Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes 42L-es akváriummal...

Érdemes 42L-es akváriummal elkezdeni az akvarisztikát?

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy később berendezések cseréje nélkül tudjak nagyobbra váltani, ha szeretnék. Cseréljem le az akváriumot is? Régen aranyhalak voltak benne minden nélkül, de sokáig nem bírták soha, most be szeretnék ruházni egy normálisra.


Milyen halakat ajánlatok?


2012. nov. 21. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod azt, hogy beruházol egy Atman AT-3335 külső szűrőre. [link]


Ezt én használtam már 45 litereshez, garnélákhoz és nano halakhoz.

[link]

Viszont de a pici állatok miatt, a beszívó ágára ráhúztam egy szivacsot, nehogy beszívja őket.


Meg használtam ehhez a 90 litereshez is:

[link]


Egyébként ez a külső szűrő önmagában normálisan használható szerintem 70 literig nagyjából.


Ha pedig egy nagyobba, mondjuk egy 112 literbe tennéd, akkor egy kisebb olcsó belső szűrőt is kell tenni pluszban a másik végébe, azért hogy rásegítsen a vízforgatásra, hogy ne maradjon álló, pangó terület az akváriumban, és akkor nem fog algásodni.

2012. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem érdemes mert szerintem ez kicsi igaz 100 lityóssal kéne kezdened de kezdésnek jó egy 50-65 min.

ezt már kicsit könnyeben lehet berendezni,életét adni neki

akkor kezdjük el mi is kéne:

1.min 50-60l aksi

2.valami gyökér

3.aljzatnak jó a bazalt zúzalék

4.növények vmi igénytelen

5.jó ha van egy akvarista könyved

6.egy szürő,levegőztető lehet külön vagy kombinálva

de az akváriumnak megfelő méretben kell

7.vízmelegítő amit lehet állítani

8.ha nagy aksit válassztasz pl:100-200l

akkor nem árt külsőszürő

9.egy pár takarító cucc mint pl:talajporszívó,cső amivel szívatyúzod a vizet,ecet,pár tiszta konyharuha,iletve vödör

10.lámpa ebből vmi neoncső féle de nem vagyok benne biztos de nem sima asztali lámpa

11.meg persze a halak

12.nem árt az sem ha meg méred a csapvized ph értékét és az nk-t

erre van drágább mérő eszközök vagy egy egyszerű mérő csík


én nem szeretem az aranyhalakat én inkább a trópusi halakat ajánlom

remélem segítettem

2013. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!