Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tervezek, hogy veszek egy 112...

Tervezek, hogy veszek egy 112 literes akváriumot, hogy? Csinálljam?

Figyelt kérdés
milyen növényeket tegyek bele? a halak ugy tervezem, hogy kb 5 darab guppi 3 lány-2 fiu, kb 15-20 nörös neon, és 2vagy3 lány sziámi harcoshal, és 1 hím. milyen sorrandbe kéne őket betenni? mennyi időközzel, és a harcoshalakat azt mindenképp szeretném, és még milyen fajokat tehetek bele?

2012. dec. 9. 16:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
és hogyha majd töltöm fel az aksit, akkor a vizet, csak simán öntsem bele, vagy valami szűrőn keresztül kell,
2012. dec. 9. 17:38
 12/23 anonim ***** válasza:

Ezt így hetekig folytathatnánk, párszáz könyvet írtak a témában, nincs értelme ide-oda kapni. 50 oldalt is tele lehetne így irkálni, azt meg senki nem fogja megtenni.

Ha nem csak kudarcokat akarsz, akkor úgysem tudod megúszni, hogy rááldozd az időt egy kis szakirodalomra, anélkül nem fog menni.

Regisztrálj az akvarista.hun, és kezdésnek olvasd el az ajándék e-book-okat.

Aztán majd ha konkrét tisztázandó kérdéseid lesznek akkor kérdezősködhetsz akár ott, akár itt. De így, minden alap nélkül, ez egy végeláthatatlan szélmalomharc.

2012. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A legjobb ha hagyod állni a vizet minimum 1hétig

belerakod a növényeket a talajt és 1hét utána a halakat

Persze lehet frissen is beletenni mindent egyszerre

de ha hagyod állni a vizet akkor legalább kíméled a halak kopoltyúit a klórtól. Amikor takarítod az akváriumot akkor célszerű mindig csak a víz 1/3-át cserélni. Ha a vizet tisztának látod akkor is legalább 2 hetente a 10-20%-át cseréld le

2012. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Na látod, ezért kell szakirodalmat olvasni!

Ha nem teszed meg, akkor pl simán elhiszed az előző választ, ami amúgy úgy hülyeség, ahogy van.

1 válaszon belül 6 hibát számoltam össze. Az ilyen kártékony válaszolók, eladók, stb.. ellen kell felvértezned magad egy kicsit, legalább az alapokkal, különben úgy átb.sznak, mint a sz.rt.

2012. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
regisztráltam, de nem találom azt az e-book-ot
2012. dec. 9. 18:14
 16/23 anonim ***** válasza:
A főoldalon van, csak egy kicsit le kell tekerni.
2012. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 YourDestiny ***** válasza:
Én nem olvastam el a kommenteket, de a hal már így is sok, az algázók nélkül határeset, szóval ne többet. Külső szűrőt javaslok, ha nincs rá keret, minimum egy JBL i szériás vagy hasonló belsőt, amiben variálhatók a töltetek és a teljesítménye is korrekt. A növényeket a világításod alapján válaszd. Elsősorban az a kérdés, hogy gyári tetőd lesz? Ha igen, ajánlott kibélelni a belsejét tükörfényű öntapadós tapétával, rengeteget dob a fényerőn. Csak úgy gyárilag nagyon semmi az egész, alig néhány növénynek megfelelő még fényvisszaverővel is.
2012. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszi, még egy olyan kérdésem lenne, hogy itt a növényeknél, a kellő fény az lux-ban van megadva. viszont ahol az aksit néztem, ott wattban adják meg, azt hogy tudom átváltani,
2012. dec. 9. 18:30
 20/23 A kérdező kommentje:
oylan fényvisszarverős tapétát hol lehet venni,
2012. dec. 9. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!