Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő Akvarista vagyok. Azt...

Kezdő Akvarista vagyok. Azt akarom kérdezni hogy guppis aksit hogy rendezzek be?

Figyelt kérdés

Mert már meghaltak jópárszor a guppik és nem tudom mit rontottam el...


Így szeretném berendezni az aksit:


1. az akit kimosom (forró vízzel)

2. a talajt kifőzöm, és beteszem az aksiba

3. a növényeket belerakom

4. a dekorációt és a köveket is beteszem (dekoráció: cserépből készített dísztárgyak, kövek: bazalt)

5. teszek be tengeri kagylókat (nyugi, kifőztem:)

6. Beteszem a szűrőt/levegőztetőt

7. Feltöltöm az aksit vízzel amit előzőnap felforraltam (mára már kihűlt, szóval nyugi, mert hidegen öntöm bele...ill. olyan 23 fok körül)

8. beleteszem a kemikálékat: Malachitzöld (10 csepp), Antiklór (8ml.), Növénytápsó (10 ml.) Xanta-mix (10 csepp)


Ez így jó? És ha nem, mit rontottam el? sűrgős válasz kellene!!!


Előre is KÖSZÖNÖM!!!


2013. febr. 12. 15:21
1 2 3 4
 21/32 Aureas ***** válasza:
0%

Mielőtt kitörne köztetek a háború ezt légyszi privibe boxoljátok le mert nem hinném hogy a kérdező erre kíváncsi lenne. Ahány akvarista annyi féle válasz. De én úgy vagyok vele hogy ez a sok hajcihő kissé túlzás. A legelső akváriumomat a következőképpen születtettem meg:

-megvettem a halakat és a növényeket

-beöntöttem a vizet 50% csapvíz és 50% állott víz (1 hétig álltattam petpalackokban)

-ezután beszórtam a mosott apró kavicsokat

-beraktam a növényeket (cserépben)

-aztán zsupsz bele a halakat (arany, guppi, anci)

- minden héten 10% vízcsere és szűrőmosás

-2-3 hetente növénytáp


Minden jól működött és nagyon szépen virágoztak és fejlőttek a növények, halak. A biológiai egyensúlyt fenntartottam EGY 25 LITERES AKVÁRIUMBAN!!!!!!!!!!!!!!!!!


Aztán sokan hajtogatták hogy ez állatkínzás így rendeltem egy 70 literes aksit jelenleg várom hogy megérkezzen és ezt se fogom másképp csinálni. Sok hajcihő semmiért.

természetesen a kényesebb halak ezt talán nem tűrik el de a guppi igénytelen rajhal és mindent kibír! ismerősöm pedig a kerti tavában tart néhány 100 guppit


Tehát elmondhatom röviden a kérdezőnek: vegyél nyugodtan guppikat és sok növényt mert a guppi szereti a dzsungeles berendezést és ne tegyél bele kagylót

2013. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Aureas ***** válasza:
0%
Ja és az 1 literre/ 1cm hal NEM HÜLYESÉG
2013. febr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 _.-Akv-._ ***** válasza:
De.
2013. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Aureas ***** válasza:
0%
NEM! Nézz utána kérlek szépen! :D
2013. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 _.-Akv-._ ***** válasza:
100%

Hmm, tegyük fel, hogy ez tök jó dolog, és még értelme is van.


Kis Józsinak van egy 200 literes akváriuma. Neki tetszenek a vápaharcsák, akik 100 cm-esek. Mivel az ő akváriuma 200 literes, tehát 200/100=2 rögtön vesz is a 100x40x50-es akváriumba kettőt.


Tök logikus nem? A hal egy centit nem tud úszni, a megfordulás meg maga a megváltás lenne neki.

2013. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, vagy beletesz egy 2 méteres szürke szirtcápát összehajtva... :D
2013. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Aureas ***** válasza:
0%
-_-" Milyen sok okos ember van a világon!!!!
2013. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

_.-Akv-._ válasza:


1.Igen virágföld sőt érett szarvasmarha trágya ia van benne jó vastag sóder réteg rajta.

2. Igen aktiv szén az elején, semlegesiti az ammóniát és minden káros anyagot amig a bacik nem dolgoznak.

forrás "Nigro Blogja" háziálat.hun olvastam

3.Aquatan nekem bevált semlegesiti a nehéz fémeket is

4. igen egy hét, gyakorlatilag a halkereskedésben átlag sima csapvizbe teszik a halakat saját szememmel láttam mit töltenek az edénybe, raktár bojler amibe teszik őket innentől csak felüdülés nekik az egésséges kórokozómentes növényes hasznos nyomelemekkel ellátott (jód magnézium stb) viz.

5. baktérium kultura 1997 ben derült ki egy tanulmányból hogy vannak (Nigro blog) a lávaköves nitrivec pedig nagy segitség annak akinek csak szivacs szürője van.

6. kicsi aksi egyetértek lehet 20 de fontosabb a jó biológia.

7.az egy cm/1 liter nagyonsok oldalon va pl háziállat.hu sera oldala több akvarisztikai blog.

8. a növény az fontos

9. 5.liter, volt tesztelésem minden paraméterem jó ph,nk,nitrit stb (nekem nincs teszt ismerősöm jött el tesztelni van teszt csomagja) valószinű még az 5 liter is sok, van a neten 800literes akvárium videó ő másfél évente nyul hozzá. [link] (Nincs tuletetve nincs tele hallal sok növény van.)

10. Nekem JBL cristalprofi 900 van, a sajátomról van kép a többiről nincs de megfogtál mert friss kép nincs ez a telepités utáni egy szekrénysorba beépitett 6 hónapja problémamentes, nem vagyok egy nagy fotós ez is mobilos kép nem otthon vagyok dolgozom holnap este lesz friss képem 90x50X50 még a vizhütés vár beszerelésre és minden egy másik helységben van, nekem a halak a lényegek benne azokat szeretjük. [link]

2013. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Aureas válasza

Mielőtt kitörne köztetek a háború ezt légyszi privibe boxoljátok le mert nem hinném hogy a kérdező erre kíváncsi lenne."


Igazad van teljesen, kiszáltam, badarság bármit irni ugyis belekötnek, unatkozom a munkahelyen azért kezdtem neki.

2013. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Aureas ***** válasza:
A mai világban ez van sajnos, mindenki a saját igazát állítja és nem hisz a másiknak. Remélem azért a kérdező elégedett a válaszokkal! XD
2013. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!