Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyjából le írtam és rajzolta...

Nagyjából le írtam és rajzoltam a tervemet a külső szűrőmről szerintetek helytálló lehet esetleg, javaslat, ötlet?

Figyelt kérdés

[link]

250l/h szivattyú 50 l akváriumhoz.

(remélem nem baj h ennyit kérdezek ezzel kapcsolatban)


2013. febr. 18. 19:20
1 2 3 4 5 6
 11/51 Pendulum92 ***** válasza:
Drága, de egy kevés mindenképp kéne. Még fél liter is többet ér sok liternyi szivacsnál, lávakőnél stb. Talán ha tényleg nem tellik, sűrű szivacs és lávakő kombó lehet alternatíva.Talán a rasselzsák még olcsóbb, az kb a szivacs hatásfoka.
2013. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
és ilyen resun vagy panzi kerámiák nem érnek semmit?
2013. febr. 18. 20:42
 13/51 Pendulum92 ***** válasza:
Mechanikaira igen, de arra elég valami gagyibb megoldás. Biora nem. Csak a felületük porózus. Az kevés
2013. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

JOk ezek a keramia szuroanyagok, lavako, de tulzsufolt es intenziven etetett tenyeszakvariumokban is boven bizonyit a szivacs! Ha van penz en is tennek bele valoszinuleg ilyen keramiat az otthoni akiba, az esetleges anaerob nitrat bontas miatt a keramiagyurukben. De ennek meglete lehet csak marketing:) A vizcseret ugysem lehet meguszni.

Szivacslapokkal szerintem egyszerubb az elet. Lapokra kell vagatni es idoszakosan reszlegesen lehet takaritani. Igy mindig van beallt szivacsod.

2013. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 Pendulum92 ***** válasza:
A sima kerámia nem jó biológiai szűrőanyag. nem porózus a belseje. Én pont ma vettem egy liter Siporaxot. Leteszteltem: markomba tettem egy kis vizet, beletettem egy kis hengert, és a tetejére tettem WCpapírt. A vizet felszívta a papír a kezemből a Siporaxon át! Tehát a belseje porózus, és jól átjárható víz által.
2013. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 Pendulum92 ***** válasza:

előző: Szivacs jóval gyengébb, mint pl a Siporax.


A vízcserét még az atom szűrés sem pótolja. A nitrát anaerob körülmények közt bontódik, ami nem sok van az akváriumban. Ennek koncentrációját kell így csökkenteni.

2013. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 _.-Akv-._ ***** válasza:

Nekem ilyen van: [link]


Szerintetek ez igaz lehet, hogy 1000m2? Elég nagy hazugságnak tűnik, tekintve hogy a siporax 270m2.

2013. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 YourDestiny ***** válasza:
A lávakővel többet érsz, mint az olcsó kerámiával, ugyanis utóbbiaknak csak a felülete porózus. Leginkább alulra jó, ülepítésnek, áramlás megtöréséhez és előmechanikainak. Esetleg nézd meg a Filterlith-et. Fél literre is meg tudod venni, és egész jó cucc. Mellesleg előmechanikainak jó a gégecső is. Vagdosd fel egy-másfél centis darabkákra. Tökéletesen kiváltja az olcsó kerámiát.
2013. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

@16: Siporax belsejeben kialakul anaerob kornyezet. Nem nagyon aramlik a legbelsobbretegekben a viz. Ez a marketingje! Nem teszteltem..


Menj majd nezz szet tenyeszetekben hol hasznalnak siporaxot. (Meg par eve a sajatunkat is megmutathattam volna:) )Sehol! A kerdezonek nincs penze. Nem azt mondtam, hogy a szivacs jobb mint a Siporax.

DE! Szivacslapoknal, olcso penzbol nincs jobb, ezen kar vitat nyitni! Nem mellesleg konyebben kezelhetobb szuroanyag sincs. (Ezert hasznaljak tenyeszetekben)A suruseget kell jol megvalasztani, mert a suru szivacs tul hamar eldugul.

2013. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

@16: Itt egy study:

[link]

Angolul van. Igazoljak, hogy a siporax legbelso retegeiben kialakul anaerob kornyezet ezert a nitratszintet is csokkenti. Nem teszteltem, de az anyagot mindig is ezzel marketingeltek. A nagy szurofelulet, plusz az anaerob nitrat bontas miatt is.

Hazi szuroben elfer ha van ra penz!

DE! Egy nagyon lassu atfolyasu biologiai szoru, amiben szimpla szivacs van, ar ertek aranyban es hatasfokban semmi nem versenyez! Ezert vannak tenyeszetekben egy bazi nagy szivacs, szimpla levego meghajtassal.. Mondjuk ilyen szurot hazi aklvariumba belsoleg tennek. Hatfal moge vagy vmi hasonlo megoldasban..

2013. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!