Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan fertőtlenítsem az...

Hogyan fertőtlenítsem az akváriumot, ha nem akarom szétszedni?

Figyelt kérdés
Valami olyan kéne, amit beleöntök, és kész. És a növényeket nem nyírja ki, mert olyan, mint a dzsungel. Azért is nem akarom szétszedni. A halaim fele megdöglött már vmi rejtélyes betegségben, és újakat akarok belerakni.
2009. szept. 7. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki a halakat, csigákat, aztán a tereptárgyakat, engedd le teljesen a vizet, kotorj ki annyi követ amivel a növény gyökerei még fedve vannak, majd mosd le az akvárium oldalát nagyon kevés ecetes-vizes szivaccsal. Ha lehet ne nagyon csorogjon a növény gyökeréhez, de alaposan algátlaníts. Vágd le a növényről a rothadó részeket. Közben mosd át a köveket, tereptárgyakat nagyon alaposan ecettel, majd sok vízzel. Ha kész, ereszd fel a medencét és engedd le 1-2-szer, hogy kimosd a maradék ecetet. Ha kész, engedd le és tedd vissza a kavicsokat és tereptárgyakat, töltsd fel vízzel az akváriumot, várj 1 órát aztán tedd vissza a halakat és csigákat.

Ez viszont inkább félmegoldás, hiszen a valódi okot nem tudod, de valószínű hogy a halak-csigák pusztulása megmérgezte a vizet. Ha megdöglik egy hal, minél hamarabb vedd ki a medencéből, és végezz részleges vízcserét.

2009. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
100Litr vízhez 2db neomagnol tabletta, használat előtt fel kell oldani egy pohár vízben.Menjen a szűrő, hogy jól átforgassa.3 napig legyen bent, utána a víz 60%- át vedd le.Ezután egy hétig üzemeltesd az aksit halak nélkül, és vegyél le még 20%- ot A SERÁ- nak van egy készítménye ami elősegíti a hasznos baktériumtelepek kialakulását, sajnos a nevét nem tudom, de az üzletekben megtudhatod, vagy a SERA oldalon.Ha ezt használod elvileg másnap telepíthetsz.Én már öreg vagyok, nem hiszek ezekben a ketyerékben, azt tanácsolom, várd ki az egy hetet,akkor is ha tennél bele gyorsítót. Ártani biztos nem fog. Ezt az egy hetet, ki lehetne használni, egy alapos algairtásra is. Használj CO2 tablettát, a nővények tápolására ez idő alatt.SN
2009. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi info alapján nehéz a tanácsadás.

Gondolom nem fertőtleníteni akarsz, csak a halpusztulás megállítását. :)

Mindkét hozzászóló hasznos tanácsokat adott, nem tudva mi az ami nálad a gondot okozza csak ilyen válaszok jönnek majd. Lehet, hogy túl sok a bomlástermék a vízben az a növényeknek kedvezhet (dzsungel), de a halaknak nemigen. Ha üledék nincs is, az alyzatban még lehet bomlási folyamat, erre jó lenne annak átmosása, akár ecetes akár forró vízzel... Az üveg lemosására szerintem nem kell ecet vagy más szer, minél kevesebb marad a vízben annál jobb. Az algát az előüvegről távolítanám csak el, a vízcserekor figyelnék, hogy az gyors legyen, a többi alga sem pusztuljon el, azok tömeges lebomlása ugyanoda visz ahol most tartasz. Sima vízfertőtlenítés időlegesen leállítja a bomlási folyamatot, de a bomlandó anyagra gyorsan érkeznek majd új jelentkezők...

