Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban szaporodik a...

Kilien kérdése:

Az akváriumomban szaporodik a csiga, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
az akváriumban 2012 július óta már szaporodik egy csigából már van vagy 135.segítsetek!

2013. jan. 5. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium?

Ha kicsi, akkor vegyél csigaevő csigát: [link]


Ha nagyobb, és fér még bele hal akkor valami botiát - a legtöbb megeszi a csigákat: [link]

Legjobban ismert botia:

[link] -de neki nagy akvárium kell, mert nagyra megnő

Aztán még vannak kisebbek:

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok - nekem nem nagyon szimpatikus az a csigaevő csiga, mert elég gusztustalan, ahogy eszi a kisebb csigákat.

Keress rá youtube-on, ha érdekel.

2013. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mind megszámoltad azt a 135-öt? Ennyi erővel ki is szedegethetted volna kézzel. Elvileg ha beraksz egy salátát arra is rámennek és ki lehet szedni egyszerre többet.


Persze a csiga az olyan hogy szaporodik, de ha keveset etetsz és nem hagyod hogy a talajon is maradjon halkaja, akkor talán kevésbé.


Ha használsz easy carbot, attól meg döglenek hosszú távon. Kilyukad a házuk mire felnőnek. Ugyanígy a CO2-től, vagy a lágy víztől is, mert ők a kemény vizet szeretik. De gondolom nálad az van, tehát ideális nekik :)

2013. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 _.-Akv-._ ***** válasza:

1. Csigaevő csiga.

2. Csigaevő hal.

3. Háló.

4. Csigacsapda. [link]

5. Bedobsz este egy salátát, reggel a nagyja rajt lesz, kvieszed, kidobod.

6. Csigairtó. (Valószínűleg csak a halaknak ártasz vele, hanyagold.

7. Az összes kombinálás, kivéve a 6.

2013. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
adtam nekik salátát de nem mennek rá!úgy hogy ez rossz válassz volt
2013. jan. 5. 12:30
 6/11 anonim válasza:
nemrég nekem is ilyen gondom volt, mondtam az állatkereskedésbe és ott mondták h van csigaevő hal de az több mint 1000 forint és van csigairtó tabletta is ami 140 forint, 10 darab van benn és nem árt a halaknak, 20 liter vízhez kell 1 darabot tenni, és 48 óra múlva részleges vízcserét csinálni majd kb 3 hét múlva ismételni mert a lárvákra nem hat de ha első alkalommal nem pusztítja ki az összes csigát akkor a részleges vízcsere után még lehet bele tenni
2013. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
Ha a salátára nem mennek rá, próbálj ki egy darab párizsit. A barna csigák odáig vannak a húsfélékért.
2013. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En is csinaltam csigacsapdat,mindent,szedegettem kinomban kifele oket,rengeteg volt, aztan vettem 1500 Ft-ert botiat (kisebb fajta,a fent felsoroltak kozul az utolso elotti,pakisztani botia) 2-3 nap alatt kivegezte mind egy szalig,azolta nincs gondom,a hal szuper valasztas volt!
2013. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nokedli007 válasza:

Milyénkel is ez volt a gond :)

Ki kellet dobni a növényeket, kavicsot.A szűrőt bubiztatót meg a díszeket jól át kellet sikálni.Általába élő növénnyeken hozzuk haza őket a boltból.Valami olyasmit is hallottam hogy a díszeket sütőbe kell rakni és asszem ˝sütni˝ hogy meghaljanak a csigák.Valamint mi vettünk egy db csigaevő halat.Azóta nincs csiga :D

2013. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél bele domestost! Tuti reggelre kevesebb lesz! Ha sokáig úgy hagyod még fel is oldódnak benne. Hajrá!
2013. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!