Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves vagyok és a 9 éves...

12 éves vagyok és a 9 éves tesómmal szeretnénk egy kutyát. Viszonylag nyugodt, éjszaka nem zajongó, kis max beagle, esetleg puli termetű kutyát szeretnénk. Kertes házunk van. Ti melyik fajtát ajánlanátok, és miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 20:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy kertes házatok van, még sétáltatni kell..:)Szerintem inkább menjetek el a menhelyre, nagyon aranyos kutyák vannak..:)
2012. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Keveréket menhelyről.

Miért: mert a szüleidet könnyebben meg tudod győzni, hogy milyen aranyos, milyen szomorú, milyen magányos.

Ráadásul nem kell érte sok pénzt kiadni, mint egy fajtatiszta kutyáért.

2012. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Hovarju ***** válasza:
66%

Kinti vagy benti kutyus lenne?

Bejárhatna a lakásba?

Mennyi időtök lenne rá naponta?

A szüleitek is benne vannak a kutya vásárlásba? Vinnétek kutyasuliba?

Vinnétek sétálni?

2012. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Álatlában kint lenne,de ha csöndes bent is lehet,és bent aludna.1 óra.Vinnénk sétálni.Többször bejöhetne természetesen.Persze a szülem is benne vannak.2-szer egy hónapban elvinnénk.Mondjuk szombaton.Így mit ajánlotok és miért?? :D
2012. okt. 24. 20:26
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Így is menhelyi kutyust. Vagy, ha nagyon fajtatisztát akartok, akkor pumi, mudi. Magyar fajták, bírják az időjárási viszonyokat kint is, nem kényes a szőrük, okos kutyák, mozgékonyak, bírják a gyerekektől a strapát és a sok sok játékot. De inkább egy rászoruló kis keveréket.
2012. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Havonta kétszer vinnétek egy órára sétálni? Akkor ne vegyetek kutyát. Hiába van kert, ez olyan, mintha téged bezárnának egy nagy szobába, ahol kapsz enni, aludhatsz és elvégezheted a dolgod, de csak havonta kétszer mehetsz ki a lakásból. Attól hogy kinti kutya illene legalább kétnaponta elvinni egy 1,5-2 órás sétára. És mindegy hogy milyen kutya, mindegyiknek szüksége van a sétára. Vegyetek inkább cicát, ugyan úgy lehet dédelgetni lehet vele játszani, de a macskának nem baj ha nem viszed sétálni, és nem annyira időigényes állat mint egy kutya.
2012. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

nekem havanese kutyusom van, így én elsősorban ilyen kutyust javasolnék. :) kis gombócok, játékosok, okosok, lehet fésülgetni. inkább benti kutyusok, de imádnak az udvarban szaladgálni.


egyébként igazság szerint nem lehet megmondani, h nektek melyik lenne a legjobb kutyus. menjetek el szüleitekkel együtt a menhelyre, nézzetek körül. biztos vagyok benne, h valamelyik kutyusba "beleszerettek". :)


addig is kitartást, és ne feledd, h valahol él egy kiskutyus, aki hozzád fog kerülni, és miattad él, h a legjobb barátod legyen! :)

2012. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem havonta vinnék sétálni,hanem kutyasuliba..:)
2012. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd már el figyelmesebben a válaszait.Vagy ha ez nehéz,ne írj hülyeségeket.Napi egy órája van a kutyára,vinné sétálni,és kutyasuliba vinné havi 2szer.
2012. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a macskás ötlettel egyetértek.Sűrűn emlegeted,hogy csendes legyen.Az nevelés kérdése,és még így is kifoghattok olyat aki szereti hallatni a hangját.
2012. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!