Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz kérdés. Garnélák?

Víz kérdés. Garnélák?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem, hogy a kb. 32-33 literhez öntöttem 2 liter desztillált vizet és fél liter szénsavmentes ásványvizet, ugyanis rettentő kemény a csapvizünk. jó ez így vagy nem szabad bele tenni ásványvizet? most van teljesen készen az akvárium, a víz 3 napja van benne. már szépen letisztult, a szűrő is dolgozik szépen. 7wattos fénycső van benne... nos... ez az egyetlen dolog a szettből amivel nem vagyok megelégedve. 10-12wattosra gondoltam, hogy kicserélem. elég vagy erősebb kellene? állandó 23 fokos a víz. van benne egy anubias, 4 gömbmoha és egy jávai moha. az utóbbi elkezdett sárgulni. miért? egy szivacsba van beletekerve a vége, nem szedtem le. lehet hogy azért? és igaz az, hogy nem szabad sok halat egyszerre, hirtelen beletenni a vízbe? én úgy gondoltam, hogy a garnélákat megveszem a jövő héten, és a többi halacskát csak két hét múlva. jó így?


előre is köszi a válaszokat! egyébként első akvárium és 36 literről beszélünk... :)



2013. jan. 26. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezzel tudod a keménységet (NK-t) mérni

[link]

2013. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
pH-t pedig én digitálissal szoktam mérni, így az akvarisztikai pH teszteket nem ismerem. Egyszer vettem abból is neptunost, de az pH 7 fölött nem mér semmit, azt nem érdemes megvenni.
2013. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Itt van egy csomó fajta teszt, ph-ra: [link]


keménységre: [link]


Ha veszel ,csepegtetős tesztet vegyél, a tesztcsíkosak nem a legjobbak.

2013. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 YourDestiny ***** válasza:
Nem biztos, hogy az erősebb világítást meg tudod oldani. Lámpa? Tető? Legalább egy 13 Wattos jó lenne felé.
2013. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 YourDestiny ***** válasza:
A Neptun pH teszt marhaságot is mér, nem csak, hogy nem mér 7,5 felett. A JBL-ről tudok nyilatkozni, hogy jó, de rettentően drága, mégegyszer tuti, hogy nem veszem meg, úgyse kell már :)
2013. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nekünk kb. 30 literben vannak red cherry garnélák csapadékvízben, és folyamatosan szaporodnak egy év alatt úgy 70-80 született és nincs benne se fűtés se levegőztető viszont növényekhez való naplámpával világítjuk az akváriumot. A vize tiszta a növények dúsak és zöldek. Még van pár halas akváriumunk és azokba is csak lágy esővíz van, szóval én nem ajánlom a csap és ásványvizet.
2013. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!