Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő szörcsög! Segítség!?

Cerberosz kérdése:

Külső szűrő szörcsög! Segítség!?

Figyelt kérdés
Atman cf-1200 előző héten vettem észre h szörcsög, akkor kitakarítottam és minden okés volt öszerakás után de tegnap este megint rákezdett. Nem a légtelenítéssel lehet a baj mert mielőtt szétszedtem volna 2 hónapig hozzá sem értem. Kicsit olyan mintha levegőt szívna valahol!!!! Szerintetek? Mit lehet tenni?
2012. okt. 15. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy eltömődött vagy összeesett a szűrőanyag? Esetleg a beszívóág nincs lefojtva?

Úgy tűnik, hogy elszívja a motor maga alól a vizet, ezért szörcsög, ezért levegősödik. Valahogy lejjebb kellene venni a teljesítményét, vagy a vízutánpótláson segíteni. Ha sok perlonvatta van benn, azt is ki lehet venni, mert az is sokat fojthat.

2012. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bamboochatheone ***** válasza:
Döntögesd meg addig amíg már nem szívja a levegőt!
2012. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Hacsak nem szörcsögött, majd utána kezdte el, hiába áll neki döntögetni, kivéve, ha egy porlasztót dugott a szívóág alá. Arra tudok gondolni, hogy a tartályba nem jut elég gyorsan a megfelelő vízmennyiség. Az akvárium alatt van a szűrő?
2012. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen alatta van.
2012. okt. 15. 16:36
 5/9 A kérdező kommentje:
perlon van benne a végén azt kiszedjem? már eléggé koszos
2012. okt. 15. 16:36
 6/9 A kérdező kommentje:
előző héten ha jól emlékszem csütörtökön takarítottam nincs lefojtva fullon van mind2 csap akkor amikor összeraktam semmi gond nem volt.
2012. okt. 15. 16:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túlságosan megtömted, hogy a szűrőanyag nyomja ki a tetejét?
2012. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor szelelhet az oldalán ha nem csukódik le rendesen, ha nem zár jól valahogy a teteje.
2012. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Az ilyen szűrőket évente tisztítjuk, rosszabb esetben néhány havonta. A perlonvattát dobd ki, így nem kell állandóan piszkálni. Egyébként is rendesen lefojtja a szűrőt, és arról még nem is beszéltünk, ha kezd eltömődeni.
2012. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!