Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem működik rendesen?

Miért nem működik rendesen?

Figyelt kérdés
Van egy CRYSTAL filter Mini ( tehát 100 vattos ) akváriumi tisztítóm illetve levegőztetőm. A boltban azt mondták ez a legjobb 7500 ft volt úgyhogy.... namost. már az útmutató szerint darabokra szereltem és egy órát kefélgettem minden alkatrészt. csillog vollog. Viszont mikor beteszem és bedugom akkor a legerősebb fokozaton is alig fúj, és pár nap alatt teljeseneltömítődik a szivacs is... ( annál a résznél ahol beszív ) 40 literbe van, pedig a hátuljára az van írva h 100 literig jó. Nem értem miért nem szellőztet rendesen hogyha FULL tiszta. Az eladó szerint ha szétszerelem és szépen megtisztítom, jó lessz... de nem. elösször elvittem hozzá, megmutatta hogy kell, kitisztítottam úgy ahogy mutatta és jó volt. mikor legközevebb csináltam már alig fújt. Van két jelzés rajta a MIN és a MAX. ez jelzi h meddig nyomhatom be. a MIN fölött van kb 1 centivel és már csak néhány bubi jön. MI VAN VELE? rendes, kedves, értelmes válaszokat szeretnék...

2013. jan. 26. 11:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Maga a szerkezet elég egyszerű.

Vedd le a burkolatot, és nézd meg azt a 3 ágú rotort, hogy mozog e.

(valami lavórban víz alatt)

Vagy pörög ide-oda (nem mindig egy irányba) vagy nem. Nincs köztes állapot.

Ha mozog, nyomja a vizet, akkor működik.

A levegő beporlasztás még ennél is egyszerűbb.

Szabad út kell a levegőnek, ellenőrizni kell nincs e eltömődve a cső.

És nem túl nagy víznyomás, különben nem tudja a vízáramlás magával "ragadni" a levegőt.

De amúgy csodák nincsenek, 170 l/h-tól ne várj sokmindent.


Egyébként nem tudom mi ez a nagy tisztítás mánia, egy szűrőnek nem kell full tisztának lennie!!!!


Sőt, pont az a lényege, hogy jól eltömődjön, (nem kosszal, hanem baktériumokkal, eliszaposodjon a szivacs) a levegő beporlasztás sokadrendű dolog! Semmi baj nem történik, ha nincs levegőbeporlasztás.

Az ezerszer nagyobb bajhoz vezet, ha az értelmetlen levegő miatt állandóan pucolod a szűrőt.

Egy jó belső szűrő simán kibír egy hónapot (még többet is) tisztítás nélkül.

És még akkor se kell teljesen kipucolni, csak úgy nagyjából!


De mindenképpen le kéne cserélned, a fentebb linkeltek egyikére.

2013. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
oké! akkor szerzek eggyet. szerintetek ezt Vaterán el lehetne adni úgy 5000,- ért??
2013. jan. 27. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!