Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az elevenszülőim egy héttel a fialás után elpusztulnak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi alig több mint egy hónap mérlege: 2db guppi és 1db xifó áldozat. A fialás után látszólag vigan vannak, jó étvágyuak, de 6-7 nappal később döglötten fekszenek az akvárium alján. A többi halam nem pusztul, az ivadékok is jól vannak, szépen fejlődnek.
2009. aug. 23. 19:17
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Valamit írnod kellene az aksidról,halaidról,felszerelésedről,vízkezelési szokásaidról.Talán ki tudunk zárni egy-két lehetséges problémát.SN.
2009. aug. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az akváriumom MP aquastar 80plus tipusu 96l.-es gyári, a hozzá adott világitással, EHEIM 2010 tipusu 500l/h kapacitásu belső szűrővel és 100W.-os Jager fütővel, amit most természetesen nem használok. A halaim: 2db páncélosharcsa, 1pár kék gurámi, 2db fekete tetra, 2db him szifó(a nőstény most pusztult el), 1pár guppi, 3db molly(2him 1nőstény), 1db anci, 2db plekó, meg 35-40db ivadék az elevenszülőktől műanyag fiaztatóketrecben elkülönitve az aksiban. Növényzet:Óriás valiznéria, argentin átokhinár, amazonasi kardfü. Vizcsere 2hetenként kb 1/3-ados, állott csapvizzel. Etetés: naponta 2-szer száritott daphniával, lemezes és szemcsés müeleséggel felváltva, időnként - amikor a pénztárcám megengedi - fagyasztott eleséget is kapnak. Ezenkivül rendszeresen adok nekik növényi eredetü kaját is (forrázott salátalevelet, főtt zöldborsót). Az ivadékokat SERA micronnal és porrá őrölt lemezessel etetem, kiegészitve saját tenyészetből származó papucsállatkával és főtt zöldborsóval. Már korábban is foglalkoztam akvarisztikával,de idő hiányában az akkori felszerelésemet halakkal együtt elajándékoztam. Most kb. 2 éve kezdtem ujra, mert a papagályok tul hangosak, a macskák meg tul rendetlenek és büdösek voltak a panellakásban,- no meg nem is nagyon fértek meg egymással. Azóta csend és nyugalom van, az akvárium üde szinfoltja a lakásnak, órákig el tudok gyönyörköni benne. Elég kimeritő kiegészitő információt adtam?
2009. aug. 24. 12:19
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát nekem úgy tűnik, hogy minden rendben van. Sajnos semmi okosat nem tudok mondani. Ha a biológiai szűrésre is figyelsz, nem tudom mi lehet a gond.Sajnálom.Esetleg egy tanács, etethetsz szívet, májat az nem olyan drága és nagyon szeretik.A gurámi nem kezdett el véletlenül fészket építeni, mer akkor megölheti a kisebb halakat.Hát ettől nem lettél okosabb, de nem tudok mit mondani.
2009. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gurámikat párzáshoz, ivatáshoz nincs mibe külön tenni, igy nem is szorgalmazom. Eddig még nem vettem észre hogy a közös aksiban előkészületet tettek volna. A feldobott témában tényleg nem lettem okosabb, mindenesetre köszi a válaszokat, na meg az etetési tanácsot is.
2009. aug. 24. 15:08
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Üdv. Valami még az eszembe jutott. Volt már itt az oldalon hasonló elevenszülős probléma.Ott is mint nálad, minden rendben volt és mégis minden különösebb ok nélkül, hullottak a halak. De csak az elevenszülők.Azzal a különbséggel, hogy nála az ivadékok is nagyobb számban haltak meg, mint az ikrázó társaik. A többi halnak semmi baja nem volt.Akkor merült fel bennem a beltenyésztésre nagyon jellemző tünet, az immunrendszer gyengesége.A kérdezőnek akkor azt tanácsoltam, egyébként én a mai napig így veszek, halat, hogy más- más szaküzletből válogassa össze a párokat.És érdemes kipróbálni egy másik üzletet, az-az egy másik tenyésztő halait.Sajnos manapság a tenyésztők egy része, figyelmen kívül hagyja ezt a szabályt és már többszörös beltenyészetből származó halak kerülnek a boltokba.Ez is inkább egy tanács,mind sem a megoldás, de ha minden rendben van és mégis döglenek a halak,ezt is számításba kell venni.SN.
2009. aug. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Erre a lehetőségre már én is gondoltam, mivel például a legutóbb vásárolt guppi lányomat már eleve ugy vettem hogy hasas volt és három nap mulva le is fialt,rá egy hétre meg el is pusztult. Már az üzletben is eleve el kellene különiteni a nőstényeket a himektől hogy a beltenyészet lehetőségét minimalizálják, de az a tapasztalatom hogy nem nagyon teszik. Az állomány frissitésénél majd erre odafigyelek. Köszi.
2009. aug. 25. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!