Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mire helyeznétek el egy...

Ti mire helyeznétek el egy 30l-es akváriumot?

Figyelt kérdés

Most készülök indítani itthon egy 30l-es akváriumot, de nem tudom, hol helyezzem el. Az íróasztalom elég gyenge, és nemigen van rajta hely sem. A szekrény se jöhet szóba, mert egyrészt nem férne be, másrészt csapokon támaszkodnak a polcok, ami nem túl szerencsés ilyen szempontból.


Tudnátok nekem valami megoldást ajánlani? Van a szobámban kb 60x40x70cm-es (h, mé, ma) hely az egyik sarokban. Olyan 10ezrem lenne rá max. Az akváriumom 30x30x35-ös méretű.

Miből lehetne házilag ennyiből valami tartót, bútort csinálni? Vagy hol lehet ennyiért olyan bútort kapni, ami elbírja? Praktikeres bútorok pl jók?


Mire kell odafigyelnem bútor vásárlásánál?

Légyszi azt ne ajánljátok, hogy csináltassak asztalossal, mert az nemigen jön szóba.


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. dec. 10. 20:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
hable, kösz neked is a választ.
2012. dec. 10. 21:52
 12/22 YourDestiny ***** válasza:
Éjjeli szekrényből jobb lenne magasabbat venni. Ha elég vastag a bútorlap, alulmerevítés nélkül is elbírja, vagy valamelyik szélét szélhez teszed. Persze anyagfüggő is, hogy mi mennyire hajlik, stb.
2012. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is a gondom, hogy ezek csak 50cm magasak. Az meg kicsit alacsony.
2012. dec. 10. 21:53
 14/22 A kérdező kommentje:

Találtam egy magasabbat, ehhez mit szóltok? Megéri az árát szerintetek?


[link]

2012. dec. 10. 21:57
 15/22 YourDestiny ***** válasza:

Semennyiből, mert volt bútorlapom. Ám ha méretre levágatod a lapokat, szerintem jóval olcsóbban kijösz, mint a kész szekrénnyel. Csak legyen hozzá szerszám...

A lapok fatiplivel lettek csinálva, az a ragaszthatós fajta. Aztán belülről lettek összefúrva, ahol a kutya se látja. Van ilyen sarokba fúrható kis műanyag, az tartja össze a bútorlapokat. A háta meg azt hiszem, hogy ilyen belecsúsztatós lett, az csak ilyen vékony cucc, bele lett marva az oldallapokba ilyen sín.

2012. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Rétegelt fa lemezlapom van itthon, abból lehet, hogy meg ehetne csinálni.

[link]


Ez nem bútorlap, de ez is elbírná?

2012. dec. 10. 22:05
 17/22 YourDestiny ***** válasza:
Nem tudom, milyen vastag, de 30 liter nem egy nagy akvárium. Ha jól összeerősíted, és belülről csinálsz merevítéseket, akkor miért nem? Ésszel megoldható.
2012. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 YourDestiny ***** válasza:
Bár ha te is méretre vágnád, akkor nem is kéne merevíteni, mert lényegében a függőleges lapokra menne a súly. Kell egy stabil alap, azaz egy kiszélesített láb. De nem szögeld, mindenképp csavarozd, biztosítsd túl. :)
2012. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ahogy pl az egész konyhabútort csináltuk itthon, meg az összes akváriummszekrényt :) jó nekem is bútorlapból van minden, mert pl az akváriumok alá feketét csináltam. Konyhabútort meg juhar színűból. Én nem csapoltam semmit, nem dolgoztam vele annyit lustaságból, csak vettem 4x60-as pozdorjacsavart és azzal csavaroztam össze. Aztán lehet kapni ilyen kis öntapadős kör alakú kis bigyót amit rátehetek a csavar tetejére és akkor már nem látszik. 18-19 mm vastag bútorlapokat vágattam én is lapszabászaton pont méretre. Na most ahhoz, hogy kiszámold a pontos méretet, tudnod kell, hogy nálatok közeli lapszabászaton milyen vastag bútorlapokat árulnak. A 200 literes akvárimom is olyanon van, a 112 literes is, de én úgy szoktam csinálni, hogy a szekrény legfölső lapját ami az akvárium alatt van, azt le szoktam fóliázni fekete öntapadós fóliával, hogy tutira vízálló legyen, mert én ki szoktam locsolgatni a vizeket állandóan.
2012. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez is olyan Your Destiny-es :)

10 ezerből simán ki tudsz hozni egy ilyet:

[link]

2012. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!