Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól csinálom-e?

Lala6 kérdése:

Jól csinálom-e?

Figyelt kérdés
A múltkor írtam az aranyhalam gondjáról és írtátok a túltelepítés miatt beteg ugye a 160l-be 8 arany 6gurámi stb...Az aranyhalakat ma elviszem a kollégámnak a kerti tavába nagyon megsírattuk a feleségemmel őket mert nagyon sőt imádjuk az állatokat de tudjuk hogy jobb lesz így nekik.Az akvárium úgy 2 hónapja van nálam de a sógoromé volt de amilyen tartási körülményekről mesélt szerintem halak ki és teljes puccentás lesz.Kavics kifőzés stb..Rngeteg kérdésem lenne hozzátok nem akarok bakizni mert utoljára 6 éves koromba volt akváriumom ennek már 25 éve és újra bele szeretnék vágni.Várom mindenki segitségét murr nevű gondolom úr kommentjét is de hansúlyozom MINDENKIÉT.Előre is köszi.

2012. okt. 31. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? :)

Jól teszitek, hogy az aranyhalakat megfelelő helyre viszitek.

2012. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

De a gurámik megmaradnak?


Ha takarítás után rögtön raksz bele halat, akkor legalább a víz felét tartsd meg, ebbe rakd á a szűrőt, amit ne(!!) kapcsolj ki, a kavicsot kifőzheted, az akvárium üveget ecettel tisztíthatod. A szűrőben lévő szűrőanyagokat esetleg kimoshatod lágyan a nem megtartandó vízben. De nem szabad nagyon kipucolni, az nem baj, ha barna, nyálkás, azok a hasznos bacik.


Ha nem raksz bele vissza rögtön halat, akkor cserélheted az egész vizet, kimoshatod a szűrőt is rendesen és akkor várj 2-3 hetet, amíg élőlényt raksz be. De ezt csak akkor tedd, ha betegség gyanúja áll fenn. De ha két hónap alatt nem volt betegség, akkor most már nem is lesz, hogy az aranyhalak kikerülnek onnan. Az első esetben leírt nagyobb vízcserének minősülő takarítás bőven elég.

2012. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen ő egy M. úr (Mirr-murr)

[link]

2012. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam nagyobb vízcsere kavics kifőzés szűrők tisztítása.A gurámik megmaradtak lett mellé a nagy kedvenc betta hím remélem az nem gond.Az első kérdés a betta mekkorára nő mert hol 6-7 cm van ahol 8-10 cm amit írnak.Valós állítás az ha 23 fokban van tovább marad életben tudom hogy meleg vizi hal de külföldi szaklapokban láttam ilyen irományokat.
2012. okt. 31. 16:01
 5/15 A kérdező kommentje:
bocsánat de futkároznom kellett de ismét itt vagyok
2012. okt. 31. 20:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne csinálj teljes nagytakarítást.

Ha az aljzatot kimosod, és kifőzöd, akkor a víznek legalább a felét hagyd meg, és a szivacs szűrőjét hagyd érintetlenül.

Azt majd 2 hét múlva öblítheted ki legközelebb.

A bettának 28 fok kell.

Általában igaz, hogy minél lassabb egy állat bioritmusa, annál tovább él. Mivel a halak hidegvérűek, a környezetük hőmérséklete befolyásolja a bioritmusukat.

Melegben gyorsabb, ezért rövidebb ideig élnek.

De a természetes élőhelyén is így van.

A hűvösebb víz pedig egy bettának 26 fokot jelent!

23-ban megfázik, és abba hal bele.

Sok esetben még a 26 fok is annyira megviseli, hogy teljesen apatikussá válik.

2012. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Gurámikkal van együtt. Azoknak is jó a 26-27 fok?
2012. nov. 2. 14:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Általában igen.
2012. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az akvárium pucolás megtörtént de a biztonság kedvéért több mint a fele vizet megtartottam.A belső szűrőbe ha kisebb szivacsot rakok es töltök bele kerámia gyűrűket a biószűrés miatt az hasznos lehet vagy csak a külsőbe legyen?És miért van,hogy a vízmelegítő 27fokra majdnem már a 28-at eléri de a 2 hőmérő 24-25 fokot mutat.Az egyik üvegre ragasztós a másik folyadékos.
2012. nov. 2. 15:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Sima kerámia gyűrűt még a külsőbe is csak módjával rakj, az egyáltalán nem végez biológiai szűrést! Porózus kerámia gyűrű (siporax) jó bio szűrő, de sok helyet foglal, belsőbe inkább csak szivacs legyen. Ha egy kicsit kisebb a szivacs, inkább szat gyantát tegyél bele, de ne sokat, mert megköti a nitrátot, amire a növényeknek is szükségük van.


A fűtőt nem értem.

A 27 fokra van állítva, és 24 fokot mutat a hőmérő, akkor honnan veszed, hogy majdnem eléri a 28-at??? Van egy harmadik hőmérő, ami 28-at mutat?


A fűtők hőmérője nem pontos. Kalibrálni kell. Hőmérővel, lehetőleg pontos, folyadékossal.

Pl ha 27 fok kell, akkor felveszed maximumra, nézed a hőmérőt, mikor éri el a 27 fokot, és akkor addig csavarod le a fűtőt, míg ki nem kapcsol. Megjegyzed az eltérést, pl a fűtőn nézve 29, vagy 25 foknál kapcsolt ki, akkor tudod, hogy a fűtő mérőjéhez mindig 2 fok eltérést kell számolni.


Egyébként ne csodálkozz, ha küszködni fog a fűtő, nagyobb környezeti hőmérséklet különbséget nehezen dolgozza le. Ezért jó a túlméretezett fűtő.


Az akváriumot mindig takarni kell, hogy a víz fölötti levegő is olyan meleg legyen, mint a víz! Ez fontos a labirintosoknál.

2012. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!