Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot?

Milyen akváriumot?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy akvmriumot, de nem olyat, mint ami minden második lakásban megtalálható. Kicsi különlegesebbet, vmi érdekesebb vagy ritkább halakkal vagy nem tudom. Láttam nagyon szép növényes aksikat, de ott az igazán szépekhez ha jól láttam már CO2 rendszer, meg rendszeres tápozás stb kell, ami túl drága nekem. Mit javasoltok? Esetleg képeket is linkelhettek ha van valami ötletetek. Méret az nem fontos nanotól mondjuk akár 400 literig. Köszönöm előre is a segítségeiteket!

2013. jan. 19. 14:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

a biotóp nagyon összetett dolog.

azonos élőhelyről származó halak és növények az egyik dolog.

de a másik sokkal bonyolultabb és szebb: természetes környezettel minél jobban egyező berendezés (fák, kövek, falevelek stb) és vízparaméterek.


pl a nekem nagyon tetsző feketevíznek magas a csersav tartalma, ezért inkább savas, mint lúgos és persze lágy víz. ez egyébként nagyon sok halfajtának ideális, mert ők nem szeretik többnyire a kemény, lúgos vizet.


szerintem ez az akvarisztika csúcsa és nem a növényes akvarisztika, amit sokan annak tartanak :) ha sikerül egy szeletnyi természetet megvalósítanod az már maga a csoda :) a növényes akváriumok általában nekem nagyon mű hatásúak ellenben egy igazi biotóppal, ami teljesen természethű...szerintem érted hogy értem :)

2013. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Még mindig gondolkodom az összeállításon. Mindenképp halas lesz, ha kisebb méret mellett döntök akkor sokcsíkú csigasügerest csinálok, ha nagyobb mellett akkor vagy valami dél-amerikai bitópot jellegűt szeretnék összehozni, vagy egy afrikai sügerest. Csak nem tudom sügerek mennyire beszerezhetőek, milyen árban vannak, stb. Ebben tudnátok segíteni? Árak, helyileg csak Pest, esetleg más városokban is, meg melyek azok, amelyeket nagyobb eséllyel talál az ember. Igazából mindhárom ötlet tetszik, most lesz nehéz dönteni. :)
2013. jan. 21. 16:11
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nyugat-dunántúli vagy, akkor térj be Szombathelyre. Van itt egy bolt, ami sügerekre specializálódott. Szint minden beszerezhet fajt tudnak hozatni, néha van egy-két ritkaság is a boltban.

[link]

2013. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!