Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot merjek...

Mekkora akváriumot merjek erre rárakni?

Figyelt kérdés

Olyan kéne ami végigér az asztalon, de nem biztos, hogy elbírná. 140x40-eset, vagy 140x50-eset elbírna vajon?

Hogyha nem, akkor hogy erősítsem meg?

[link]



2013. márc. 11. 18:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ez így nekem nagyon nem tetszik.


Nem lenne rossz elképzelés, de úgy látom, elég rosszul van megcsinálva.

Az első képről beszélek.

Egy ekkora akvárium elég nehéz. És a legnagyobb erő lefelé hat, oldalra csak akkor, ha megmozdul, vagy vetemedik valamerre a fa.


Éppen ezért, a legnagyobb tömeget a függőleges elemeknek kellene tartani.

Tehát a két szélén a derékszögű elemnek, és középen a T idomnak.

Viszont azok a levegőben lógnak!

Lehet hogy rossz a kép, de én úgy látom, hogy árnyék van alattuk, tehát nem érnek le a földre!!!

A rétegelt lemez ér le a földre.

Az viszont pár csavaron keresztül veszi le a súlyt az említett függőleges elemekről, gondolom ez nem kíván további magyarázatot, azok a csavarok úgy fognak kiszakadni, mint a huzat!

Lehet, hogy elől leér a keret lába, de hátul nem nagyon, pedig le kéne.

Első közben le kell szedni az összekötő hátsó rétegelt lemezeket, és feljebb rakni. Azoknak nem kell a földön lenniük, mert oldalirányban tartanak.


A másik ami fontos, hogy a 3 láb (tehát a keret szemből nézett 3 függőleges lába) ne bicsakoljon ki.

Ez keresztmerevítésekkel nem megoldható, mert elfoglalja a helyet a fiókos szekrény.

Ahogy látom, az sem túl passzos, ami nem jó, de azért nem vészes.

Én azt csinálnám, hogy kiszedném a fiókokat, és a fiókos szekrény oldalait csavaroznám hozzá a keret oldalaihoz.

Ha rés van közöttük, improvizálnék valami megoldást, valami vékony lemezből, akár alu, akár fa, mindegy.

A lényeg, hogy beton biztosan totál függőlegesbe kell kényszeríteni a keret bábait.


Ha a fiókos szekrény oldalait erősen hozzácsavarozod a kerethez, akkor oldalakon 4, középen 6 cm vastag, több rétegű lábat kapsz, ami biztos, hogy mereven meg fog állni.

Ne felejtsd picit süllyeszteni a csavarok fejét, hogy a fiókok nehogy akadjanak benne.



(Egyébként ha nem fontos a mobilizálhatóság, totál másképp csináltam volna.

A mögötte lévő falból kivéstem volna egy 4×4 cm-es csíkot, begletteltem volna oda egy laposvasat, és arra fektettem volna a vastag bútorlapot.

Az tutira nem deformálódott volna. :) Előre meg a 2 szélre, meg középre tettem volna 3 oszlopot 2×1-es zárt szelvényből. :D)

2013. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

De amúgy ha passzentosan, és görbület nélkül hozzácsavarozod a fiókos szekrény oldalait a kerethez, (oldalt is, középen is), akkor elég erős lesz.

Amire még ügyelni kell, ahogy mondtam is, hogy a felső vastag bútorlap is a legnagyobb felületen legyen alátámasztva.

Tehát szemből nézve, ne csak a falra merőleges 3 "láb", hanem oldalakon a derékszög, középen a T idom is végig a bútorlap alatt legyen patentra.

Valamint ennek a tükörképeként, ugyanez a legnagyobb felület legyen a földön is!!!

Tehát ne az összekötő rétegelt lemez legyen lent, közvetetten kapva a súlyt, hanem a súly direktbe a talajra irányuljon, és ne csavarokat terheljen az erő.

2013. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy szerintem ezt az összecsavarozást simán meg lehet csinálni elég erősre.

De te látod milyen erős anyag, ha túl gyengének látod, arra is van megoldás.


Átmenő csavart kell használni, rendes alumínium "kapupánt" csavart.

Olyat kell keresni, aminek lapos, és imbuszos vagy csavarhúzós feje van.

Az anya alá nem árt alátét.

És nagyobb gondot kell fordítani a csavar felének, és az anyának a süllyesztésére, mert azok vastagabbak.


Tehát átfúrod az anyagot a csavarnak, aztán egy vastagabb fúrószárral, amilyen az alátét, pl 1 cm, belefúrsz az anyagba fél centit, így becsavarás után egy síkba kerül az anyaggal.

Ezért kell az imbuszos, vagy sima csavarhúzós fej, mert süllyesztve nem tudod villás kulccsal meghúzni.


De szerintem pozdorjacsavar is teljesen tökéletes, nem kell túlbonyolítani. Legfeljebb 2 db-bal több kell belőle.

2013. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A T idom alá raktam "lábakat", azért néz ki úgy, mintha lógna (illetve, fogtam alátétet, átnyomtam rajta pozdorja csavart, az a lába :) egy T idom alatt van 5 ilyen láb.

Persze lehet, hogy ez hülye ötlet volt, mert ha nagy súly nehezedik rá, lehet be fogja törni a padlócsempét :)

2013. márc. 11. 21:24
 15/26 A kérdező kommentje:
azért raktam, ha kilocsolok egy kis vizet, ne egyből a bútorlap alja ázzon.
2013. márc. 11. 21:25
 16/26 A kérdező kommentje:

Kiveszem a keresztmerevítést és berakom ezt a két lapot mögé. Csak a magasságából le kell vágni.

[link]


Aztán veszek valahonnan L alakú zártszelvényt és a négy sarkához odacsavarozom.

2013. márc. 11. 21:43
 17/26 anonim ***** válasza:

Én rögzíteném az asztallapot a falhoz több helyen sarokvassal, [link] kapupánt csavarral csavarozd az asztallaphoz úgy kell meghúzni a csavart hogy szintbe legyen az asztallappal, majd szabatsz rá még egy lapot ráteszed a tetejére a lapot ha mégis kilóg a csavar teteje megütöd enyhén a rátett lapot így megjelöli megfordítod és ott kell süllyeszteni.


Tehát kell egy jó erős fal mögé, remélem érthető volt a lényeg hogy a jobbra balra inogást teljesen meg tudod gátolni.

2013. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Jó, hozzácsavarom a falhoz.
2013. márc. 12. 00:21
 19/26 anonim ***** válasza:

:D Csak egy megjegyzés, L alakú zártszelvény nincs, van zártszelvény, meg L alakú szögvas, de te egyikre sem gondoltál.

Neked az kell amit B.joci linkelt, az obiban van.

2013. márc. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Csak egy két kiegészítés, lehet kapni több méretben és van (másképp néz ki) két soron csavarozható kivitel, a falra szinte elég egy tipli, viszont az asztallapnál két csavar kell első legbelülre, a másik legtávolabb így nagy lesz az erőkar, nő a stabilitásod, a lábak erősítésénél asztal fejre állít, pozdorja lap mellé tesz majd összecsavaroz (de nem árt előfúrni az erősítésre szánt lapot!!!) ha mellé csavartad vágd le a régi lábakat vezetőnek használhatod, majd csiszold össze.
2013. márc. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!