Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen Külső Szűrőt Válasszak...

Milyen Külső Szűrőt Válasszak 1OOL Akváriumhoz?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 17:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De én nem biologia celra használnám hanem egymagában hogy nem lenne mellé belső szűrő és esetleh úgy jó lenne ez a szűrő Tetra Tec EX 700 plus ?
2013. febr. 16. 19:04
 12/19 YourDestiny ***** válasza:
39%

A belső és külső is szűr biológiailag és mechanikailag egyaránt. Mechanikai, ami a látható szennyeződést szűri ki. A biológiai a fontosabb, ugyanis a halaid ürüléke, vizelete által keletkezett méreganyagokat lebontásáról van szó. Ezt a szűrőben lévő nitrifikáló baktériumok végzik, amelyek a szűrőanyagban vannak jelen, a szűrőanyag fajtájától és minőségétől függően eltérő mennyiségben. A belső szűrő biológiai szűrésben nagyon gyenge. Ezért jó a külső szűrő, a hatalmas tartályba rengeteg biológiai szűrőanyag fér. A mechanikai szűrést is elvégzi, de ha ezt a feladatot is rá bízzuk, gyakrabban kell tisztítani a szűrőt, mondjuk nem félévente, hanem 2-3 havonta. Nagyjából annyit kibír, aztán lecsökken az áramlás, és egy bizonyos pont után a szűrő hajlamos a részleges bypass-ra (vagyis a víz megkerüli a szűrőközeget, ami nem túl jó, viszont azért vannak ezek a funkciók, hogy nyaralás alatt adott esetben ne álljon le a szűrő). Az EX700 a 100 litert még elviszi egyedül, pont jó lehet bele. Viszont gyárilag nagyon gagyi biológiai szűrőanyagot kapsz bele, de sajnos ez a legtöbb hasonló árú külsővel így van. 2 liter Siporax-ot venni kell bele.


[link]


A Siporaxról, a használható szűrőanyagokról, a sorrendről írtam a cikkemben. Olvasd el, mindent meg fogsz érteni.


[link]

2013. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Akkor használható belső nékül, de akkor többet kell takarítani a szűrőt.
2013. febr. 16. 20:36
 14/19 YourDestiny ***** válasza:
44%
Használható egyedül. A külső szűrőt még így is sokkal ritkábban kell tisztítani, mint egy belsőt, ebből a szempontból is praktikus. Hónapokig nem kell piszkálni.
2013. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! És a TetraTec lesz az új szűrőm.
2013. febr. 16. 21:03
 16/19 maitra79 ***** válasza:
Nekem Eheim 2213 külső szűrőm van 144 L-es aksihoz. Nagyon bevált, pedig használtan vettem. Csak ajánlani tudom. Ami még nagyon jó, a Hydor márka, azon belül pedig a Prime csakád, szerintem a Prime 10-es is elég lehet.
2013. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Cerberosz ***** válasza:
Ne viccelj már, kezdő vagy, sokat fogsz még hibázni, szűrésen ne spórolj. Vehecc kicsit de vehecc nagyobbat több mozgástér neked is, jobb víz a halaknak. Ár-érték-teljesítmény arányban a tetra 1200 a legjobb szűrő( ADA nem játszik:) ) Ha túl erős lehet folyatni.
2013. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Cerberosz ***** válasza:
Ja minden tetra szűrőanyag cserére szorul!
2013. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 YourDestiny ***** válasza:
Ne már... a 2213 egy 50-60 literig alkalmas szűrő.
2013. márc. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!