Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egymást követő napon két...

Egymást követő napon két halam is elpusztult. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az első elpusztult halam egy aranyhal volt. Ezután vettem egy Mikiegér plattit, de sajnos ma délután ő is elpusztult. Az aranyhal esetében az eladónő azt mondta, hogy valószínűleg oxigénhiány miatt pusztult el. Szerintem tévedett mert az aranyhal előtt egy black mollyt vettem és annak kutya baja, vígan úszkál és a többi halnak ( 2 gyöngygurámi, 1 aranygurámi, 1 betta és 4 páncélosharcsa) semmi baja. Először arra gondoltam, hogy a betta, vagy az aranygurámi ölte meg őket, mert mindketten kergette mindkettőt, de külsérelmi nyomot nem találtam egyiken se.
2012. dec. 22. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium és milyen a szűrése?
2012. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Másrészt a hőmérsékletet se lehet rendesen beállítani, ilyen halakkal szerintem.
2012. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
30 literes, szűrő még nincs, 1-2 napon belül megkapjuk az egyik ismerősét, aki már nem használja. De szerintem ha a szűrés hiánya lenne a gond, a molly is elpusztult volna, ehhez képest vígan elvan, szerencsére az étvágya is több, mint kielégítő.
2012. dec. 22. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet elégszer elmondani, hogy szűrés nélkül nincs akvárium?! Meg ez az egész úgy ahogy van nem jó.
2012. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az eladótól direkt olyan halat kértem, okulva a másik hal pusztulásán és a mikit ajánlotta. Azt mondta, hogy abban a vízben, amiben a molly él, a miki is jól megvan.
2012. dec. 22. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit rosszul csináltál:


1. Aranyhal nem való 30 literbe.

2. Platti nem való 30 literbe.

3. Molly nem való 30 literbe.

4. Gurámi nem való 30 literbe. (Max törpegurámi)

5. Betta akkor való 30 literbe ha egyedül van, vagy max nagyon kevés hallal, inkább csigával)

6. Szűrés nélkül nincs akvárium.

7. Az összes hal trópusi az aranyhalon kívül, nem lehetett a hőmérsékletet jól beálíltani.

2012. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8. miután nincs szűrő, így gondolom fél órával miután feltöltötted vízzel beleraktad szegény halakat
2012. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a gyors válaszokat! Akkor azt hiszem az lesz a legjobb, hogy addig, amíg nem kapom meg a szűrőt, elhelyezem valakinél a halakat. Na meg beszerzek egy nagyobb akváriumot.
2012. dec. 22. 19:05
 9/11 _.-Akv-._ ***** válasza:

[link]

[link]

Ezt a kettőt olvasd el mielőtt újra megpróbálod, vagy legalábbis ezt feljavítod.

Ha ezeket a halakat akarod, akkor az aranyhalat ki is lőheted, és én a bettát se ajánlom.

Viszont ha ezeket akarod (betta és aranyhal nem) akkor legalább 112l kellene.

2012. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Viszont 112 literhez vagy egy nagyon jó belső, de inkább külső kellene.
2012. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!