Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 35 literes akváriumban 1 db...

35 literes akváriumban 1 db hím betta mellé mi mehet még? [ha mehet]

Figyelt kérdés
Valami alatt garnélát, csigát, esetleg valami pici nanohalat vagy aljzatlakót értek. Még nincs meg semmi, kezdő vagyok,de azért rendesen utánaolvastam...:D Esetleg nagyobb aksi kéne? Szűrés, fűtés, élő növények fagyasztott/élő kaja, világítás stb. mind biztosítva lesznek!
2012. nov. 17. 16:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged nagyobb akváriumot venni, vegyél. Több lesz a választási lehetőséged (:

Bettával macerás nanohalat tartani, ami olyan pici, hogy 35 literben jól elvan, azt tényleg megeheti a betta. A garnélákkal is ugyanez a baj, élelmesebb megeszi őket. Én a zebra csigákat és a sárga öves süncsigákat szeretem nagyon, annyi a hátrányuk, hogy csinos, fehér petéket hagynak a dekoráción. Nagy előnyük viszont, hogy ezek a peték csak brakkvízben kelnek ki, tehát nem lepnek el a kiscsigák.

2012. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az helyzet, hogy van valahol egy 63 literes, tehát volna nmagyobb, de azt nem szeretném még befogni...:D

2012. nov. 17. 18:03
 13/18 anonim ***** válasza:

Az eddig felsoroltakra mondanék véleményt:

Az almacsiga túl nagy, hülyén néz ki, ráadásul rengeteget koszol.

A páncélosharcsáknak és szívóharcsáknak kicsi a hely, csapatban érzik jól magukat.

A kicsi csigák elszaporodnak, a kicsi garnélák elfogynak.


Ami működhet, az 3-4 amano garnéla talán, sok növénnyel.

Vagy a porceláncsiga/süncsiga valamelyike, de nekik se túl nagy a hely.

Én befognám a 60 litereset, az pont jó egy normális összeállításnak és a jó vízminőség is könnyebben fenntartható.

2012. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én meg azért írtam a törpeszívóharcsára talánt, mert azt nem bántja a betta. Viszont nem túl nagy az akvárium és a törpeszívóharcsa csapathal, tehát normális esetben több kéne belőle, de ide nem fér több, mert elég érzékenyek a vízminőségre és szeretnek úszni is, és a túl meleget ki nem állhatják, 27-28 fok fölött már elkezdhetnek dögledezni. Szerintem a 24 fok ideális nekik, csak ugye a bettának meg 26 fok kell. Azt is bírják, csak nyáron kis akváriumba felmegy a hőmérséklet nagyon, tehát akkor már necces, hogy talán megdöglenek a harcsák.
2012. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
De olvastam itt olyat, hogy kisebb amanot megette a betta, de az is ilyen talán, hogy ha kicsit nagyobb, akkor talán nem fogja.
2012. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 YourDestiny ***** válasza:
Semmit, páncélos harcsákat pláne nem.
2012. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Murr, meggyőztél a 6

2012. nov. 18. 08:36
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Murr, meggyőztél a 60 literessel kapcsolatban...

Oda a Betta mellé mit szabadna?

2012. nov. 18. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!