Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tudná nekem értelmezni...

Valaki tudná nekem értelmezni a származási lapot? Kik a felmenők milyen díjat nyertek?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem ez így nem nagyon mond semmit.
2012. ápr. 28. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt egy minta (az egyik első amit a google kidobott):

[link]

Az addig megnyert címek kicsivel vannak feltűntetve nagy kezdőbetűvel, a felmenők neve nagyobb betűtípus végig nagybetűsen és néhol a név után '-'el elkülönítve a DP eredmény (plHD-0)is meg a munkavizsga (IPO I) is szerepel.

A nevek alatt meg az egyedi azonosító (chip/tetoválás) száma.

Hogy a felmenőknek jelenleg milyen eredményeik vannak azt úgy fogod megtudni, hogy egyenként rákeresel a nevükre és remélhetőleg a tenyésztő naprakészen frissíti a honlapján ezeket az információkat.

2012. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
töltsd fel a tk-ról a képet és akkor értelmezzük
2012. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha champion a kutya, akkor latod a nevnel CH H, CH D (tehat magyar es nemet champion) ICH az international chamopion

a szuresek is ott vannak pl HD a diszplazia szures.

2012. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos PDF formátumba tudtam csak bescannelni. Ha küldtök nekem egy e-mail címet akkor átküldeném.
2012. ápr. 28. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:
tedd fel apdf-et
2012. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az ICH az olasz champion csak a MEOE törzskönyvezési osztálya képtelen megjegyezni az Int CH (mint International) valamint az ICH (Italian champion) közötti különbséget. :)

A törzskönyv alapból jól értelmezhető hisz oda van írva, hogy melyik sorban mi van (szülő, nagyszülős stb) ezeknek a neve és eredménye található még a lapon

HCH- Hungarian champion

HJCH- Hungarian Junior Champion

HD- Diszplázia

ED- könyökizületi dp

CEA/PRA/RD/catarakta (vagy cat) szembetegségeket jelölnek

ill munkavizsga eredmények szerepelhetnek még a lapon


néha vannak kiállítási eredmények mint 10 xCAC (10 alkalommal lett osztálygyőztes nemzeti kiállításon) CACIB (nemzetközi kiállításon elért eredmény ami az Int.CH címre jogosítja fel a kutyát ha teljesíti a megadott számot belőle

a BOB vagy HFGY - fajtagyőztes címet takarja

2012. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bocs előző, a hivatalos FCI jelölés CHés utána az ország jele. tehát CH D. az német CH B.az belga. Az ICH az international a MCH az multichampion.

A MEOE csinálja fordítva. Nézz meg akármilyen más törzskönyvet és ott így vannak jelölve

2012. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

HPJ= Hungária Príma Junior, a legjobb fiatal osztályos szuka vagy kan kapja.


FGY= Fajtagyőztes


BOB= Best of Bred = Fajtagyőztes


Hr.Ch= szerintem a Horváth Championt jelöli, de majd kijavítanak, ha nem.


MKSZ= Magyar Kutyások Szövetsége, a MEOE szerződéses partnere. A kiállításaikon nem túl magas a nevezési létszám, így nem túl nehéz náluk címet elérni. Sok embert ismerek, aki csak legyint rájuk.

2012. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A multi champion nem cím és hivatalosan nem is kerülhet fel egy törzskönyvre. Tudtommal most magyar törzskönyvet elemzünk bár nekem van két olasz és egy francia imp kutyám és egyiknek sincsenek fordítva rajta a címek.


Pl olasz imp kutyám apja:AKC CH, CKCCH, JR.IT.CH. / IT.CH. / INT. CH, ÖSTCh, SKCh, ROCh, BGCh, MNECh, MKDCh, RSBCh ezt az olaszok írják így rá hisz ezt ők állították ki... egy holland fedezésemnél a kan apja (ez szerepelt a holland törzskönyvön):AKCCH, DKCH, NOCH, FICH, NORDCH, INTCH, LuxJCH

lehet van ahol fordiva van de én olyannal még nem találkoztam...

2012. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem a hollandon is fordítva van: CHJ NL,CHJ L,CHJ D, CH NL,CH F, CH B.
2012. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!