Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó a szűrésem?

Szerintetek jó a szűrésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Szerintem már sokatok ismer, így fórumról. Tudjátok, hogy értek valamennyire az akvarisztikához -szerencsére :D. De most érdekelne a Ti véleményetek rólam, mármint az akváriumomról, vagyis annak szűréséről.

Szerintetek elég így a szűrés? (leírom a mostani állapotot és, hogy mit szeretnék még betenni)

Én eddig semmi zavarót nem tapasztaltam, a halaim tök jól vannak meg minden, de azért érdekel több vélemény is.


Szóval a mindig kért adatok (csak ami a kérdés megválaszolásához is kell):

akvárium: 80*35*40 avagy 112 literes standard akvárium, üvegtetővel

aljzat: kvarchomok, <1mm-es méretben és 5-10 centi vastagon

szűrés:

belső: hydor crystal 4, gyári szivaccsal, nincs lefojtva szóval mind a 900l/h óra dolgozik. ezt minden héten alaposan kimosom a leszívott vízben. a műanyag elemeit pedig csap alatt tisztára sikálom és szárazra törlöm. csak mechanikai célra használom, ezért alaposan át szoktam mosni, hogy a bacik véletlen se fojtsák le.

külső: eheim 2215, a gyári kék szivaccsal, eheim perlonvatta szerű valamivel ami nem rendes perlon és 1 liter siporaxal. ma vagy holnap (attól függ, hogy jön ki a nap) bele rakok még egy gyári kék szivacsot a mostani fölé és még 1 liter siporaxot. tervezek egy újabb gyári kék szivacsot, hogy még tökéletesebb legyen az előszűrés (ezek ilyen 3 centis szivacsok) és jövő hónapban egy perlon cserét (lassan fél éve megy a szűrő). szerintem siporax ennyi elég is lesz, az aljába ülepítőnek nézek valami sima kerámiagyűrűt, vagy ilyesmit és ha még marad hely a tetején, akkor még egy kis siporaxot veszek (filterlith-et nem árulnak ott ahova járok, pedig igazából azzal szerettem volna megtölteni az 1 liter siporaxon kívül). mióta megvan nem nyúltam hozzá :)

növények: dús, sűrű növényzetem van. igyekszek kordában tartani azért. anubias, vallisneria americana, kanadai átokhínár, érdes tócsagaz, hólyagos vízi kehely, cryptocoryne albida red, vízi hortenzia.

halak:

6 db serpalazac

2 db sziámi ormányos-márna

1 db kambodzsai algázó (hamis sziámi algázó)

4 db szivárványos guppi

1 db snowflake ancistrus (ő egy hím, szerintem majd kap egy nőstényt társnak, hogy ne legyen annyira egyedül szegény)


kb ennyi lenne. szerintetek így mindent egybe véve megfelel a szűrésem?


off: a talajt csak azért írtam mert fontos szempont, hogy a talajban is meg tudnak telepedni szűrőbacik :) a növényeket pedig azért mert az ammónia, nitrit, nitrát felhasználásban szerepet játszanak ők is.


Köszike a véleményeket :)


2013. márc. 11. 14:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
itt már vannak szúnyogok :) én is gondoltam rá, hogy kellene de valahogy nem szeretnék szúnyogok között bográcsozni nyáron :D
2013. márc. 11. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!