Szóval:

-nézz utána mi lehet a betegség (ha nem találod akkor lehet tartási hiba)

-távolítsd el az üledéket és mosd át a talaj kivehető részét

-cseréld le a víz 2/3-át

-gondold át nem etetsz-e túl

-ellenőrízd elég hatékony-e a szűrés

-gondold át elegendő-e a levegőztetőd teljesítménye, a sok növény éjjel zabálja az oxigént

-ha nem mosod át az egész talajt (a növények miatt) akkor a köv. két hétben 2-3 naponta végezz részleges vízcserét

2009. szept. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kb. 1 hónapja szétszedtem az egészet, mindent lefertőtlenítettem, de ugyanúgy pusztulnak tovább a halak. Nem is fiatalok, meg valami betegség is van. (Semmi külső nyom nincs rajtuk mikor megdöglenek, pedig figyeltem őket, a tüneteket. Asszem talán kettőn volt olyan, hogy mintha a végbele kilógott volna 1 mm-t, és az összes egy-két nap alatt lefogyott.)

Most ki szeretném szedni őket, hogy új halakat rakhassak bele, ezeket meg külön rakom. Ezért szeretném fertőtleníteni. Viszont teljesen tisztának látszik az akvárium, 2 hetente a negyedét cserélem a víznek, leszívom az üledéket, és nem is algás. :S

2009. szept. 8. 08:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, és az a fura, hogy kb. 8-9 fiú guppi pusztult el, lány meg csak 1. Már csak lány van.
2009. szept. 8. 08:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű a dolog, megölték egymást. A guppik között néha akad 1-2 amelyik nagyon agresszív és támadja a többit. Ugyanez volt nálam, hiába tartottam őket jól mindig akadt egy amelyik "megőrült" és szétcsikedte a többit. Az ilyet el kell távolítani.
2009. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem voltak megcsipkedve.
2009. szept. 8. 09:28
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Bélférgek és gombák is okozhatnak lesoványodást és kitüremkedő végbélnyílás is erre utalhat.Bélférgességet szennyezett élő eleségtől kaphat, bélhurutot az egyoldalú táplálkozástól, gombás fertőzést,a vízminőség megromlásától,nem megfelelő,szűrés, vízcsere stb.Ha van amit ki tudnánk zárni,könnyebben tudnék valamit ajánlani.De sajnos a tuberkolózisra is ráillenek a tünetek, ez esetben reménytelen a gyógyítás.Minden képen szükség lesz antibiotikumra is.A vizet klórtalanítod? A fentieket figyelembe véve, van e valami amit kizárhatnánk, mert ennyi betegség ellen nem kezelheted egyszerre.Minden esetre cseréld a vizet rendszeresen és majd a válaszod után meglátjuk, mivel próbálkozzunk.SN.
2009. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Élőeleséget nem kapnak (tudom, pedig kéne), a víznek kéthetente a negyedét cserélem, tavasszal vettem új szűrőt, ami sokkal erősebb, mint a régi, úgyhogy szerintem azzal sincs gond... Enni úgy kapnak, hogy kb. 1 héten 4 napon száraz pelyhes tápot (ebből egyszer gyógytápot), a másik 3 napon meg szárított szúnyoglárvát, tubifexet, vízibolhát. Új halat 1 éve nem vettem. Az a poén, hogy kerti tóban vannak guppik meg szifók kint, és baromi jól érzik magukat, pedig van, hogy 1 hétig nem is kapnak enni. Ott találnak maguknak kaját, élőeleséget, és sokkal szebbek. Ha behozom őket, mindig megsínylik. Ezek is kintiek voltak, amik most betegek.
2009. szept. 8. 12:11
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
Próbáljunk meg egy Aquafurános kezelést ez egy szelektív baktériumirtó, két nap után vedd le a víz felét.A kezelés alatt ne etess és utána, fagyasztott kaját adj, egy héten 3 alkalommal legalább.Ezzel kiválthatod az élő eleséget.Több félét vegyél és felváltva etess.Nem lettem boldogabb a kerti tó miatt, ott bármit összeszedhettek.De ha a kintiek nem betegek, akkor talán elég lesz a gyógyszer és a változatos étrend.Hetente vedd le a víz negyedét.Ha nincs időd akkor két hetente a 30%- át.Talán nem férgesek,mert akkor a kintiek is betegek lennének.SN.
2009. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!