Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyjából le írtam és rajzolta...

Nagyjából le írtam és rajzoltam a tervemet a külső szűrőmről szerintetek helytálló lehet esetleg, javaslat, ötlet?

Figyelt kérdés

[link]

250l/h szivattyú 50 l akváriumhoz.

(remélem nem baj h ennyit kérdezek ezzel kapcsolatban)


2013. febr. 18. 19:20
1 2 3 4 5 6
 31/51 YourDestiny ***** válasza:
30%

Nem hülyeség. Egy szivacs pórusait szabad szemmel megszámolom. Ne már, hogy ezt valaki több tíz vagy százezer mikroszkopikus járathoz, réshez hasonlítsa.


"Ja es ez az 1l siporax kivalt 78 l szivacsot, az csak a marketing. Vagy igaz mondjuk az elso heten, amig nem kezd el ledugulni."


Ezem meg jót nevettem. Tudni illik, a biológiai szűrőanyag előtt úgy kell megszűrni a vizet, hogy az ne legyen hajlamos az eldugulásra. A szűrőanyag belsejében zajló folyamatokba pedig nem merüljünk bele. Persze ha nagyon szeretnéd, akkor tőlem biokémiázhatunk.

2013. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Pendulum92 ***** válasza:

Nem érdemes a számokon vitázni, hogy hány liter szivacsot vált ki. Mivel szabad szemmel nem láthatók a járatai, valószínűleg jóval több van, mint a szivacsba. A tesztek alapján látható, hogy víz által jól átjárható, ezt én is láttam tegnap az egyszerű tesztemen, hogy nem kamu. A szivacs mellett annyi szól, hogy olcsóbb. Bár Siporaxból meg kevesebbet is elég venni.

Kisebb méretekben Siporax a jobb, mert jobb a helykihasználása. Viszont ha a tenyészakváriumokat nézzük, ott nincs helyszűke általában, nem az a lényeg, hogy szép legyen az akvárium.


Még egyet nem értek: Azt mondják, a matten nagyon hatásos, pedig csak egy szivacstábla, néhány liter szivacs, ha nem töltik meg siporaxszal. Ha használjuk a 78-as szorzót, 0,1 dm3 siporax egyenértékű 7,8 liter szivaccsal. Tehát belerakok egy belső szűrőbe egy kis marék siporaxot, és kiváltottam 7,8 liter szivacsot? Itt nekem valami nem tiszta. Ezt hogy mérték le?

2013. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 YourDestiny ***** válasza:
30%
Nem tudom. Persze én nem azért hoztam fel a Sipot, hogy ráerőszakoljam a kérdezőre, csak ha már szóbakerült, akkor azért ne legyen alulértékelve. Hogy konkrétan mennyi m2 az a bizonyos felület, amivel 1 liter szűrőanyag bír, jó kérdés. A 270 m2-t a Siporaxnál nem érzem túlzásnak. Többször megemlítettem már az Ista és JBL bio szűrőanyagokat. Jó példák a kamura. Előbbi 1010, utóbbiból a Sintomec 1200 m2-es, baktériumok által felhasznált felülettel került piacra. Legalább is a gyártó szerint. Az Ista csúfosat bukott, ugyanis alig több egy olcsó kerámiánál. Több tesztelő csupán mechanikai szűrésre ajánlja, holott egy méregdrága cucc. A JBL, aminek elvileg 5x hatásosabbnak kéne lennie a Siponál, szintén pofára esett. Egy mikroszkóppal és egyéb módon elvégzett teszt eredménye szerint csupán hasonló minőségű szűrőanyag, mint a sokak szerint szerény számokkal megáldott Sera. Tehát van kamu és átverés a piacon bőven. Leginkább a szerkezetére kell utazni, és ha az jó, minden jó. Márpedig a Sipo abban nagyon jó. Egy etalon, és több téren is az a szűrőanyagok terén. Egy kis marék is sokra képes, így aki megteheti, hogy bárhová is tehessen egy keveset a jobb bioból, az csak jót csinál vele. Ha a szivacs hatékonyságát tekintve meg tudná közelíteni (egy adott mennyiségre korlátozva), akkor ma is mindenki azt használná akár külső szűrőkben is, az újabbnál újabb bio töltetek pedig rég háttérbe kerültek volna. Meg kellett védenem a Sipot, mert úgy gondolom megérdemli. Saját tapasztalataimra alapozva írom, amit már többször is megírtam, hogy bitang jól működik. Az agyonreklámozott Eheim Substrat Pro-ját is csúnyán elfenekeli. Utóbbi közel sem olyan hatékony, és még a szerkezete se a legelőnyösebb.
2013. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Tényleg egy kis vita alakult ki a felek közt de nem ez volt a cél, bizony hogy hasznos dolog az a siporax, de amíg nem költhetek rá addig a szűrőt jól telepakolom szivaccsal helye az van neki, gondolom ezzel nem okozok kárt később ha nem tűnik elég hatékonynak a szivacs akkor beruházok pluszba gyűrűre is de egyenlőre maradnak az olcsóbb bár nem olyan hatékony szűrőanyagok, várom már hogy teszteljem hatékonyságokat.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítő jellegű hozzászólását.

