Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj van az Akváriummal. Ötletek?

Baj van az Akváriummal. Ötletek?

Figyelt kérdés
Újonnan beüzemelt 80l-es akváriumról van szó. 3hete járatom, akvaristák ajánlása szerint. Ma raktam bele zebradániókat. Az elején minden jó volt de 2 óra múlva elkezdett pirosodni a kopoltyújuk, meg a szemük dagadni... és látszódik, hogy döglödnek. Mit lehet csinálni hogy ne dögöljön meg az összes ameddig kiderül mi a baj az akváriummal? tegyem öket külön valami vízbe?

2012. nov. 16. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány fokos a víz, milyen szűrés van, és milyen világítás?
2012. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
25 fok a víz, egy aquael fan2 van benne, és rendes fénycsöves világítás
2012. nov. 16. 15:33
 3/17 anonim ***** válasza:
Talán a csapvizetekkel van valami gáz. Vagy ha nem, akkor próbálj egy kis vizet cserélni, hátha berothadt a víz, vagy nem tudom. Furcsa.
2012. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De tényleg azért fura, mert ha még szűrő nélkül forgatom a vizet 3 hétig, csak egy gyenge vízpumpával, akkor sem rothad be, ha nincs benne hal. Legalábbis nem kéne neki.
2012. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy tedd magasabbra a szűrőt, hogy csobogjon és menjen bele több oxigén.
2012. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Oxigénhiány nincs, van levegőztető is, és a szűrő is fodrozza a vizet. Ötletem sincs... Az egyik már feladta a többi meg elég rosszul néz ki :S egyelőre kiszedtem őket a vízből mert tuti valami nagyon rossz benne. Nem volt jobb ötletem, ezért egy 15les akváriumba raktam őket. volt egy kis állott csapvizem és azt kaptak, hátha javulnak, de sajnos az összes kopoltyúja piros, meg a szemük is be van dagadva :S
2012. nov. 16. 16:27
 7/17 anonim ***** válasza:
Szellőztesd ki a vizet úgy, hogy rendesen csobogjon, és holnap cserélj 20-30% vizet. És imádkozz.
2012. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Addigra egy hal sem marad :S úgyérzem hogy teljes akvárium restartot kell végezni. normális külső szűrövel stb
2012. nov. 16. 16:47
 9/17 YourDestiny ***** válasza:

Első: nem értem, miért fontos az általad kérdezettek.


Itt a logika azt a magyarázatot adja, hogy a vízzel van gáz. Nem kúti víz véletlenül?

2012. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
sima csap víz, ami állt előtte egy napot
2012. nov. 16. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!