Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő Akvarista vagyok. Azt...

Kezdő Akvarista vagyok. Azt akarom kérdezni hogy guppis aksit hogy rendezzek be?

Figyelt kérdés

Mert már meghaltak jópárszor a guppik és nem tudom mit rontottam el...


Így szeretném berendezni az aksit:


1. az akit kimosom (forró vízzel)

2. a talajt kifőzöm, és beteszem az aksiba

3. a növényeket belerakom

4. a dekorációt és a köveket is beteszem (dekoráció: cserépből készített dísztárgyak, kövek: bazalt)

5. teszek be tengeri kagylókat (nyugi, kifőztem:)

6. Beteszem a szűrőt/levegőztetőt

7. Feltöltöm az aksit vízzel amit előzőnap felforraltam (mára már kihűlt, szóval nyugi, mert hidegen öntöm bele...ill. olyan 23 fok körül)

8. beleteszem a kemikálékat: Malachitzöld (10 csepp), Antiklór (8ml.), Növénytápsó (10 ml.) Xanta-mix (10 csepp)


Ez így jó? És ha nem, mit rontottam el? sűrgős válasz kellene!!!


Előre is KÖSZÖNÖM!!!


2013. febr. 12. 15:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
39%

Ez kapós kérdés lesz


1 a kagylót vedd ki nem elég kifőzni mész alapú keményiti a vizet

2 ha vized ha nem zavarosodik be tehát sikeült kimosni jól az ajzatot lágyitsd a vizet én 10 liter csap vizhez 5 liter desztiláltat szoktam rakni

3 döntsd el az ammónia ellen hogy védekezel kémiai (aktiv szén) vagy biológiai szürés átlag az ammónia végez a halakkal. Szivacs szürőnél sera bio nitrivec ez kőzetet is tartalmaz ma már volt róla szó http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..


A halakat ha minden jó én egy hét után már beletenném

Viszont arra figyelj hogy ha biológiai szürés mellett döntesz ahhoz ammónia kell, azt viszont a halak és a bomló növényi részek adják. [link]


(Amig nincsenek halak jó választás aktiv szenet rakni a szürőbe)

2013. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 _.-Akv-._ ***** válasza:
Az előző hülyeséget írt, nem 1 hét, hanem 3, és addig dobálj néha halkaját a vízbe, akkor szaporodnak a baktéiumok.
2013. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Hát ez kész ... :D

Te nem kezdő akvarista vagy, hanem antiakvarista !:)

Honnan szedtél ilyeneket, hogy ezt kell csinálni? Kimosni, meg fertőtleníteni?

priv.

2013. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Aureas ***** válasza:

Aranyszabály: minél több vegyszert teszel az akváriumba annál nehezebben áll fel a biológiai egyensúly. Tehát ha teheted kerüld a vegyszereket. A két növény k*ára kevés!!! Alapszabályként kiszámolhatod hány növény kell bele: akvárium hossza(cm)x akvárium szélességével(cm) és az eredményt elosztod 50-nel! (Sera tanácsadó a forrás mielőtt bárki bármit beszólna)

A kagylót pedig mindenképpen vedd ki mert nemcsak keményíti a vizet hanem mész tartalma miatt opálosítja a vizet és az nagyon nem tesz jót a haluciknak (tapasztaltam)

De összességében egyetértek azokkal akik az előző oldalon írtak választ!

2013. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
27%

"_.-Akv-._ válasza:


Az előző hülyeséget írt, nem 1 hét, hanem 3, és addig dobálj néha halkaját a vízbe, akkor szaporodnak a baktéiumok."


Szerintem kicsit elavultak a szerek amiket használsz én két hónapja 100 literes a tesómnak a következőképp:


Kis költségvetésel kellett!

hétfő:

1-hagyományos virágföld kisütve sütőben

2-rá sóderágy

3-dekoráció kavicsok elmosva, jól kiáztatott szöllőtuskó,

kedd:

aksi vizzel feltöltve aktiv szenes szürővel hajva

szerda

1 viz leenged növények beültetve dekorfák helyükön mohák minden növény a helyén

2. egyharmadrész desztilált vizzel aksi feltölt aquatan al kezelve forralás nincs, növények folyékony co easy carbo + Easy Life ProFito levegőztetés nélkül (kihajtja a co-t)

csütörtök, péntek, folyamatos tuladagolt növénytápozás

szombat 50%-os vizcsere aquatan-a vizhez +desztilált viz

vasárnap

1. belementek a halak (java részt kényes fajták)

2. bio nitrives adagolás elinditva aktiv szén marad mire megtelitődik addigra dolgoznak a baktériumok

3 a növény tápozás mértéke visszavéve


ennek két hónapja hal hullás 0, hal betegség 0


heti 10%-os vizcsere aquatan -al + a cserélt viz egyharmada desztilált.


Valamit nagyon el....tam mert ez a 7.ik aksi aminél ez bevált


Több havernak segitettem nem vagyok profi csak hobbi szint de ami bevált attól nem térek el


halanként 2-3 növényt tettünk és a teljesen kifejlett halak hosszát számitva nem lépte túl az akvárium litert

tehát pl 100 liter=100 cm hal, a növényeket a nitrogén hasznositás végedt határoztam meg igy.


Az én 200 literesemben van másképp én 5 liter desztilált vizet cserélek hetente mást nem, (siporax,némi carbonos aktiv szén, külső szürő)

2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 _.-Akv-._ ***** válasza:

"Szerintem kicsit elavultak a szerek amiket használsz"


Milyen szerek?

2013. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 _.-Akv-._ ***** válasza:
És attól, hogy szép hosszan kifejtetted hogy csináltál hülyeséget, még hülyeség.
2013. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Ja és nyilván a cserére szánt fiz be van keverve aquatan-al pihen egy pár napot erre tökéletes az 5 literes desztilált vizes flakon levett kupakkal , és azért "aquatan" mert van benne egy csomó elem ami jótékonyan hat a halakra, nem egetverő 700 ft 250 liter vizhez, de csak a cserére szánt vizhez kell adni. A növény táp kicsit huzós kettő együt 4000 ft de nagyon sokáig elég.
2013. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"_.-Akv-._ válasza:


És attól, hogy szép hosszan kifejtetted hogy csináltál hülyeséget, még hülyeség."


Akkor ird már le más kritizálása helyett hogy mit hogyan csináljon, milyen szereket használjon, vagy hogyan inditsa el a megfelelő biológiát stb

2013. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 _.-Akv-._ ***** válasza:

1. Virágföld. Ezt nemhiszem hogy a legjobb akváriumba használni, aztán lehet a világ legjobb dolga :D

2. Aktív szenet a betegségek után szokás használni, nem csak úgy.

3. Aquatan fölösleges.

4. 1 hét után telepítettetek a 3, inkább 4 helyett, és gondolom nem is fajonként, hanem az összeset.

5. Bio nitrivtec fölösleges.

6. 10% vízcsere kevés. Én is olyan 20-at cserélek, ez is kevés sajnos, dehát ezvan. :/

7. Az 1 cm 1 liter az hülyeség.

8. Viszont annak örülök, hogy sok növényt tettek :)

9. 5 liter 200-ba?!

10. Milyen a szűrés amúgy a két aksiban?


Egy képet dobhatnál minkét aksiról! :D

2013. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!