Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom annyira elalgáso...

Az akváriumom annyira elalgásodott, hogy teljesen szétszedtem. Jól csináltam?

Figyelt kérdés
54 literes és olyan hihetetlenül algás volt, nem csak a falai, hanem az aljzat is, hogy szétszedtem. A maradék halat dunsztosba tettem egyelőre, a növényeket kidobtam (de a nagyrészét megölte az alga már úgy is). Ezután az akváriumot, tetőt, szűrőt átsikáltam 10%-os ecettel, lemostam sokszor. Az aljzatot betettem a sütőbe (bazalt). Mit csináljak még, mielőtt újraindítom az egészet?

2012. dec. 9. 17:46
1 2 3
 11/30 YourDestiny ***** válasza:
A második mondatot félbe hagytam. Nos, a barna alga a kevés fény miatt telepedhetett rá mindenre, ha tényleg barna volt. Persze ha a vízminőség nem állt a helyzet magaslatán, más is nőlhetett. Egyébként nálam a barna alga nagyobb fénynél is nőtt már, szóval néha eléggé megfejthetetlen némelyik dög, de az már kicsit odébb van, és nem a te helyzetedben.
2012. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

A pickup szériából a 2010 kell 54 literbe.

Igen, nagy, de egy szűrőnél az jó, ha nagy.

Nagyobb baj, hogy csúnya.

De ha valami dekorral álcázni tudod, akkor végül is jó.

2012. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Igazából lehet boldogulni az alap szettel is, de ha már úgyis új szűrőt veszel, az legyen nagyobb teljesítményű.


Ha nem telepíted túl halakkal (nem írtad, mennyi és milyen hal volt benne), és strapásabb növényeket raksz bele, nem lesz gond.

Azt még leírom, hogy az algától nem kell félni, ha egy kicsi van, az még nem gond, néha jól is tud mutatni. Ha annyit még javasolhatok, esetleg majd indítás után szerezz be pár csigát, azok átmozgatják a talajt (pl a maláj tornyoscsiga folyton túrja az aljzatot). Az alga ellen pedig kiváló megoldás a garnéla.

2012. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Halaim eleinte guppik voltak, de folyton döglöttek, nem bírtam guppikat tartani. Aztán volt 2 platti és 4 zebradánió, a zebradániók imádtak, az egyetlen túlélőm is az. De azok nem döglöttek sosem, a plattik is viszonylag sokáig voltak, és egyszercsak meghaltak. Nem voltak betegek, egyszerűen elhullottak. Volt egy ancim is, ő is szeretett sokáig, aztán ő is elpusztult.

Az alga ecsetalga volt temérdek sok, és zöld, hosszú szálas lebegő valami. Az ecsetalga a növényeken és az aljzaton, a zöld hosszú vékony szálas izé az üvegen. Mint egy mocsár olyan volt bármit csináltam. Az üveget lehet kaparni, de az aljzat kövecskéit???

2012. dec. 9. 19:04
 15/30 YourDestiny ***** válasza:
Akkor ecset meg fonál, tippem szerint. Az ecsetalga egy szemét szőr tud lenni. Nekem is volt egy kevés a sügeresben, de nagyon határeset. Mikor elkezdtem az Easy Carbot adagolni, akkor eltűnt az utolsó szálig. Egyébként is jót tesz a növényeknek, javaslom a beszerzését.
2012. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 YourDestiny ***** válasza:
Jó vízminőség mellett is nől. Az alacsony vagy ingadozó CO2 szint szokott még kedvezni neki, ezért is lehet megoldás a carbo ellene. Nem valódi CO2, de az ecset utálja ezt a löttyöt.
2012. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem lehetne nekem is YourDestiny?

Milyen szűrőtöltetre lenne érdemes kicserélni a JBL i80-ban a gyárit?

2012. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 YourDestiny ***** válasza:
Alul a szivacsot ne cseréld ki, bio töltet elé mindenképp kell előszűrés, különben eltömődene. Én személy szerint Siporaxot vennék bele, a mai napig erre a szűrőanyagra esküszök, bitangjól működik. Egy belső tartályába a sima gyűrűk mérete szerintem kicsit nagy, jobban ki lehet használni a helyet a Siporax Mini-vel, így én azt tennék bele.
2012. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Azért a következő turnusba szerintem garnélákat is tervezz, azok jó algaevők.
2012. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 YourDestiny ***** válasza:
Viszont garnélákkal a Carbot érdemes ejteni. Ha mégsem, nagyon minimális mennyiségben adagolni.
2012. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!