2012. okt. 6. 01:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Az jó szerintem.


http://www.youtube.com/watch?v=5eQHQVIQTio


Vannak alul jaguárcsíkok, csak ezek szeretnek bemászni a szűrőbe, 3mm-es résen már beférnek.


A törpeszívóharcsának pedig ne legyen 27 foknál több, az a lényeg.

2012. okt. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!