Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állatkínzás, kinek szólhatok?

Állatkínzás, kinek szólhatok?

Figyelt kérdés
Van a közelünkben egy kisállatkereskedés,ahová rendszeresen járok eledelekért.Többször megfigyeltem,hogy van egy kb.1 literes kis akváriumuk,ami egy csúcsára fordított kis háromszögre hasonlít.Mindíg van benne egy hal,hol egy Betta,most egy szerencsétlen kis aranyhal,alig fér el.Sem fűtés,sem szűrés nincs ebben az akváriumnak nevezett kis valamiben.Ott kínlódik a hal egy műnövény társaságában.Gondoltam szólok nekik,de olyan sűrűn járok hozzájuk,hogy nem akarok velük haragot,de ez így nagyon nem tetszik.Szerintetek kinek lehet emiatt szólni,hogy intézkedjen?

2012. nov. 18. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
sztem szólj az állatvédőknek,akik hozzátok a legközelebb van! neten keress rá!
2012. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kellene próbálnod először az üzletben szólni nekik,hogy ez így nem jó.Tudom,hogy nem akarsz velük haragban lenni,de mégis azt hiszem ez lenne talán a legcélravezetőbb.Bejelentést itt tehetsz,de én már próbáltam bejelentést tenni náluk rossz kecsketartás miatt és nem méltattak válaszra,ezért mondom,hogy az üzletben kéne kezdeni: [link]
2012. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

én is probálkoztam már de esélytelen. inkább akkor szólni, hátha megfogadja.

az aranyhal mellé amugy nem jo élönövény mert megeszi.de nyilván az akvárium mérete nem igazán oké.

2012. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az aranyhal nem esz meg minden élő növényt, pl az anubiast békén hagyja. Am jelentsd valahol szerintem, de nem igazán érsz vele sokat
2012. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Talán azért csinálja, hogy vegye meg aki sajnálja a halat.

Szerintem nyugodtan le lehet teremteni emiatt, mert ő is tudja hogy kínzás. Ha viszont a háta mögött akarsz kicseszni vele, akkor te sem vagy jóember. Max a halakkal, de az emberekkel nem.

2012. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem szólsz, inkább feljelented?!

Ez egy roppant szimpatikus autentikus magyaros eljárás. Gratulálok.

Egyébként meg az összes boltban félliteres rekeszekben tárolják a halakat, mindenkit feljelentgethetnél.

De számtalanszor elhangzott más itt is, hogy ők nem tartják a halakat, hanem ideiglenesen tárolják. A bolt csak erre való. Szélmalomharc lenne ezen változtatni.

2012. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is szólj,ne jelengess!Ez nem a komunizmus.
2012. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább boltban szólj. Meg lehet azt oldani nyugodtan, kedvesen is. Értelmes kereskedőnek fontos a vevő visszajelzése, jobb esetben még meg is köszönik, hogy szólsz.

Ráérsz akkor feljelenteni őket, ha szép szóval nem tudsz hatni rájuk.

2012. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a boltban szólj. Meg lehet azt oldani nyugodtan, kedvesen is. Értelmes kereskedőnek fontos a vevő visszajelzése, jobb esetben még meg is köszönik, hogy szólsz.

Ráérsz akkor feljelenteni őket, ha szép szóval nem tudsz hatni rájuk.

2012. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik boltról van szó, de ha nem mersz szólni nekik, és valóban zavar a dolog, írhatsz nekik imélt is. Úgy gondolom nem jönnek rá, hogy te írtad, de legalább szóltál.
2012. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!