Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal beteg....

Sziámi harcoshal beteg. Segítség? (lent)

Figyelt kérdés

van egy sziámi harcoshalam, 2 és fél éves.

kb 3-4 hete kezdődött a 'betegség'. nehézkesen úszott, és azóta csak a taljon fekszik vagy egy növényen. a hasa iszonyatosan fel van puffadva. nem tudom hogy mit tudnék vele csinálni, mert az előző is így döglött meg.



2012. okt. 20. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szűrés? Az akvárium mérete? Ha kicsi az akváriumod, akkor túl van etetve. Ha nem, akkor meg tudok ilyen betegséget csak nemtom a nevét
2012. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem öreg volt és van benne egy adag beltenyészet is. Ezek a halak nem bírnak túl sokat.:S
2012. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
elvileg 1,2 max 2 évig élnek. én is gondoltam már rá hogy öreg, de akkor nem kéne így felpuffadnia. már nagyobb a hasán a dudor mint a feje.
2012. okt. 20. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Bélgyulladás. A betták hajlamosak erre, és az sem javítja a helyzetet, hogy elképesztően mohók. Kb. addig zabálnának, amíg bele nem pusztulnának. Ha e mellé még rossz minőségű táp, vagy túletetés párosul, akkor van gáz.


Most koplaltasd, bár szerintem már nem sokat lehet vele kezdeni. Ha esetleg túléli, vagy lesz másik halad, akkor azt csak élő vagy fagyasztott eleséggel etesd, napi egyszer, heti 6 napban. Egy koplalónap jót tesz nekik. Illetve a változatos étrend is.

2012. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2012. okt. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!