Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szett így megéri? Ti...

Ez a szett így megéri? Ti megvennétek?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok akvarisztikában és elsőre nem tudok egyszerre túl sok pénzt befektetni, folyamatosan szeretném bővíteni, fejleszteni az akváriumomat. Köszönöm előre is.


[link]


2013. jan. 2. 09:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jajj és még azt szerettem volna kérdezni, hogy külső szűrő feltétlen szükséges?
2013. jan. 2. 09:52
 2/11 anonim ***** válasza:

160l-es akváriumhoz feltétlen kell a külső szűrő. Egy belső szűrő ekkora víztömeget már nem bír átforgatni. A legjobb, ha mindkettő megy.

Én személy szerint inkább vennék újonnan cuccokat, nem ilyen használt összeállított dolgokat. Ha megveszed 15ezerért az akváriumot, meg a szűrőt, meg a járulékos dolgokat (halkaja, sóder, dekor stb), akkor még nagyon messze leszel attól, hogy be is tudd indítani. Kelleni fog még külső szűrő, világítás, fűtő (azt hiszem, azt se írtak a hirdetésben).

Egyébként mennyi kereted lenne indulásnak, ha nem túl indiszkrét a kérdés? A 160l-es akvárium méret a minimum, amiben gondolkozol? Esetleg tudnánk itt az oldalon segíteni összeválogatni a dolgokat, hogy mire van szükséged. Sok hozzáértő ember válaszol rendszeresen az akvarisztikai kérdésekre.

2013. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! 160 literesnél nagyobba így elsőre nem nagyon mernék belevágni. Lehet, hogy még ez is nagy kicsit első akváriumnak nem? Vagy szerinted mekkorával érdemes kezdeni? Hát a keret az mondjuk kb olyan 30-35 ezer lenne így egyszerre. Tényleg nagyon jól jönne a segítség az összeállításban. Sajnos az állatkereskedésben csak idióták dolgoznak, akik azt se bánják, ha műanyag kádban tatom a halakat csak vigyem. :-(
2013. jan. 2. 10:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nagyon ritka a rendes eladó, a legtöbb csak arra hajt, hogy minél több dolgot rásózzon az emberre.

Egyébként azért kérdeztem a méretre, mert nem tudtam, hogy a 160l körüli érték a konkrét elképzelés, vagy nem. Ugye azt szokták mondani, hogy minél nagyobbal kezd az ember, annál könnyebben boldogul.

Ezt te tudod eldönteni, hogy mekkorával szeretnél kezdeni. Ez ugye attól is függ, hogy mekkora a hely otthon, ahova el tudod helyezni, és sajnos a pénzből is Nekem ilyen okból csak egy 30l-es garnélás jutott a szoba sarkába. :)


Viszont ha 35ezred van rá, akkor én olyan méretet ajánlanék, amibe nem kell feltétlen külső szűrő, mert az sajnos elég drága dolog. :S Minimum 20ezred csak arra menne el.

Amibe nem kell külső, egy belső is elég, az olyan 80-90l-es max. Nem tudom, ez a méret neked jó lenne? Milyen halakat szeretnél tartani? Mert ugye ez is egy határ nekik, hogy ekkorába mit rakhatsz. Ha megfelelő a méret, esetleg megnézhetem az egyik webshopban, hogy össze-e tudom válogatni nagyjából úgy a cuccokat bele, hogy beférj a keretbe.

2013. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam, külső szűrő nélkül egy jó belsővel esetleg még működhet egy 112l-es aksi is.
2013. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 _.-Akv-._ ***** válasza:

Nem tudom mekkora a minimum amit szeretnél, de itt egy 63l-es összeállítás:

[link]

2013. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A méret az kisebb is lehet. A 160 literesre csak a hírdetés miatt kérdeztem rá. Elférni elfér nagy is, de a 90-100 liter is elég. Akkor abba nem kellene külső szűrő? A belső is elég lenne? Mert az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy nekem ajándékozza nem olyan régen kapott 18 literes akvárium szettjét. Na az akvárium rohadt kicsi, de a hozzá tartozó cuccokból esetleg lehet, hogy valami jó is lehetne. Leírom mik ezek:


-Pacific szabályozható szűrő 200-450l/óra, 50-100 literes akváriumhoz

-Pacific akváriumfűtő 20-34 fok hőmérséklettartományban működik

Ilyesmi, vagy teljesen ilyen a szett:


[link]


Ebből tudnék valamit használni? Nagyon szeretnék egy hím bettát mindenképp! Ez az egy adott!

2013. jan. 2. 10:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ebből max a fűtőt tudnád használni, de azt is csak kicsi akváriumokhoz. A méretből kiindulva egy 25W-os termosztátos fűtő lehet.

Egyébként ebben a szettben sajnos csak garnélákat, és csigákat tudnál tartani, halaknak ez kicsi.


Betta mellett akarsz mást is tartani, vagy egyedül? Mert ha egyedül tartod, akkor elég egy 40-50l-es akvárium is.


Körbenézek webshopokban, meglátjuk, mit lehet összeválogatni.

2013. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyorsan összeválogattam neked egy 96l-es kompozíció, meg egy 72l-est.


72l-es:

Akvárium (üvegtetővel kérd, a bettának ez fontos): [link] 7000ft

világítás: [link] 13830ft

fűtés: [link] 2860ft

szűrő: [link] 6490ft


Ez összesen: 30180ft


96l-es:

akvárium (szintén üvegtetővel): [link] 9700ft

fűtés: [link] 2860ft

világítás: [link] 13830ft

szűrés: [link] 8660ft


Ez összesen: 35050ft.


Mint láthatod, a dekoráció, hőmérő, halháló, maguk a halak ára ezekben még nincs benn, én csak a legszükségesebb alap dolgokat válogattam össze. A dekoráció milyensége már a te ízlésedtől függ, hogy mit szeretnél. A hőmérő 2-300ft max. Halháló szintén.

Persze nem mondom azt, hogy neked most akkor ezeket kéne megvenned. Én csak próbáltam megfelelően kiválogatni a cuccokat. Azt se merem mondani, hogy más boltokban ezek a cuccok nem olcsóbbak-e. Én ezt a két webshopot szoktam nézegetni, ezért válogattam ezekről.

Ha lehet egy ajánlatom: szerintem ha valamelyik összeállítás megtetszett, tedd ki külön kérdésbe ide a gyakorikérdések.hu-ra, nagyon hozzáértő emberek vannak, akik megmondják frankót róla, hogy jó-e, vagy sem. És tudnak sok plusz tanácsot is írni.


Remélem tudtam segíteni. Ha van még bármi kérdésed, csak írd meg, és ha tudok, segítek.

2013. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj, hogy itt nagyon sokan el vannak tévedve ezzel a szűrés dologgal... Ismerősöm több éve foglalkozik akvarisztikával, 250 literes akváriumját egy belső szűrő mozgatja, és akármilyen hihetetlen, se a növényeknek, sem pedig a halaknak nincs semmi bajuk. De még csak nem is algásodik az akvárium.


Nyílván jobb szűrést egy külső szűrővel, de van itt olyan aki 90 literbe is külső szűrő, co2 rendszert ajánlana, mert anélkül egy jávai moha nem tud megélni...

2013. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!