Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molli bebiknek jó a lemezes...

Molli bebiknek jó a lemezes ennivaló?

Figyelt kérdés
Ma reggelre megszülettek a kis mollik,vagy 25 db,Jó nekik a lemezes étel?Megmarad ez mind,keressek nekik gazdát már most?
2013. jan. 30. 09:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb, inkább fagyasztott cyclops, később artemia és forrázott zöldségek kellenének.

Gazdát kereshetsz már most, lehet azonnal elviszik eleségnek. De várhatsz is vele... Jó helyre úgysem tudod őket adni, hiszen 25 mollynak kb. 300 liter kellene. Ráadásul testvérek, egyesével kellene elajándékoznod őket...

2013. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Kösz.Elviszik eleségnek?Lenne szívük megetetni a kis ártatlanokat? Attól akkor itt is jobb helyen lesznek.Akkor maradnak.
2013. jan. 30. 09:41
 3/36 Pendulum92 ***** válasza:

Én rengeteget neveltem lemezesen. Az élő/fagyasztott táplálék a legjobb, de ma már a lemezesekbe is van sok jó dolog.Ha minden nap otthon lennék, adtam volna élőt is, de nekem nem volt megoldható.

Ha nagyon jót akarsz nekik, akkor adj élő cyclopsot, vágott tubit, stb.

Eladni simán lehet őket tapasztalatom szerint. Hirdesd majd meg őket akvarista.hu-n, nálam rövid idő alatt 2-en is jelentkeztek, hogy elvinnék őket( nem eleségnek).100-150 ft/db áron gond nélkül elviszik.

2013. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Pendulum92 ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy egyesével kellene eladni, van, aki direkt vérfrissítésnek visz 5-10 et.

Eleségnek ne add őket, többet érnek annál( nem forintban).


Én jelenleg guppikat tartok, nem értem azokat az akvaristákat, akik lenézik ezeket a halakat azért, mert gyorsan szaporodnak.Az akvarisztika a természet szeretetéről kellene, hogy szóljon. Miért érne többet az a hal(nem forintban), amelyik nehezebben szaporodik?


Sőt, nem azért tartok guppikat, mert könnyű őket, és mert csak ezek férnének bele az akváriumomba.


Persze, ha a környékeden nincs olyan hely, ahova jó helyre kerülnének, csak szenvednének, eleség lenne belőlük, ne tarts inkább. De én megvetem azokat, akik "ócska halnak" tartják ( hallottam már ilyet is).

2013. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem tartom őket ócska halaknak, viszont náluk a túlélés a gyors szaporodást jelenti, a természetben 100-ból 1 éli meg a felnőtt kort.

Az akvarisztikában minden kicsi megmenthető, csak számolj utána, 1 halról lejön 50 utód havonta. Majd annak a feléről (bár náluk több a nőstény), ismét 50, az már 1250, és ez még csak egy ág és két ciklus. Tehát ezek a halak nem maradhatnak meg szelektálás nélkül.


A másik probléma, hogy aki elvisz 10-et vérfrissítésnek, annak nem hiszem, hogy 250 literes akváriuma van. Ez a kezdők hala, sajnos a legtöbb elajándékozott egyed kínhalált hal a rossz tartási körülmények miatt. Nem egyszer néztem végig a sorsukat akvaristán, mikor olyan örömmel ajándékozgattam őket, aztán 30 literbe kerültek két vitorlással és hasonlók... Akkor már jobb, ha eleségként végzik.


Ezért hagytam fel az elevenszülőzéssel, nem lenézem, hanem sajnálom őket, kiszálltam ebből az ördögi körből.


El lehet ajándékozni őket, egy darabig megy a dolog, de aztán egyre lehetetlenebbé válik majd.

2013. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, talán még a legjobb megoldás, ha a szülők eszik meg őket, vagy egy másik falánk faj az akváriumban.

De ha én nevelem x ideig a kis halakat, nem adnám oda őket eleségnek.


Nálam a kis mollik közül, ha nem vettem volna ki őket nevelő hálóba, talán úgy jó, ha 2-3 túl élte, és felnőtt,mert azok ügyesebbek voltak a többinél. Természetes kiválasztódás, talán ez a leghumánusabb megoldás. Én is úgy vagyok, hogy az neveljen fel direktbe halakat, aki tudja, hogy biztos helyük lesz.Én el tudtam adni őket, de azt hiszem a jelenlegi guppiknak a majdani szaporulatát hagyom bent az akváriumban, nem nevelem őket külön.


Sajnos nagyon sok hal az üzletekből, tenyésztőktől silány körülmények közé kerül, nem kell elevenszülőnek lennie hozzá.

Talán a legtöbb amit tehetünk, hogy "neveljük" a normális haltartásra a kezdő akvaristákat.

2013. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 _.-Akv-._ ***** válasza:
Én hagyom, hogy megegyék őket. Élő eleség+nem is tudnám lepasszolni senkinek.
2013. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.Ha a másik hal felfalja,amit hagytok szándékosan,az nem számít,akkor nem állatkínzás?Csak a nem megfelelő mérettel sértjük a törvényt az állattartás szabályait?Ja igen,azt gonoszságnak nevezik,bocsánat.
2013. jan. 30. 21:57
 9/36 Pendulum92 ***** válasza:

Na, és az nem állatkínzás, hogy felnevelsz 500 utódot, aztán eladod, bekerül egy 20 literes akváriumva szűrés, fűtés nélkül, aztán szenved pár hónapot, és kimúlik? Akkor már inkább hagyom azt, ami a természetben van.


Egyik sem a legjobb, itt a kevésbé rosszat kell választani ha már elevenszülőt tartasz.

2013. jan. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Pendulum92 ***** válasza:

Ezért írtam azt, hogy ha felneveled őket, gondoskodj is arról, hogy jó helyre kerüljenek, ez is bele tartozik az etikába. Ha nem tudsz jó helyet biztosítani nekik, még mindig kevésbé rossz nekik, ha megeszik őket fél centisen.


Ha te megtartod őket a sacc per kábé 50 literes akváriumodban, nem jóságos leszel, az nem elég nekik.

2013. jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!