Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molli bebiknek jó a lemezes...

Molli bebiknek jó a lemezes ennivaló?

Figyelt kérdés
Ma reggelre megszülettek a kis mollik,vagy 25 db,Jó nekik a lemezes étel?Megmarad ez mind,keressek nekik gazdát már most?
2013. jan. 30. 09:20
1 2 3 4
 21/36 Pendulum92 ***** válasza:

Az élővilág törvénye szerint te pont beleavatkozol abba :) Csak kicsit félreértelmezed a dolgot. De feladtam, úgy is a saját törvényeid szerint teszed, csak ne a halak kárára tennéd. :(


Igen, okozhat a stressz ilyet. De nem olyan sűrűn szerintem.

Az szülő akvárium vize más minőségű lehet? Lehet, hogy átetted, azt még kibírta, de hogy visszatetted, a más vízminőség okozta stressz megölte.

2013. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

A rossz tartási körülmények miatt pusztulnak el a nőstény állatok, ha nem elégíted ki az igényeit, nem marad elegendő energiája az ellésre. Tehát te pusztítod el, mert olyan környezetbe kényszeríted, amiben nem képes élni.


Gömbakvárium maximum 10 liter körül lehet. 25 kishal felneveléséhez kellene 50-100 liter víz.

A felnőtteknek fejenként 10-15 liter.


Egyébként az etetéssel igenis részt veszel az állatok elpusztításában, hiszen azért végzik ki őket, hogy te meg tudd venni a kész táplálékot. Nem te végzel velük, de a te kedvedre történik. Te adod ki a parancsot a következő adag megölésére, azzal, hogy megveszed a terméket. Sokat kell még érned, hogy megértsd ezeket a dolgokat.


Például a hal, ami nálad él, lehet, hogy a halált választaná, ha lenne döntése, de nem fejlett eléggé hozzá. Azzal, hogy rossz körülmények között tartod, ugyan úgy ártasz és a sorsa felett döntesz, mintha elpusztítanád.

2013. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Biztosan így van.De azért én elmentem és vettem egy szülőszoba valamit,úgyhogy innentől kezdve egy vízben lesznek és nincs az,hogy ide-oda rakosgatom őket.A kb 25db-bólúgysem mind életképes,jól tudom,bár még nem halt meg egy sem.:)
2013. febr. 1. 17:26
 24/36 anonim ***** válasza:
Az elevenszülők világra jött utódaiból (ami 30 és 100 között szokott lenni), szinte mind életképes, minimális az elhullás. Ha van, szintén tartási körülmények miatt. Ha túlélték az első napot, már meg kell maradniuk.
2013. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2013. febr. 1. 18:10
 26/36 Pendulum92 ***** válasza:
Megkérdezhetem még azt, hogy mekkora akváriumba tartod a mollikat?
2013. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Írtam,jelenleg egy gömb akváriumban vannak! Már meghirdettem őket,de CSAK továbbtartásra,nem eleségnek!
2013. febr. 2. 12:58
 28/36 Pendulum92 ***** válasza:
Én a nagy akváriumra vagyok kíváncsi, amiben a szülőket tartod.
2013. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
21-l.
2013. febr. 2. 14:20
 30/36 Pendulum92 ***** válasza:

21 liter? Ebbe még halat sem lehetne tartani, nemhogy mollit, istenem...


Van valami új állatvédelmi törvény, hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani.


Ez esetben ne csodálkozz, hogy döglenek a halaid...


Ha érdekelnek a halak, most rögtön elajándékozod őket, vagy kölcsönadod egyik barátodnak, amíg te veszel nagyobbat.


Ez állatkínzás!

2013. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!