Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az aranyhal feljon a víz...

Ha az aranyhal feljon a víz tetejére és sokáig fent van, majd dőlöngél, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Gömb akváriumban vannak, pár órája hoztam őket haza, eleinte úszkáltak, most pedig álandóan fel jönnek a víz felszínére..

2012. nov. 12. 19:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Hajajj...
2012. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Granulátum ***** válasza:
69%

Rakjál bele levegőztetőt, mert nem kapnak friss oxigént, azért próbálnak a levegőből lélegezni.


Amúgy a gömbakvárium nem lett betiltva az Unióban?

2012. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mit csináljak??
2012. nov. 12. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
MInél előbb szerezz be egy kockaakváriumot és valami módon oldd meg a levegőztetést mert ha MOST nem teszel semmit lehet nem érik meg a holnapot. Legvégső esetbe ha nem tudsz elszaladni és venni akváriumot vagy levegőztetős cserélj benne vizet, így legalább egy kevés oxigénhez jutnak
2012. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

fulladnak a halak....

és a gömbakváriumban való haltartást valóban tiltja a törvény

2012. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
volt előzőleg akváriumunk, és beletettem a pumpát. Nem vagyok magyarországi, és nem tudtam, hogy nem jó a gömbakvárium...
2012. nov. 12. 20:17
 7/11 Platypus ***** válasza:

Fogd a felmosóvödröt, alaposan sikáld ki, töltsd fel szobahőmérsékletű csapvízzel, és rakd át ebbe a halakat pumpástul. Egy átlagos felmosóvödör 12 liter, egy átlagos gömb meg 3, így még mindig több esélyük van a túlélésre.


Holnapig meg gondolkozz el, hogy van.e kapacitásod egy 100 literes akváriumra, amit azonnali jelleggel meg kéne vásárolni. Ha nincs, akkor vidd vissza a halakat és olvasgass egy kicsit, mielőtt újra halvásárlásra adnád a fejed.


[link]

2012. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Granulátum ***** válasza:
0%

A halak vízigénye: 1 liter / 1 halcentiméter


Tehát ahány centi halad van annyi liter víz kell nekik, különben nagyon hamar kiszívják egymás elől az oxigént

2012. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Frontosa ***** válasza:

Ez a 1 cm/liter csak kistestű alacsony mozgásigényű halakra és a kifejlett méretre vonatkozik. Aranyhal méretű halakra 50 liter/db inkább az irányadó, azaz a minimum helyigény, nem baj ha több. Az aranyhal és a genetikailag azonos kárász kifejlett mérete 35-40 centi!

Ne kínozd tovább szegényt, ha nem tudod megteremteni neki a minimális életkörülényeket akkor inkább vidd vissza a boltba és mielőtt újra haltartásba fogsz olvass utána az alaponak és az adott halfaj igényeinek.

Üdv,

2012. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Frontosa ***** válasza:
Azaz pl. 3-4 aranyhalnak kell 150-200 liter. Ezt kihagytam.
2012. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!