Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nagy akvárium kérdés:...

A nagy akvárium kérdés: Milyen legyen?

Figyelt kérdés

Előbb raktam már föl kérdést, de most már tudok konkrétumokat.


Szóval egy 54 liter körüli akváriumot szeretnék építeni. A legjobban az íves tetszene, de a szögletes is megfelel, ha túl nagy felárat kérnek az ívesért.


A méretek korlátozottak: 60(hossz.)x30(szél.)x30(mag.)

Mivel az íves is szóba került a 30cm-es szélességbe nem számoltam bele az ív méretét (ívvel együtt lehet 35cm is).


Néztem több helyen is néztem és vannak ám árbeli különbségek.

pl. Aquashop - szögletes 54l ~7,5eFt

eakvarium.hu - szögletes 54l ~4,3eFt(!)

eakvarium.hu - íves 54l ~7eFt

akvariumplus.hu - szögletes 54l ~4,2eFt

akvariumplus.hu - íves 54l 7,5eFt


Van ezek között minőségbeli különbség? Mit tudnátok ajánlani? A jobb minőséget pártolom!!!

Tudtok máshonnan is javasolni esetleg?


2012. nov. 29. 23:58
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem ez anci. Jelenleg egy ideiglenes akváriumban vannak, de már nem sokáig.

Az anci is 10cm körül van.


A fátyolos jóval kisebb kb. fele az ancinak.

A közönséges algaevő alatt ancit értesz, ugye?


Vegyesen terveztem őket és nem lesz baj, ha szaporodnak, mert lebírom passzolni másnak.


Csigát is terveztem. Milyen csigát ajánlasz? Maláj csiga jó?

Persze mellé pár csigaevő csigát is teszek.


Aljzat: a pandák miatt valami olyan aljzat kell, aminek nincsenek éles sarkai, mert az felsértheti a bajszukat, ami további sok gonddal jár. Konkrét ajánlásom ide nincs, igazából ami tetszik. Még annyit, hogy természetes színűt válassz, ne festettet, mert az színezni fogja a vizet.

2012. dec. 2. 15:07
 22/24 A kérdező kommentje:

Bocsi az utolsó bekezdést ne olvasd. Véletlenül elküldtem.


Aljazatnak bazalt megfelel?

2012. dec. 2. 15:08
 23/24 anonim ***** válasza:

Van belőle eléggé finomra zúzott, az jó lehet, igen.


A csigákról: a tornyosok jópofák, nekem garnikkal vannak együtt, de vigyázz velük, ők is túl tudnak szaporodni. Erre megoldás a helena csiga, vagyis csigaevő csiga, amit írtál te is. De őket csak akkor szerezd majd be, a már kiirtani való csigáid vannak. Egyébként meg ha nincs csiga nekik, megeszik a haltápot is.

Nekem a süncsigák a "kedvenceim", csak errefelé nehéz őket beszerezni. Ők azért is jók, mert akváriumban nemigen szaporodnak.

2012. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a segítségedet! Nagyon sokat segítettél!


Zöld kéz ment. :)

2012. dec. 2. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!