Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire nagy baj, ha egy...

Mennyire nagy baj, ha egy elpusztult halat nem vettem ki? Mennyire terheli a vizet?

Figyelt kérdés

Törpe szívóharcsákat próbálok telepíteni, egyelőre igen nagy az elhullási arány :S

7-ből 2 maradt életben, 4-et már kihalásztam (amikor nagyon végső stádiumban voltak) de 1-et sehol nem találok. Már mindent áttúrtam, növényeket, vasfa alatti részeket és semmi...Pedig valahol biztos van, a szűrő nem tudta beszippantani, ki nem ugrott.

72 literes akvárium, van még 5 db amano garéla, és egy ex700 szűrő hajtja. Mennyire nagy baj, ha a vízben bomlik le a hal? 1 hónapja indult az aki.


2013. jan. 11. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Maximum annyira baj, hogy a többi hal is megdöglik. Gondolj bele, hogy mennyire terhelheti le egy rothadó hal a vizet...
2013. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem kb 3 hétig volt egy bomló páncélos harcsa a vízben. 112-es aksi Atman 3336-os külsővel. Én sem találtam sehol csak amikor szétszedtem az egész hátulját. Semmi gond nem lett belőle. Ha cseréled rendesen a vizet akkor nem lesz baj.
2013. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha már így is döglenek a halak, akkor valószínűleg nem lesz minden rendben.
2013. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Csongi2 válasza:
0%
Hat ha a doglothalat benehagytad necsodalkoz hogy megdoglot a tobihalis
2013. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amanók meg kéne hogy egyék a dögöt, de azért jobb kivenni. Ha nem találod, csinálj sűrűbben nagyobb vízcseréket.
2013. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Ja, a garnéla elfogyasztja a dögöt. Amúgy a talajban nem biztos, hogy megtalálod, legfeljebb évek múlva a vázat, ha egyszer átmosod. Egyébként erősen terheli a vizet. A halhullás oka valószínűleg nem a szűrés, ha az alap dolgokat betartottad, és tisztában van azzal, mennyi és milyen halat tudsz tartani. Az EX700 biológiai szempontból nálam egy 140-es sügeressel elbánik.
2013. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
100%

A törpe szívóharcsa sajnos egy ilyen faj. Vadon fogják, és a szállítás rettentően megviseli őket. Ha az első pár hetet túlélik, utána már nincs velük probléma, de az új halak között sajnos várható az elhullás.

72 literben nem fog katasztrófát okozni egy kistestű hal hullája, de azért jobb, ha nem marad bent. 5 amano garnéla egy éjszaka alatt képes elintézni a problémát, így lehet hogy a tetem már nem is létezik.

2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is pár napja vettem algázásra halat (a sziámi algaevőim nem szeretik az akvárium hátulján növekvő barna alga telepet...viszont én se érem el...). eredetileg én is a törpe szívóharcsára gondoltam de pont azért amit platypus is írt lebeszélt az eladó. megmondta, hogy alapban is nagyon érzékeny halak és még az import okozta stressz is....mondta, hogy kéne vennem vagy 10et és abból jó ha 4-5 megmaradna. így végül ancim lett (bár nem vagyok értük oda, de tényleg gyorsan dolgoznak).

szerintem te is szerezz be majd ancit ha esetleg a maradék töpszli is megfekszik. 1-2 példány tökéletes a célra és nem lesz gondod a pusztulással (igyekezz hazai tenyésztésű példányokat szerezni).

2013. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Aki ismeri a törpe szívóharcsát, az tudja, hogy az első héten nagyon nagy az elhullási arány. Végül 1 maradt, de ő nagyon életerős. Viszont mivel rajhal, és mondták, hogy nagyon nem jó, ha egyedül van, ezért vettem még 8 darabot.

Itt is vannak gyengék, de ezek "erősebbnek" tűnnek, mint az első csapat :)

Vizet még 3-4 naponta cserélek (50%), szóval remélem nem lesz nagy gond.

2013. jan. 12. 07:15
 10/10 A kérdező kommentje:

Előkerült az az egy eltűnt hal. Természetesen már nem élt, de 2 hét után nem tudom honnan keveredtek elő a maradványai. Egy koponya és egy gerinc maradt belőle, az aki előterében hevert, amikor hazaértem.

Ma délelőtt a takarításnál átszámoltam az otokat, mind a 9 megvan, szóval ez nem egy friss elhullás volt.

2013. jan. 19. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!