Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tervezek, hogy veszek egy 112...

Tervezek, hogy veszek egy 112 literes akváriumot, hogy? Csinálljam?

Figyelt kérdés
milyen növényeket tegyek bele? a halak ugy tervezem, hogy kb 5 darab guppi 3 lány-2 fiu, kb 15-20 nörös neon, és 2vagy3 lány sziámi harcoshal, és 1 hím. milyen sorrandbe kéne őket betenni? mennyi időközzel, és a harcoshalakat azt mindenképp szeretném, és még milyen fajokat tehetek bele?

2012. dec. 9. 16:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nem kell átváltani a luxot, meg a wattot, ugyanis egyik mérőszám sem jó.


Teljesen mindegy, hogy azt mondom, hogy 1200 lux, vagy 20 watt, önmagában semmit nem jelent, mert attól függ, hány litert világít meg, ill. mekkora vízoszlopot kell átvilágítania.

Általában watt/liter arányszámban szokás számolni (esetleg w/gallon, amerikai forrásokban)

A növények igényét is ezek szerint csoportosítják.

Alacsony, közepes, magas fényigényű növényekre.

Kb 0,3 w/l-ig alacsony, 0,8 w/l től pedig erős a fény, közötte meg közepes....


Bár ez sem tökéletes mértékegység, mert a térfogat nem egyenesen arányos a felületen beeső fénnyel, de ebbe most nem megyek bele.

Itt viszonylag jól leírják az igényeiket:

[link]

2012. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 YourDestiny ***** válasza:

A Watt teljesen mindegy, a fénycső lumen értékét nézd meg. Persze az se teljes a növények számára, mert csak egy bizonyos hullámhosszon hasznosítják a fényt a növényeid, de ez most mellékes. A lényeg, hogy legyen egy daylight csöved, az fényerőben jó. 15 Watt alatt anubiasod, moháid lehetnek, más nem nagyon, szóval nem érdemes túlzottan foglalkozni vele. Persze volna még alternatíva, de 54 literben rövid időn belül több növény lenne, mint bármi más (gondolok itt az aponogetifoliára például).


A fényvisszaverő cuccot netről is tudsz rendelni. Én papírosban vettem, hát ott valószínűleg drágább lesz. Ilyet keress, szerintem nem probléma szerezni:


[link]


Viszont 1000-1500 forint között mozog métere, ám neked nem sok kell. 45 centi széles, ami így csak a hosszát kell néznek. Ha vágatsz 80 centit, szerintem az elég a 60-as tetőbe.

2012. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 YourDestiny ***** válasza:
*45 centi széles, ami elég, így csak a hosszát kell nézned.
2012. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!