Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokat olvasgattam már itt,...

Surtessphoto kérdése:

Sokat olvasgattam már itt, ennek hatására vettem új világítást.125l-es aksim van, idág 2x18W T8-as volt daylight, most 2x39W T5-öt vettem. Szerintetek ezek jó csövek lesznek?

Figyelt kérdés

www.chlighting.com/en/pro. Asp? Id=261&sch=&categoryid=


a másik egy degenbao aqua white Növényest szeretnék csinálni, ezek jó csövek lesznek?


2013. jan. 16. 19:14
1 2
 11/16 YourDestiny ***** válasza:
Nem feltétlenül kell, hacsak nem érzed kevésnek a vízáramot.
2013. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 YourDestiny ***** válasza:
Ám a purigen nem tisztán biológiai szűrőanyag, nagyobb részben kémiai szűrést végez. A Siporax és hasonló minőségi töltetet nem váltja ki.
2013. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

No,én voltam a hibás,csak részadatokat csepegtettem.

125L aksi,2x39w T5,Fluval305 külső szűrő(1000l/óra),szűrőanyagok:siporax,substrat pro,purigen

Tápozás:easy carbo,profito

Talaj:JBL Manado

2013. jan. 18. 08:19
 14/16 YourDestiny ***** válasza:
Na, akkor nincs itt a szűréssel semmilyen gond.
2013. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Viszont a víz felszínen vékony,feheres,olajos réteg van,fogalmam sincs mi lehet....
2013. jan. 18. 11:06
 16/16 YourDestiny ***** válasza:
Van, hogy a gyenge szűrés oka, de nálad nem gyanakodnék erre. Nekem is van mellesleg, nem kell foglalkozni vele. Lehet fehérjékből álló, vagy baktériumokból álló réteg. Előbbit ha megpiszkálod, összeúszik, utóbbi feltöredezik. Utalhat szerves anyagokra, lehet akár bomló növényi részek miatt is. Sokszor a gyenge felszínhullámzás miatt is jelen lehet. Van rá esély, hogy az erősebb felszínmozgás megszabadít tőle, de nem biztos. Én a nanoban papírtörlővel szedem le. Ráteríted és lassal lehúzod. Néhány nap múlva azonban nálam visszajön. A sügeresben eleve nem foglalkozok vele. nem túl drasztikus a helyzet, meg egyébként is ártalmatlan jelenség.
2013. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!