Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot merjek...

Mekkora akváriumot merjek erre rárakni?

Figyelt kérdés

Olyan kéne ami végigér az asztalon, de nem biztos, hogy elbírná. 140x40-eset, vagy 140x50-eset elbírna vajon?

Hogyha nem, akkor hogy erősítsem meg?

[link]



2013. márc. 11. 18:28
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Ilyen L acélra gondoltam 4 lábnak, de ilyet úgyse tudok szerezni. [link]


A falra meg pl ilyenem van, nemtudom mi ennek a neve.

[link]

Ilyenekkel fúrtuk fel a konyhaszekrényt és 6 lapfejű csavarokkal, meg valami kék dübellel. Racsnis izével tekertük be. De meg tudom kérdezni a barkácsboltban, hogy mik vannak ilyen cuccok, amik nagyon erősek :)

2013. márc. 12. 07:08
 22/26 anonim ***** válasza:
A falhoz rögzítéshez hosszabb kell az a rövid nem lesz jó, minél nagyobb az asztallapnál a csavarok távolsága annál stabilabb, pl ilyen vagy hasonló is jó [link] vagy vágatsz lapos vasat és azzal oldod meg.(hajlítod vagy 90 fokban hegeszted) A lényeg az erőkar, az asztallaphoz rögzített elem csavarjai minél messzebb legyenek egymástól.
2013. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Cerberosz ***** válasza:
Mire elolvastam ezt a sok kommentet egészen leizzadtam XD Jó dolgokat írtak, de te most tényleg ezzel akarsz kockáztatni? Nem tudom hogy milyen magas akváriumot tervezel de 40 cm magassággal is 280 liter körül van 50 cm 350 liter. Ezek berendezve 5-6-7 száz kiló. Az a 3 kis pipaszár láb nem tartja meg, ráadásul ha véletlen valami miatt oldalirányban elmozdul, vagy nem víz szintesen van, kifordulnak. Ja a terhelés is sok lenne szerintem a csempe tuti törne. és ha törik a vízszint megint borul.... Ezen ilyen nagy akváriumnál nem spórolnék, ráadásul a polcos dolog jól néz ki de szerintem a funkcióját nem tölti be, hova rakod például a külső szűrő? Egy ekkora állvány akvaristán 15-20.000 ha szerencséd van zártszelvény...vagy csináltatva 25-30.000 és biztos lehetsz benne hogy nem szakad be. Én nem barkácsolnék ekkorát....De ha mindenképpen akkor zártszelvényből hegesztess négyszögeket állítható lábbal és azokat told a 2 oldal alá és középre 2 oldalt. És én még tennék alá valamit a súly elosztás miatt.
2013. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ha ezeket az asztalokat elhúznám, akkor ide is rakhatnám az akváriumot, egy 30cm magas állványra. Azt könnyebb lenne megcsinálni. Az mennyire nézne ki hülyén?

[link]

2013. márc. 12. 10:07
 25/26 A kérdező kommentje:

Bár ha ez elbír egy 150x50x40-es akváriumot

[link]

Akkor az enyém is el fogj bírni valami hasonlót, ha megerősítem.

2013. márc. 12. 11:36
 26/26 anonim ***** válasza:

Amit "L" acélnak hívsz 4 lábnak, az szögvas, és vasudvarban lehet venni.

[link]


De én jobban szeretem lábnak a zárt szelvényt

[link]


mert abba bele lehet dugni ilyet:

[link]


és abba bele lehet csavarni ilyet:

[link]


És akkor így nem a földön álla bútor, nem probléma a kifolyt víz, bármilyen egyenetlenségen tökéletesen vízszintbe helyezhető a szekrény, és elég nagy felületen tart ahhoz, hogy ne törje össze a járólapot.


Ezért írtam a 19:40-es kommentemben, hogy előre raknék 3 oszlopot zártszelvényből, mert azzal ez megoldható.

A két szélén, és középen is 2 cm a bútorlap, így 2×2-es zártszelvény a fiók mozgását se akadályozná.

2013. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!