Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a tesómmal,...

Mit csináljak a tesómmal, halaival?

Figyelt kérdés
Az övé az akvárium, de semmit nem törődik vele, nagyon gáz az összeállítás, a szűrő, meg úgy minden. 112l-es akvárium. a halak: nem tudom hány guppi, 3 platti, 3 betta(1 már teljesen kifakult szinte) 2 csíkhal, 1 algaevő, 3 páncélos harcsa, 1 üvegharcsa, stb, és a csúcspont: 2 aranyhal.... ráadásul mindkettő darakóros..meglepő. de a tesóm állítása szerint már meggyógyultak, és nincs semmi bajuk... beleöntöttem a vízbe 2 parakillt, 2 nap múlva megint kettőt, de semmi hatása nem lett, mivel a tesóm felkapcsolta a villanyt meg minden, szóval le se szarta. mit kezdjek szegény halakkal? az egyik aranyhalnak már rohadnak az úszói...

2013. márc. 12. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg tesódnak, hogy majd te gondozod a halait(persze csak ha te is akarod), alakítsd ki normálisan az akváriumot, és hozd rendbe a halakat is.Ha nem tetszik neki, akkor takarítsa ő ki.mert ez így nem jó.
2013. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de neki most senki nem parancsolhat,szerinte így jól vannak a halak, én meg inkább már rá se nézek az akváriumra, mert tudom,hogy semmit nem tehetek és nagyon sajnálom őket. Hétköznap én gondozom a halakat, mert ő kollégista. annyira nem törődik velük, pedig elég rosszul vannak..
2013. márc. 12. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Beszélsz a szüleitekkel. Vagy csak egyszerűen teszed, amit jónak látsz, a tesód ne érdekeljen.
2013. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy aki ennyire szarik a halaira, mint a tesód, minek tartja őket?
2013. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 izomszörp ***** válasza:

Ne foglalkozz a tesóddal :( Nem bántani akarom félre ne érts, de semmi felelősség tudata nincs az állatokkal kapcsolatban :(

Szerintem sokan is vannak az akváriumban, betegek is ráadásul.

A beteg halakat különítsd el, és kezeld őket!

Lényegében az egészet újra kellene indítani! Normális szűréssel,fűtéssel,vízminőséggel. Ja és a halakat is válogasd meg! Aranyhalat bettával nem igazán lehet, már csak a víz hőfok miatt sem!

Egyszóval cselekedj mihamarabb, vagy elpusztulnak a halak!!!!! :(

2013. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, h beteg halat még eladni sem tudsz, mert ha eladnád, akkor tesódnak mondhatnád, hogy megdöglött és megette a többi. Te hozzá sem nyúltál.
2013. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek mi a véleménye a helyzetről? Egyáltalán beszéltél már velük a dologról? Vagy pont leszarják? (Az enyémek ilyenkorra már hülyét kaptak volna a nyávogásomtól :P)


Az a baj a halbetegségekkel, hogy amíg meg nem szereled a vízminőséget, szinte teljesen mindegy, hogy mit öntesz a vizükbe. Mondjuk, ha a tesód úgyis kollégista akkor heti 2 vízcserét simán csinálhatnál szerencsétleneken, amíg kezelgeted őket, akár többet is. És amikor a koleszban van akkor nem tudja kapcsolgatni a villanyukat, ugye?


Legrosszabb esetben hátra dőlhetsz és bevehetsz napi 3x1 szem leszarom tablettát étkezés előtt fél órával, aztán amikor kidöglött az összes hala, fölényesen megjegyezheted neki, hogy "én megmondtam."


De megpróbálhatnád így is elsózni a 2 aranyhalat, néha akad olyan elvetemült alak, aki betegen is átveszi és megpróbálja kikezelni. (Nálam most egy csapat nyamvadt pontylazac táborozik hasonló okokból.) Az aranyhalak nélkül viszonylag működőképes lenne az akvárium.

2013. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a tesómnak talán leesett, hogy ez igy nem jó. a szüleim csak sajnálják a halakat, de nem igazán értenek hozzá, szóval rám bízzák az egészet..
2013. márc. 14. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!