Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2-val kapcsolatban kérdés?

CO2-val kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék alacsony kiadással CO2-t juttatni egy akváriumba. Egyenlőre csak tervek.

Szóval arra gondoltam:

Van itthon 2db "szóda" csináló szifon. Ebbe veszek majd ki az akváriumból vizet abba bele engedek 1 patron CO2-t és utána vissza engedem lassan az akváriumba a CO2-vel dúsított vizet. Ez működhet vagy totálisan hülyeséget találtam ki? Igazából kezdésként egy 20l növényes akváriumot szeretnék halak nélkül


2013. márc. 1. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor palackból nyomják az folyamatosan, egy szinten tartja a ph-t. De itt amíg van benne szénsav addig lejjebb lenne a pH, aztán egy óra mulva amikor kipárolog, feljebb menne. Ingadozna, és lehet, hogy elkezdenél algásodni miatta.
2013. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
65%
Szerintem sem lesz megfelelően stabil a CO2 szint.
2013. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor kezdtem foglalkoznia témával, én végeztem kísérletet. Csináltam az általad leírt módszert is, viszont ahogyan előttem is leírták, szélsőségesen ingadozik a szint, és nagyon nagy odafigyelést igényel. Sajnos volt hogy egy ilyen beeresztésnél pipálni kezdtek a halak. Mellékhatás, hogy az ingadozó vízlágyító hatása miatt a halak szervezetét fokozottan igénybe veszi. (Nem kerülte el figyelmem hogy azt írtad hogy halak nélkül. Egyébként szerintem a növényeknek sem mindegy a víz keménysége, de ha valakinek van róla pontosabb adat, kérem ossza meg.) Sajnos a co2 beoldásra nem azonnal reagálnak a növények, így huzamosabb ideig kell tudni állandó szintet fenntartani. Az ötlet viszont nagyon is jó elgondolás. Adott a szifon, a víz amiben kényszeríted a vizet hogy minél több co2 beoldódjon. A dolog ami nehézséget fog okozni a rendszerben, a szabályzás. Mivel vizet szeretnél engedni a szifonból, így neked áramlásmérőre, és egy tűszelepes szabályzóra lenne szükséged, hogy tudd ellenőrizni (szabályozni) hogy mennyi co2 vel dúsított vizet engedtél be.
2013. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet én is hülyeséget írok pl mi van akkor ha akvárium víz, szifon, patron beteker, szifon fejre állít, nyomás kienged, új patron bele, nyomás kienged, új patron bele nyomás kienged és így tovább... majd a co2-vel dúsított víz egy infúziós tasakba és azt be lehet állítani hogy csepegjen.

Persze kérdés hogy menyi co2-t tartalmaz az így készített víz. Szerintetek működhet?

2013. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs hogy duplán írok de utána néztem cola 4g/liter co2, szikvíz:3,6g/liter, patron: 6g-töltet [link]


10-30mg/liter co szintet írnak ahol én néztem, egy patron 6000mg tehát kb 600-200 liter akváriumvíz co szintjére elég. Úgyhogy ez nehéz ügy, co2 szintet tesztelni kell.


De ha működik jobb lehet mint az élesztős.

2013. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam hogy csepegtettem folyamatosan. pl percenként 10 csepp? Igazából szeretek barkácsolni így majd lehet megcsinálom és írok róla egy összefoglalót képekkel.
2013. márc. 2. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: Én is arra gondoltam hogy csepegtettem folyamatosan. pl percenként 10 csepp?"


Szerintem csináld meg a csepegtetést, mérd meg pl 12 vagy 24 óra alatt menyit tudsz csepegtetni, mondjuk 0.25 vagy 0.5-liter és a kapott menyiséghez állítsd be a co2 szintet. Az biztos hogy nagyon kevés fog kelleni a szénsavval dúsított vízből valahogy ennyi: szikvíz :3600mg co2/liter ajánlott co2 szint: 10-30 mg/liter az kb 3-9 ml/liter akváriumvíz. Vagyis ha neked 20l az akvárium 60-180ml kell de kérdés hogy milyen időközönként, co2 teszt kell csak az majdnem annyi mint két flakon easycarbo.

Ez egy jó cikk és van benne egy táblázat arról hogy vízkeménységtől és ph értéktől függően hogyan tartja a víz a co2-őt. [link]

2013. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!