Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nagy akvárium kérdés:...

A nagy akvárium kérdés: Milyen legyen?

Figyelt kérdés

Előbb raktam már föl kérdést, de most már tudok konkrétumokat.


Szóval egy 54 liter körüli akváriumot szeretnék építeni. A legjobban az íves tetszene, de a szögletes is megfelel, ha túl nagy felárat kérnek az ívesért.


A méretek korlátozottak: 60(hossz.)x30(szél.)x30(mag.)

Mivel az íves is szóba került a 30cm-es szélességbe nem számoltam bele az ív méretét (ívvel együtt lehet 35cm is).


Néztem több helyen is néztem és vannak ám árbeli különbségek.

pl. Aquashop - szögletes 54l ~7,5eFt

eakvarium.hu - szögletes 54l ~4,3eFt(!)

eakvarium.hu - íves 54l ~7eFt

akvariumplus.hu - szögletes 54l ~4,2eFt

akvariumplus.hu - íves 54l 7,5eFt


Van ezek között minőségbeli különbség? Mit tudnátok ajánlani? A jobb minőséget pártolom!!!

Tudtok máshonnan is javasolni esetleg?


2012. nov. 29. 23:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Íves akvárium volt nekem régen, amin volt üvegtető sínnel, csak éppen nem úgy volt hogy hosszában volt a sín, hanem keresztben, tehát a két rövedebb végén volt két műanyag sín rátéve. Oda se volt ragasztva, semmi, teljesen szétszedhető volt. Aztán volt 2 csík üveglap.

Egyik hátul, a másik pedig elöl. És ami elöl volt annak az egyik fele ívesre volt vágva. Az elsőt azt így hátra lehetett tolni a hátsó üveglap felett.


Ilyen lámpát barkácsoltam rá: Ez egy barna műanyag virágláda (36cm hosszú), és abba 2 kerámiafoglalat, és 2db 20Wattos izzó. Elég egyszerű és olcsón meg lehet csinálni.


[link]

[link]

[link]


2 ilyen izzóval:

[link]


45 literes volt az akvárium egyébként, és kicsit sok volt a fény rá, de ez egy 54 literesre pont jó lenne. Hát lehet hogy nem túl szép, viszont a növények nőnek alatta frankón. Ennél erősebb nem kell.

2012. dec. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Fűtőnek igazából nemigen számít a típusa, mind ugyanazt tudja. Azért kínait nem érdemes belőle venni, és nem is a legolcsóbbat. Eheim akvárium szettben pl. Jager fűtőket szoktak rakni, azok jók. De jó fűtői vannak az Aquael-nek is. Itt tudsz párat nézni, de ezen kívül sok van még: [link]


Akasztós szűrőt én még nem használtam, de úgy tudom, hogy azt kisebb, 20-30l-es aksikba szoktak tenni. Ezek viszont csobognak a kialakításukból adódva, így ez nem épp csendes. A legtöbb belső szűrőn van levegőztető, ez nem gond. És ez elég oxigént juttat a vízbe, a vízfelszín fodrozásával.


Ja igen, és a talajszűrő. Ha ilyenre gondolsz: [link]

akkor szerintem felesleges. Ezt a belső szűrő helyett szokták alkalmazni, nem pedig vele együtt.

Az akvárium aljáról a mulm-ot simán le tudod szívni egy talajporszívóval is: [link]


Így működik: http://www.youtube.com/watch?v=FZ_1kz_7Aaw


Ebből is tökmindegy, milyen márkát veszel, mind ua. tudja. Sőt, van aki otthon megcsinálja ezt háztartási cuccokból.

2012. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Jó ötletnek tűnik. Személy szerint te melyiket ajánlanád: az íveset vagy a szögleteset?


Összebírnék barkácsolni egy lámpát is nem lenne gond. Annyit még, hogy azt az alumínium(?) belsőt vetted vagy azt is barkácsoltad?


----

Keresgettem én is fűtőt: [link]

Erről mi a véleményed? Igaz 2x annyiba kerül, mint az általad linkelt Aquael vagy Eheim.


Belső szűrő lesz akkor.

"És ez elég oxigént juttat a vízbe, a vízfelszín fodrozásával."

Tehát nem kell hozzá (külön) levegő pumpát vennem? Vagy ajánlott?


Igen, olyasmire gondoltam. Talajszűrő akkor elvetve.

Talajporszívót szándékoztam venni. :)


Jut eszembe CO2 rendszer ugye nem kell ekkora aksiba?

2012. dec. 1. 18:05
 14/24 anonim ***** válasza:

A fűtő jónak tűnik. De az ára kicsit sok. :)


Belső szűrőhöz nem kell külön pumpa, meg van ez oldva anélkül. Ezen a videón látod, hogy az Eheimnél hogy van megcsinálva, szépen fújja bele a levegőt a vízbe, ami aztán fodrozza a felszínt. http://www.youtube.com/watch?v=wTytLoK2s2M

Igaz, hogy ez Pickup 2012-es, de a 2010-esnél, ami neked jó méretű, is ugyanígy van megoldva. (bocs,hogy mindig az Eheim-el példálózok, de nekem ez van, és amúgy is jó márkának számít akvarisztikában)

Egyébként a legtöbb belső szűrő ugyanezen az elven fújja be a levegőt a vízbe, megmozgatva a vízfelszínt.


A CO2 rendszerre bocsi, de nem tudok mit mondani, én még sose használtam, mert az én aksim low tech, csak pár növény van benne, azok is a szívósabb fajtából.

Ezt az oldat nem tudom, ismered-e, elvileg direkt növényes akvaristáknak szól. Sok érdekesség van fenn. Biztos találsz választ a CO2-re is. :)

2012. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ezek közül melyik a legjobb minőségű belső szűrő?