2013. febr. 19. 18:12
 35/51 anonim ***** válasza:
48%

@31: Te tenyleg nem erted a betuket amiket irok vagy te a boltos vagy a Seratol? Te nem megveded a Siporaxot hanem boven reklamozod, mikozben-nem sikerult felfognod, hogy

- a kerdezo NEM AKAR ra kolteni. EERTEEED, alternativat ajanlunk!

- senki nem allitotta, hogy nem jo anyag.


Sot x-szer leirtam, hogy igen egy bioszuroben fasza, egy kulso szuroben meg nem megoldott a mechanikai eloszures. Nincs olyan talcas kulso szuro amelyiknel a talécak mellett nem megy el a szar es megy bele egyenesen a kovetkezo talcaba.


Lehet bizonygatni, hogy mekkora faszasag, de aki ilyen hulyeseget leir, hogy 1:78 arany, az meg nem latott akvariumot kozelrol. Jo vicc lenne, ha 4 szem siporaxal szurnel egy akvariumot (kb. ennyi a szivacs ekvivalens reklamod szerint)


A kemiabol meg ne akarj kiosztani, a vita elejen meg azt bizonygattad, hogy a siporaxban nincs nitrat bontas..


Aki meg azt bizonygatja, hogy ezelk akeramia anyagok nem dugulnak el a lehalt bakteriumok es a dzsuva miatt, az meg nem latott ilyet mukodes kozben. Ha meg mar Sera kepviselo vagy, elmeselhetned mi a Sera ajanlasa a Siporax cserejere? Mennyi idonkent kell cserelni?

2013. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

@kerdezo: probalj meg a "kek" vizszuro szivacsokbol beszerezni, mert az birja a vizet, abbol se kell a legsurubb. Es lehetoleg ezt kivetelesen NE akvarisztikai boltokban vedd, mert k. tularazzak. Keress a kornyekeden matracokkal, habszivaccsal foglalkozo ceget. Veszel egy tombot es magadnak levagod. Vagy ha kis darab kell siman adnak "mogyoroert" "hulladekot".

(Atmenetileg a sima feher szivacs is hasznalhato, de gyorsabban tonkremegy es konnyen szakadozik, ha mosod)

2013. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 YourDestiny ***** válasza:

1. Semmi közöm a Serához.

2. Nem tudom miféle nitrátlebontásról hablatyolsz. Félre látsz?

3. Tudtommal itt nem belő szűrőről van szó, így fogalmam sincs, mit akarsz most a belső szűrővel, de ezt hagyjuk.

4. Az elhalt baktériumok elbomlanak. Ugyanúgy, mint bármilyen más élőlény. Továbbá tudtommal egy olyan élőlényről van szó, ami teljes egészében lebontható, amit és ezt a feladatot más baktériumok el is végezik. Nézd meg a felépítését. Semmi olyat nem tartalmaz, aminek a leépítéséhez hosszú idők szükségesek. Gondoltál már erre?

5. Ha a Siporax elkoszolódik, ott meg eleve az előszűrésben van a hiba, amint már írtam. Ettől még idővel ugyan el fog koszolódani, kell, hogy kapjon némi szennyeződést, mert ugye van, ami átjut az előszűrő közegen, de nem mindegy milyen tempóban öregszik el a szűrőanyag. Megfelelő körülmények között simán jó 4-5 évig. Az, hogy szerinted nem, hát nézd... cserélgesd, ha az neked jó.

6. Semmi kedvem itt veled vitázni, van ennél jobb dolgom is.

2013. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Én erre a szivacsra gondoltam beszerezhetősége miatt és az alacsony ára miatt, vennék pl 10 db-ot kicsit összevágnám ha kéne és ez menne a szivacs részbe tudom hogy a kék jobb lenne de a környéken nem nagyon tudok:s
2013. febr. 19. 20:01
 39/51 A kérdező kommentje:

upsz lemaradt

[link]

2013. febr. 19. 20:01
 40/51 anonim ***** válasza:

@37: Nemm vitazunk, mert te nem olvasod el mit irok. De legalabbis nem erted, az fix! Nem mellesleg eleg erosen elmeleti szakember vagy:) ezekkel a blod szamaiddal. (Mar a Sera a honlapjan is csak max. 34xes hatasfokot mert leirni:) Nyilvan a gyakorlatban ez nem fog teljesulni)

Linkeltem neked egy stuidyt is az elejen, plusz a sera honlapjan kiveri a szemed. [link]

Egyetlen igazan nagy elonye a cuccnak, hogy dolgoznak benne anaerobbacik is.

Nem mellesleg azon tepem a szamat, ha venned a faradsagot elolvasni mielott lepotozodd a valaszokat, hogy kulso szuroben k. nem megoldhato a jo mechanikai szures es az ilyen cuccok max lassu atfolyasu valodi bioszurokbe valo.

Hiaba irja a Sera, hogy "ontisztulo" biomedia, a hatasfoka idovel boven romlik. A tintas tesztet probald ki egy fel eve kulso szuroben uzemelo siporaxal.

2013. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!