Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molli bebiknek jó a lemezes...

Molli bebiknek jó a lemezes ennivaló?

Figyelt kérdés
Ma reggelre megszülettek a kis mollik,vagy 25 db,Jó nekik a lemezes étel?Megmarad ez mind,keressek nekik gazdát már most?
2013. jan. 30. 09:20
1 2 3 4
 11/36 _.-Akv-._ ***** válasza:
"Ha a másik hal felfalja,amit hagytok szándékosan,az nem számít,akkor nem állatkínzás?" Nem. Miért lenne gonoszság? Akkor az nem gonoszság mikor élő tubifexel etetsz, én nézed ahogy szegény élő kis gilisztákat megeszik?
2013. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Pendulum92 ***** válasza:

Ilyen alapon a természet is gonosz, hagyja, hogy a sok gyenge, kicsi, beteg halat megegyék a nagyobbak, ragadozók.


De tudatosan felnevelni kishalakat, amik az esetek nagy részében kínhalált halnak, ezt kérdezd meg magadtól kérdező.

2013. jan. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Nem nézem meg,mert én nem veszek élő kis gilisztákat.Még hallottakat sem. Valakit,valamit csak azért megölni,hogy ne legyen rossz dolga esetleg,vagy ne haljon kinhalált,háát.....van sok gyerek sajnos aki betegen születik.Őt sem őlik meg,hogy ne szenvedjen,pedig azt 99%-ra tudják,hogy kinok kinjai között,de meg fog halni.Mindegy.Én akkor sem etetem meg a nagyobb halakkal.Nem veszem el szándékosan az életüket,nem lenne hozzá szívem.
2013. jan. 31. 08:52
 14/36 Pendulum92 ***** válasza:

Azzal, hogy nem hagyod, hogy megegyék tulajdonképpen kínhalálra ítéled. A természetben az ivadékokból jó, ha 1 megéri a felnőttkort.

Hova teszed azt a sok kishalat? Mind megtartod? Van elég helyed? Milyen lenne nekik egy idő után , túlzsúfolva?

2013. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még elvannak.Úgysem marad meg mind,tisztába vagyok vele.Megpróbálok nekik gazdit keríteni,ami meg marad,hát marad.Szándékosan nem gyilkolom ki őket.Az első guppim,amivel most indultam,meghalt a szülés után.Még el is temettem a virágomba...ennyi.
2013. jan. 31. 13:02
 16/36 Pendulum92 ***** válasza:
Még megkérdezhetném mekkora az akváriuma?
2013. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy mindegyik haltáp vagy valami valaha volt állat, vagy abból készült. Tudod, hogy a lemezesbe halliszt van, amit úgy készítenek, hogy kiszárítják a halakat, és ledarálják?

Ne beszéljünk a szúnyoglárváról amit úgy készítenek, hogy liofilizálják( addig fagyasztják,amíg eltávozik belőle a nedvesség).

Ha nem akarsz egy élőlényt sem megölni, akkor ne etesd a halaidat sem, mert akkor szegény állatokat etetsz meg.


Oké, hogy kerítesz gazdát, de mi van ha nem találsz? Ha már annyid lesz, hogy nem tudod hova tenni. A kereskedés meg nem valószínű, hogy beveszi, ritka esetben csak.


Ha nincs szíved hagyni, hogy megegye a többi, inkább ne tarts elevenszülőket, vagy csak hímeket.Amúgy két rossz közül kell választanod, és nem a te számodra rosszak, hanem a halak számára.

2013. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Biztos úgy készítik,de nem látom,nem vagyok részese a gyilkolásnak.Jelenleg egy gömb aksiba vannak,mert oda születtek tegnap.Majd lesz velük valami,de szándékosan nem adom halkajának és én magam sem teszem be a nagyok közé.
2013. jan. 31. 13:51
 19/36 Pendulum92 ***** válasza:
Ebből látszik, hogy az érzékeny lelki világod érdekel jobban, mint a halak sorsa. Igazán lelkiismeretes állattartó vagy.
2013. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Érzékeny lelkivilág?Hmm,valamilyen szinten igen.Azon legfőképp,hogy nem veszem el senki,semmi életét. Tudod,születünk,meghalunk.Kinek ennyi,kinek annyi időt adott a sors.Van aki szenvedve keservesen,de avval a tudattal,hogy él,de él,van aki jó módban,de mégsem boldogan.Ebben is majd dönt az élővilág törvénye,én nem akarok a bírója lenni.Azt mond inkább meg légyszi,hogy azért az gyakori-e,hogy szülés után meghalnak a halak,vagy,hogy vissza lett téve a nagy aksiba,ez okozott neki sokkot?Úgyanis reggelre az "anyuka "meghalt!
2013. jan. 31. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!