Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól csinálom-e?

Lala6 kérdése:

Jól csinálom-e?

Figyelt kérdés
A múltkor írtam az aranyhalam gondjáról és írtátok a túltelepítés miatt beteg ugye a 160l-be 8 arany 6gurámi stb...Az aranyhalakat ma elviszem a kollégámnak a kerti tavába nagyon megsírattuk a feleségemmel őket mert nagyon sőt imádjuk az állatokat de tudjuk hogy jobb lesz így nekik.Az akvárium úgy 2 hónapja van nálam de a sógoromé volt de amilyen tartási körülményekről mesélt szerintem halak ki és teljes puccentás lesz.Kavics kifőzés stb..Rngeteg kérdésem lenne hozzátok nem akarok bakizni mert utoljára 6 éves koromba volt akváriumom ennek már 25 éve és újra bele szeretnék vágni.Várom mindenki segitségét murr nevű gondolom úr kommentjét is de hansúlyozom MINDENKIÉT.Előre is köszi.

2012. okt. 31. 11:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
160l-es aksi 200wattos fütö.A28fokot úgy értettem hogy majdnem 28 fokra van állítva a fűtő de csak 25 fok van benne.De akkor ezt kipróbálom az aksin van tető is.A siporax-al kapcsolatban csak netröl tudok rendelni mert itt sopronba azt se tudják mi az.Itt csak sima kerámia gyűrűt árusítanak.azt mondták a boltba a fűtőről ahány liter annyi watt ez igaz?
2012. nov. 2. 19:34
 12/15 anonim ***** válasza:
Hogy mekkora fűtő kell, az attól függ, milyen hidegben van az akvárium, mekkora a helyiség, és az akvárium hőmérsékletének a különbsége. 200 watt az kb jó. De lehet, hogy kell egy nap, mire felfűt 28 fokra.
2012. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Értem.Igazábol 35négyzetbe lakunk.Az érdekelne van egy hydor r20 900l/h belső szűrő és van egy kis box amibe aktív szén van.Ér az valamit és rakjak a külsőbe is vagy csak szivacs es siporax.
2012. nov. 2. 20:13
 14/15 anonim ***** válasza:

:) Hát az mindegy, hány nm, az számít, hány fok van, mert értelem szerűen ha hidegebb van a szobában, akkor az akváriumfűtő lassabban fűt, ha meg melegebb akkor nincs annyi dolga, mert a víz átveszi a szoba hőmérsékletét.

Mindegy, 200 wattnak elégnek kell lenni, ha meg mégsem, az úgyis látod.

Aktív szén nem kell, max ideiglenesen néha kúraszerűen be lehet rakni, vagy gyógyszeres kezelés után, hogy megkösse a fölösleges vegyi anyagokat.

De az aktív szén telítődik, szóval ha régóta bent van, akkor már semmit nem ér.

A belsőbe ne legyen csak szivacs. Az aktív szén helyére is inkább szivacs, vagy ha azt nem akarsz, akkor szat gyanta. Ez megköti a nitrátot, és elég sokat dob optikailag a víz tisztaságán.

Ez is telítődik idővel, de meleg sós vízben regenerálható.

Annyira kell figyelni, hogy a növényeknek ne legyen hiánybetegsége, mert nekik is kell a nitrát. Be kell lőni, mennyi gyantát használhatsz.


A külsőben meg alul valami durvább szivacs, amiben a nagyja mechanikai szennyeződés megakad, utána siporax, utána meg amit akarsz, csak porózus legyen. Jó sima szivacs is, valami apróbb lyukú.

2012. nov. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A stabil 22-23 fok megvan.Akkor a szenet kiveszem rakok be mást nagyon köszi.Egész éjjel a netet böngésztem és nagyon gondolkodok egy házi kűlsőn de semmi ötlet mekkora kellene mekkora szivattyuval de jokat láttam na és persze bio lenne.De ott is valaki az erősebb áramlásra valaki a gyengébb áramlásra esküszik.Logikussan gondolkodva jobb a kisebb de akkor viszont nem szür annyira.Vagy?
2012. nov. 3. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!