Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem működik rendesen?

Miért nem működik rendesen?

Figyelt kérdés
Van egy CRYSTAL filter Mini ( tehát 100 vattos ) akváriumi tisztítóm illetve levegőztetőm. A boltban azt mondták ez a legjobb 7500 ft volt úgyhogy.... namost. már az útmutató szerint darabokra szereltem és egy órát kefélgettem minden alkatrészt. csillog vollog. Viszont mikor beteszem és bedugom akkor a legerősebb fokozaton is alig fúj, és pár nap alatt teljeseneltömítődik a szivacs is... ( annál a résznél ahol beszív ) 40 literbe van, pedig a hátuljára az van írva h 100 literig jó. Nem értem miért nem szellőztet rendesen hogyha FULL tiszta. Az eladó szerint ha szétszerelem és szépen megtisztítom, jó lessz... de nem. elösször elvittem hozzá, megmutatta hogy kell, kitisztítottam úgy ahogy mutatta és jó volt. mikor legközevebb csináltam már alig fújt. Van két jelzés rajta a MIN és a MAX. ez jelzi h meddig nyomhatom be. a MIN fölött van kb 1 centivel és már csak néhány bubi jön. MI VAN VELE? rendes, kedves, értelmes válaszokat szeretnék...

2013. jan. 26. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy valamelyik részeit nem nyomtad jól össze. Akváriumon belül próbáld minden lehetséges helyen megnyomkodni, hátha kicsit ki van csúszva a cső.
2013. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell buboréknak jönnie belőle, ez nem légpumpa. Igazából a kivezetése arra szolgál, hogy fodrozza a vízfelszínt, így juttatva levegőt (oxigént) a vízbe.

Tehát nem baj, ha nincs buborék. Tedd elé a kezed, ahol kifúj, ha érzed, hogy nyomja a vizet, akkor jól működik.

2013. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de ez olyan amiből levegőnek kéne jönnie! én szinte egyátalán nem is fodroz. Mikor vettem akkor erősen fújta a bubikat kb 20centire!
2013. jan. 26. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyen a szűrőd? [link]

Vagy milyen? Képet nem tudnál róla feltenni?

2013. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen pont ilyen!
2013. jan. 26. 15:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nem 100 wattos, hanem 4

És nem 100 literig jó, hanem kb egy 20 literes garnélásba elég.

Ennyi a titok, ennyit bír a szűrő. Rendesen működik, ennyi erő van benne.

2013. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amúgy ahogy elnézem eleve egy elég szerencsétlenül megtervezett szűrő.

Húzd feljebb.

Úgy, hogy a kifolyó cső legyen a vízfelszín alatt 1-1,5 cm-rel. Úgy már fog levegőztetni.

Ha nem, akkor fújj bele a légcsőbe, lehet hogy víz ment bele.

2013. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előző hozzászóló írta. Nem a 4W a gond, hanem az, hogy csak 170l/h-s vízforgatásra képes. Ez nagyon kevés, és hiába van ráírva, hogy 20-50l-ig ajánlott, a valóságban egy 20, nagyon maximum 30l-es akváriumba jó. A 40l-ert, amilyen az akváriumod, nem képes átforgatni. ÉS emellett a szűrőfelülete sem elég 40l-hez.


Az akváriumodhoz én ezeket a szűrőket ajánlom:

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek hova passzolja le és hány vattosat vegyek?
2013. jan. 26. 22:03
 10/12 A kérdező kommentje:
egyébként azért furcsállom mert mondom eleinte TÖKÉLETESEN MŰKÖDÖTT! 20 centis sugárba nyomta a levegőt
2013. jan. 26. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!