Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom annyira elalgáso...

Az akváriumom annyira elalgásodott, hogy teljesen szétszedtem. Jól csináltam?

Figyelt kérdés
54 literes és olyan hihetetlenül algás volt, nem csak a falai, hanem az aljzat is, hogy szétszedtem. A maradék halat dunsztosba tettem egyelőre, a növényeket kidobtam (de a nagyrészét megölte az alga már úgy is). Ezután az akváriumot, tetőt, szűrőt átsikáltam 10%-os ecettel, lemostam sokszor. Az aljzatot betettem a sütőbe (bazalt). Mit csináljak még, mielőtt újraindítom az egészet?

2012. dec. 9. 17:46
1 2 3
 21/30 Platypus ***** válasza:
Milyen vegyszereket használtál? Algaölőt írtál, ezt mikor kezdted és milyen rendszeresen adagoltad? Vízcseréknél pihentetett vizet használtál?
2012. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Algaölővel csak a legvégén próbálkoztam, amikor már elharapódzott a helyzet. Neptun-os kis kiszerelésűt adagoltam havonta egy kis fiolányit. Nem volt rossz, de az alga akkor már szőnyegként nőtt az aljazon, és gusztustalan volt meg a növényeimet is megölte, azokról se tudtam hogyan szedjem le.
2012. dec. 9. 19:54
 23/30 A kérdező kommentje:
Igen, vízcseréknél pihentetett vizet használtam, egy nappal előbb kiengedtem mindig. Más vegyszert nem használtam, amit ti emlegettek nem is tudom micsoda, de rákeresek.
2012. dec. 9. 19:55
 24/30 anonim ***** válasza:

Azt mondta egyszer az állatkereskedő, hogy a neptunos algaölő az olyan mint a sav, csípi a kezét, ő nem merné beleönteni akváriumba. Én még nem vettem olyat. Másmilyet vettem, de az is biztos, hogy az algát nem írtotta ki.

Nem érdemes ezeket használni. Az alga akkor nem burjánzik el, ha jó a szűrés, ha rendesen van vízcsere, és a fénny is számít. Volt olyan daylight fénycsövem amit feltettem és 1 hét mulva már kezdett algásodni minden, cseppet zöldesen világított, valami nagyon gagyi cső volt, olcsó volt. Meg volt olyan is amitől nem, szintén daylight, pedig egyforma volt fényerejük, de ez a második ez normálisan fehéren világított.

2012. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
A fénycsövet sajnos nem tudom milyen, az van benne amit a szetthez kaptam. Ha cserére lesz szükség milyet vegyek? Úgy értem pontos típus kellene, nem csak márka vagy szín. 1 fénycsöves az aksi, 54 L-es így biztos tudjátok mi kell bele.
2012. dec. 10. 17:44
 26/30 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés pont ezzel foglalkozik: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..


Van benne link, hogy milyet tudsz beletenni.

2012. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 YourDestiny ***** válasza:

Az Osram 860 és 865-ös daylight csövei olcsók és jók. Természetes fehér színű, teljes egészében alkalmas akvárium felé. Cserére viszont egy hamar szerintem nem lesz szükség.


Azt hiszem, még nem írtam, de neked is ajánlom a tükörfényű öntapadós tapétát a fényerő növelésére. Béleld ki vele a gyári tetőt, mert ez így nagyon semmi.

2012. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
2012. dec. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
A gyári tetőn alapból van tükörfólia a fénycső fölött. Ott elég, vagy az egészre kéne belül?
2012. dec. 10. 21:19
 30/30 YourDestiny ***** válasza:
Ha van, akkor jó. Meglepő, nem gyakran raknak bele, kivéve valami marha drágába.
2012. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!