Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molly mellé rakhatok guppit?

Vasutember kérdése:

Molly mellé rakhatok guppit?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor min. mennyit?

Az aksi 100 literes


2013. jan. 23. 10:14
1 2 3
 11/26 Pendulum92 ***** válasza:

Ha csak belsőt veszel, kisebb vízforgatásút, és nagyobb szűrőtérfogatút érdemes, pl eheim aquaball egy jó típus.


Már az én 700l/h- mat is jól le kell folytani, és csak bővítéssel lehet, 800-at már nagyon nehéz olyan szintre... Tehát akkor vegyél, ha tudsz hozzá egy külső szűrőt is.


De ne hagyd, hogy rádsózzanak valami aquael-t. Ha van honlapja a boltnak, nézd meg a kínálatot, és inkább itt kérdezd meg, sokan értenek itt(nálam jobban is) a szűréshez.

2013. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

természetesen ha úgy lesz pénz nálam akkor veszek mellé egy külsőt is

az eheim aquaball 130 elég? (persze külső szűrővel)

Teljesítmény: 6W, 180-550/h

Javasolt akváriumméret: 60l-160l-ig

2013. jan. 23. 12:55
 13/26 anonim válasza:

Ezek igazi növények?

Vagy vmi háttér kép van mögötte?

Hány fokos a víz? Legalább legyen 25fok

szűrő pedig ahogy írták 800l/h legalább.

De mindenek elött javaslom, hogy itt olvass:

[link]

2013. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

igaziak

a víz 26 fokra van beállítva

2013. jan. 23. 13:07
 15/26 anonim válasza:

[link]


nekünk ilyen van.

800l/h

van szivacs benne, meg aktív szén.

ha eheimet akarsz akkor eggyel nagyobbat nézzél.


EHEIM Aquaball 180

Aquael fan3


idővel ha lesz pénzed a talajt is kéne cserélni

jbl manado

http://www.youtube.com/watch?v=wxwgBiYiXiA

ez alá pedig 1-2kg növényi táptalaj, hogy a növények tudjanak fejlödni.

2013. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

köszi a linket,ha nem lesz a boltban nekem megfelelő akkor majd megrendelem onnan

a talajt meg cserélni fogom,ami benne van az aksihoz adta a srác akitől vettem

a növényekhez meg még akarok vulgarist rakni a kerti tavamból,azt írják az jó akváriumba is

[link]

2013. jan. 23. 13:55
 17/26 A kérdező kommentje:

ilyet lehet bele rakni:

[link]

2013. jan. 23. 14:10
 18/26 anonim ***** válasza:

igen azt kifelejtettem, hogy a talaj se jó. túl durva.


jbl manado-t inkább ne vegyél. nagyon mondják, hogy ilyen meg olyan jó de egy erős szűrés úgy felrepíti, hogy csak pislogsz, nagyon könnyű talajról van szó...ahhoz, hogy értelmesen lent is maradjon nagyon vastag rétegben kell felhalmoznod. (tapasztalat forrása: hable)


inkább valami 1-3 mm átmérőjű szeméjű akármit keress és alá 100 literbe 5 liter táptalaj kell (ugyanis a táptalajt, ahogy minden mást normális helyeken literben mérik :)).

nekem 5 liter jbl táptalajom van és 20 vagy 25 liter kvarchomokom (elfelejtettem már de azt hiszem 25) a 112 literes akváriumomban. neked is 5 liter táptalaj fog kelleni és olyan 15-20 liter egyéb talaj.


a vulgaris nem jó, mert ez nem vízi növény, hanem mocsári. csak akkor ültesd bele ha előtte neomagnollal vagy hipós oldattal lefertőtlenítetted és ha nincs és nem is lesz fedve az akváriumod. mivel ennek a növénynek ki kell lógnia a vízből. ráadásul nagyon de nagyon magas a fényigénye, gondolj bele, hogy a tavadban a nap világít neki és az bizony nem gyenge fény. a képeden látom, hogy nincs olyan fényed, ami alatt életben maradna.


én az eheim pick up 2012 belső szűrőt javasolnám konkrétan. ennek a szériának (pick up) van a legnagyobb szivacsa. illetve ami még jó lehet, azok a bővíthető szűrők (eheim aquaball és a hozzá hasonlók) valamint a bio belső szűrők (igen, ilyen is van). és persze legyen 600-800 liter/óra vízforgatása, különben nem mozgatja át rendesen a vizet, ami betegségekhez és elhulláshoz vezethet.

egyébként aquael fan széria szerintem felejtős. ilyen méretekben egyszerűen nem képes szűrni mert olyan kicsi a szivacsa. tapasztalatból mondom, mert egyik helyi boltban szétszedettem az eladóval és megnéztem...


ugyan nem tudom milyen világításod van, de ha nincs meg legalább 0,5w/liter (és a kép alapján biztos vagyok benne, hogy nincs meg) akkor azt a hínárszerűséget felejtheted is el amit a háttérben látok. erősen gyanítom, hogy nincs elég fényük mert már barnulnak. remélem hallottál a növények tápozásáról és szén igényéről :) ha nem akkor érdemes utána nézni és beszerezni nekik folyékony tápot és folyékony szenet.


újabb növényt ne is vegyél. ebben a talajban esélytelen értelmesen növényt nevelni...sajna :(


amint lecserélted a talajt érdemes beszerezned a világításodnak megfelelő növényeket. erről majd akkor írok neked pár szót ha aktuális lesz :))


a vízelőkészítővel kb kitörölhetik a halaid. azt nem akkor kell használni ha gáz van, hanem hamár használni akarod akkor folyamatosan vízcserénél a csapvízbe kell tenni. én használom mert olyan anyagok vannak benne, amik védik a halak nyálkahártyáját. de sokan nem használják és mégis élnek és virulnak a halaik.

ha mindenképp szeretnél valami ilyesmit venni, az baktérium kultúra legyen az új szűrődhöz. ebből több féle van. van ami folyékony, van ami kis kapszulás...ezeket a szűrő szivacsára kell önteni, vagy mellé betenni. kezdéskorr szokták ajánlani, és használni.

illetve nitrivec vagy toxivec aminek még lenne értelme jelen helyzetben. mind a kettő kémiai úton szabadítja meg ELVILEG az akváriumod a halak számára káros anyagoktól. nem a legtermészetesebb mód, viszont jelen állapotában ártani nem árthat.


addig is amíg valamit alkotsz cserélj 2 naponta 10-20 liter vizet. pár óráig hagyd állni a csapvizet aztán használd csak fel. és persze legyen közel olyan hőmérsékletű, mint az akvárium különben stresszeled a halakat és attól még betegebbek lesznek.


hirtelen ennyi tanáccsal tudok szolgálni.

2013. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Pendulum92 ***** válasza:

Egy jó külső mellé nem kell aquaball meg ilyenek szerintem, csak egy jó erős belső, szivaccsal, ami átmozgatja, olyan 900-1000 l/h körül már jó. Mivel ezt csak mehcanikai szűrésnek használod, így lehet olcsóbb fajta is.


Aquaball, meg az ilyen bővíthető, jobb fajta belsők akkor kellenek, ha csak belsővel akarsz szűrni.

2013. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
igen. ha elolvastad volna az első hozzászólásomat, akkor tudnád, hogy én is ezt írtam...
2013. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!