Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 80l-es akváriumba miből...

Egy 80l-es akváriumba miből mennyit?

Figyelt kérdés

Kezdőként nem vagyok biztos a dolgomban, de remélem ti tudtok nekem segíteni ebben. Adott a 80l-es akváriumom már berendezve, feltöltve vízzel. Szeretnék bele halakat, lehetőleg rajhalakat, mert azok tetszenek. Ezeket néztem ki: Zebra vagy Pettyesúszójú dánió (7-8db), sima neonhal (7-8db) és végül Foltos törpe páncélosharcsát (6-7db)

Szerintetek ez a 3 faj ilyen mennyiségben elférne egymás mellet?



2012. nov. 11. 15:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem ez a lényeg.

Hanem a folyamatos tápanyag, és o2 ellátás a baktériumoknak. Az elején vedd lejjebb az áramlást, pár hónap múlva már a max se lesz túl sok.

Jó szűrő meg pl eheim 2012, vagy jbl i80, tetratec in 800.

Ezek nagynak tűnhetnek elsőre, de nem baj.

Egy erős szűrőt lejjebb lehet venni, de egy gyengét felcsavarni nem lehet.


Egyébként meg a szűrés alapvetően 2 (nagyobb) dolog függvénye, az egyik a vízforgatás, a másik a szűrő térfogat (szűrőfelület) nagysága.

Az aquael fan szériájában kifejezetten kicsi a szűrőfelület.

2012. nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!