Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növény karanténozás hogy...

Növény karanténozás hogy történjen?

Figyelt kérdés
Szeretnék akváriumomba még egy növényt (Anubiast) venni, de nem tudom, hogy kéne karanténoznom. Nincs még egy plusz akváriumom, amibe tudnám tenni. Ti ezt hogy oldjátok meg? Simán vödörbe 1-2 hétig? Vagy hogy?

2013. febr. 12. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Lavórba, és szódát rá :)
2013. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És úgy mennyit kell várni utána az akváriumba történő behelyezéssel?
2013. febr. 12. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

A verzió: rakd vödörbe/lavórba 2 hétre

B verzió: híg hipós oldatba áztasd 10-15 percig

C verzió: neomagnol oldatba áztasd 10-15 percig

D verzió: nem karanténozod


A verzió esetén 2 hét után berakhatod az akváriumba.

B és C verzió esetén alaposan leöblíted és mehet az akváriumba.

D verzió esetén minden előkészület nélkül mehet az akváriumba.

2013. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én nem karanténoztam a másfél hónapja indított akimban a növényeket, most "csak" fonálféreg, kagylósrák, és planária, amit próbálok kiirtani...
2013. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
A hipóba nem tenném 10-15 percre, max. 1-2 percet mertem eddig megkockáztatni növénnyel De a neomagnolos fürdő jó ötlet. 10 percre tedd bele, aztán jól öblítsd le, és kész.
2013. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat.
2013. febr. 12. 18:22
 7/8 A kérdező kommentje:
1. és 4. válasz írójának: és hogy megy az irtás? Egyik haveromnál is sok kagylósrák és fonálszerű féreg van az akváriumban. Mivel irtod őket? Ő most akar valami vegyszert bevetni, nem tudom, mi a pontos neve.
2013. febr. 13. 11:35
 8/8 anonim ***** válasza:

3 hete vettem észre a kagylósrákot, ezért beszereztem törpe fogaspontyokat, egész jól leirtották.

A fonálféreg kb 4 hete van ott, egy ideig az áramlásban sodródtak, mióta a fogaspontyok vannak, azok is csak a talajban vannak, mert azokat is vadássza a fogasponty. A planáriát kb. 1 hete vettem észre. És mivel nem sok kedvem volt mindenféle csapdákkal szórakozni, így vettem Fenbendazolt, és tegnap kezdtem el azt használni. Elvileg 10 nap alatt minden férget kinyír.

2013. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!