Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Voltam a Váci úti Tescóban és...

Voltam a Váci úti Tescóban és véletlenül elmentem a büdös halas akvárium mellett. Ez most tényleg nagyon durva. A halak függőlegesen álltak egymás tetején. Annyi helyük nem volt, hogy vízszintesen álljanak. Azt nem vágom hogy mért nem döglenek meg?

Figyelt kérdés
Folyamatos a vízcsere, oxigénnel dúsított vízzel? Vagy ezt hogy csinálják?
2012. dec. 23. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A megdöglötteket minden nap kihalásszák, belőlük van a szeletelt tálcás ponty patkó.
2012. dec. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Aha.


Ott olyat még nem vettem, nem is láttam ott. Itt közelebb a reálban, vagy sparban vettem szeletekre vágott fagyasztott pontyot, de az nem ízlett. Mocsár pocsolya íze volt. Olyat többet nem veszek.


A teszkóba csak ilyen kivételes alkalmakkor megyek ha kell vennem egy zsák csokit, vagy ilyesmi, tehát ritkán, mert annyira nincs közel. De a halas részt kerülni szoktam, mert pl valamelyik nyáron a Fogarasi úti Teszkóban konkrétan rám jött az öklendezés. Majdnem behánytam, olyan erős bűz volt. A Váci útiban nem volt olyan vészes a szag. A kisebb boltokban meg ahol nem tárolnak halat ott nincs bűz ami elöl menekülnöm kéne :)

2012. dec. 24. 04:30
 13/19 A kérdező kommentje:

A harcsapaprikást szeretem. A harcsa ragadozó és dögevő, és szerintem finomabb. Szerintem a ragadozó halaknak jobb az ízük.


Nem is értem mért szeretik a pontyot mások.

A ponty az bogarakat, kukacot, férgeket, meg minden szart eszik ami behullik, és az iszapban dagonyázik, így átveszi a szaporítómedence /tó ízét, és ilyen pocsoja, mocsár íze lesz. Persze ha a tiszából, vagy dunából fognák, az jobb ízű lenne, hiába szennyezett a duna, akkor is, mert az folyó és ott szerintem frissebb kajákat talál csak, mert a rothadást elsodorja a folyó.

2012. dec. 24. 04:46
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Így van, rengeteget számít, hol élt a hal, tóban, vagy folyóban.

Nekem a piacon van külön halas ismerősön, akitől be szoktam szerezni a tiszai pontyot.


Meg az sem mindegy, miből készíted el.

Hiába verhetetlen egy lesőharcsa paprikásnak, vagy egy pisztráng sütve, vagy süllő vajon párolva, ezekből nem lehet halászlevet készíteni.

Arra ponty kell, meg kiegészítésnek kárász, meg törpeharcsa.

2012. dec. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
Nehogy már elhiggyétek hogy a döglött halakat eladják!Megy a selejtbe!Tesco-s vagyok,úgyhogy tudom.Külön zárt hűtőkamránk van,minden nap selejtezés,és a selejt megy a hűtőkamrába,ahol nagy kukák vannak,abba bele,ezt hetente elviszik a fehérjefeldolgozókba.(ez nem csak a halra vonatkozik,hanem minden húsra).A szeletelt hal külön jön a hússal,jégen,felszeletelve,ez megy ki a jégágyra.Nem úgy van az hogy minden vacakot eladunk.30-40 milliós forgalomnál 20-30 ezres selejt nem számít.Ami nem jó,megy ki.Nem lényeges,belefér.
2012. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
oké, hiszek neked
2012. dec. 25. 02:35
 17/19 anonim ***** válasza:
22%
Én nem hiszek neki de ha valaki fizet nekem én is terjesztem azt amit ő mond!!!
2013. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van! ._.
2013. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem magyarázhatod. A teszkó szemetet árul,szegényeknek.
2013. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!