Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi alga, ártalmas...

Az akváriumi alga, ártalmas az emberre nézve?

Figyelt kérdés
szal ugye párolog az aksi vize én meg azt lélegzem , szerintetek ártalmas az emberre ? mert ha telibe slukkolom elég alga szaga van ... meg úgy egyáltalán ártalmas a víz ami elpárolog ? amellett ,hogy jó része is van ,szal nem lesz száraz a levegő... meg ha érintkezek vele stb...
2013. febr. 9. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ha ártalmas lenne, akkor hányan haltak volna már meg az akváriumok miatt....
2013. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi bajod tőle! :)
2013. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első, hát nyilván egy betegség nem egyszerre alakul ki , pl tüdőrák ... azért hosszan kell dörrenteni a blázt, hogy kialakuljon, szal érted ? amúgy köszi!
2013. febr. 9. 23:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat (és nem ő az egyedüli a világon), aki gyerekkora óta akvarizál, most tapossa a 73.-at. Akkor szerinted ártalmas? :)
2013. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát én is ismerek olyant aki gyerek kora óta szívja a cigarettát és már elég idős és nincs sok baja :D
2013. febr. 9. 23:25
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a legegyszerűbb és legbiztosabb ha nem lesz akváriuma annak, akinek ilyen kételyei vannak.
2013. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az a helyzet ,hogy már van :) csak érdekelne :D
2013. febr. 9. 23:44
 8/9 anonim válasza:

Én úgy tudom az algák ritkaegészséges dolgok(Ha épp nincsenek tele nehézfémmel)


Chlorellát, spirulinát istenítik, csodaszernek tartják sokan pl.

2013. febr. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajod.

Algát, halat, vizinövényt lehet enni.


Japánban kevesebb a rákos ember, a közegészégügyi szint is jobb, a várható élettartam 10-20 évekkel magasabb, mint nálunk. Ezt annak tulajdonítják, hogy több halat és tengeri herkentyűt esznek, és kevesebb húst, mint nálunk.


Japánból ered a szusi és lehet kapni zöldes-fekete színű algába tekert szusit. Egyszer ettem és ritka ocsmány íze volt, de van aki szereti. Ez valami tengeri moszat, ami gazdag kálciumban, foszforban, és vasban.


Ők több féle algát esznek, van olyan is, ami vörös algából készül, de szárítás után a színe annak is majdnem fekete lesz.


Ázsiában salátának fogyasztják a Hydrocotyle vizinövényt és nekem van olyanom, annak jó az illata, de még nem kóstoltam. Jó, az nem alga, de az akváriumban van az is :)


Azt nem tudom, hogy a tengeri algáim, amik itt vannak, caulerpa félék, ehetőek e, de a szaguk pont olyan, mint annak a szar szusi algának, amit ettem :D

2013. febr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!