[link]

vagy

[link]

vagy

[link]

vagy

[link]

vagy

[link]

vagy

[link]

vagy

[link]


Bocsi, hogy ennyit írtam, de én ezeket néztem jobb minőségűeknek.


Nem akarok extra kényes növényeket és halakat sem, de szeretném, hogy nagyon jól nézzen ki az akváriumom.

Minden a természetes, normális színeiben pompázzon odabent.

Megmondom őszintén C02 rendszerre már nem nagyon akarok költeni, mert így sem lesz olcsó dolog, de ha kell, akkor beletuszkolom valahogy a pénzügyi kereteim közé.


Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi kitartó válaszait!

2012. dec. 1. 19:24
 16/24 anonim ***** válasza:

Ezekből, amiket belinkeltél, mind jó lehet. Ha számít az ár (értsd úgy, hogy az olcsóbbak közül akarsz választani), akkor Aquael fan2.

Ha az ár nem számít, akkor a legjobb szerintem a JBL. Illetve még jó választás az Eheim Aquaball, mivel az több irányból szívja be a vizet, így jobban keringeti, és átforgatja azt.


És még annyit ajánlanék, hogy amennyiben úgy rendeled a felszerelést, érdemes több webshop-ot is átnézni, nagy eltérések lehetnek az árban.

Csak egy példa a belinkeltjeid közül: [link]

[link]


Ez akárhogy is nézzük, majdnem 3500ft mínusz. Szóval érdemes kutakodni.


akvariumshop, centrumzoo, aquadepo, akváriumplus, akvariumbox, ezek mind jó akvarisztikai webhelyek. Ha budapesti vagy, jó párba személyesen is el tudsz menni.

2012. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A Sera-ról mi a véleményed?


Mint írtam már inkább a minőségre mennék rá. Az Eheim Aquaball 130 és a JBL CristalProfi i80 között fogok dönteni.


Rendben, nézelődni fogok, hogy hol a legolcsóbb. Sajnos vidéki vagyok, nem bírok fölmenni értük pestre, mert mostanában már nem járok arra.

Úgy gondoltam először megnézem az árakat interneten, majd ehhez hozzászámítom a kiszállást is és utána szétnézek a városban is, hátha itt helyben olcsóbban kitudnék fogni 1-2 cuccot.


A CO2-ről rakok mindjárt egy új kérdést.


Érdemes lenne még táptalajt venni a növényeknek?

Gondolom vízteszter is kell. Egy ilyen összetett megfelel?

[link]

2012. dec. 2. 12:58
 18/24 anonim ***** válasza:

A Sera szűrőiről nincs tapasztalatom, így nem akarok semmit mondani róla.


Igen, ez a vidéki ügy nekem is probléma szokott lenni. Budapestre én se mennék fel semmiért, Szombathelyről nem is lenne rövid út. :D


Vízteszt jó, ha van, nem árthat. Egy alap csomag kezdésnek megteszi. De ismerek olyan embert, aki nem használ ilyen teszteket, igaz, ő nem kimondottan kényes halakat tart, hanem olyanokat, amik igényei tág határok között mozognak.


Táptalaj: ez megint a növényektől függ. Ha igénytelenek, akkor nem muszály. De ha szépen növő, élénkzöld növényeket akarsz, nem árt. De ez is pénzfüggő, hogy mire van keret. Sokan esküsznek pl a növénytáptalaj + bazaltzúzalék kombóra. Ez esztétikus is a bazlt miatt, és a növényeknek is jó.

Nekem Aquatic nature shrimp Soil van egy 30l-esben, de főleg a garnélák miatt választottam ezt. Növény csak riccia, meg gömbmoha van benn. Igaz, jól érzi magát mindkettő.

2012. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Utolsó kérdésem: Milyen aljzat legyen?


A jelenlegi halaim + növényeim mennének bele.

1db közönséges algaevő

1db fátyolos algaevő

1db páncélos harcsa (ez valami nagyobb fajta, mert ~8cm-es az enyém)


A növényeim nevét nem tudom, de igénytelek, kevésbe fényigényesek.


Ezekhez még guppikat és pár panda páncélost terveztem.

A növényeket nem nagyon ismerem.


Meglennének együtt? Illetve milyen aljzat legyen?

2012. dec. 2. 14:22
 20/24 anonim ***** válasza:

A közönséges algaevő alatt ancit értesz, ugye?

Annak kevés az 54l, szerintem a fátyolosnak is, de azt nem ismerem.

A páncélos harcsának, ami 8 centisre megnőtt, biztos, hogy kicsi lesz az aksi.


Szóval őket semmiképp nem ajánlom beletenni ekkora akváriumba. A guppiból egy csapat mehet (10-15 db), de én csak hímeket ajánlok, ilyen kis helyen nem ajánlatos a szaporításuk, mert nagyon szaporák tudnak lenni, és nem tudsz mit kezdeni a sok kicsivel. Szép lassan ellepik majd az akváriumot. A pandák megint csak mehetnek bele, de abból is mértékkel, olyan 3-4 db.


Ez majdhogynem ki is meríti az akvárium képességeit, ennél több hal nem nagyon fér már el. Esetleg rakhatsz még bele garnélákat, vagy csigákat, ők is nagyon fel tudják dobni az akváriumot.


Egyébként díszhal.info-n sok faj fenn van, leírva az is, hogy hány liter kell nekik, mik a szokásaik, igényeik.


Aljzat: a pandák miatt valami olyan aljzat kell, aminek nincsenek éles sarkai, mert az felsértheti a bajszukat, ami további sok gonddal jár. Konkrét ajánlásom ide nincs, igazából ami tetszik. Még annyit, hogy természetes színűt válassz, ne festettet, mert az színezni fogja a vizet.

2012. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!