Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akarok csinálni egy akváriumot...

Akarok csinálni egy akváriumot mi kell bele? Több lent

Figyelt kérdés

egy akváriumot akarok csinálni kezdő vagyok mekkora akváriummal kezdjek én 20 literesre gondoltam ebbe milyen halakat lehet bele tenni és növényeket aranyhalat nem akarok azokat nem szeretem olyan halakat írjatok amik könnyen tarthatóak

növényeket is írjatok légyszí



2013. márc. 13. 11:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
*és
2013. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

most lehet inkább megpróbálok csinálni egy külső szűrőt ha szerintetek megéri itt a link

[link]


mekkora motor kellene bele?

2013. márc. 15. 15:46
 23/35 anonim ***** válasza:

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy ilyen szűrőanyagokkal, mint a krumplis zsák, meg az a nem víz álló szivacs, ami 3 héten belül elrohad, ennek az összetákolt szűrőnek olyan hatásfoka van, hogy kb nekifutásból ki is lehetne dobni a p.icsába.


Ha csinálsz egy ilyen szűrőt, akkor is minőségi szűrőanyag kell bele, ami nem olcsó.

A leggagyibb, amit egyáltalán használni érdemes, az a klasszikus kékszivacs:

[link]


Ami a megjegyzéseket illeti, az sem igaz, hogy ha leteszi a földre , akkor nem bír forgatni, mert ha sikerült volna teljesen légmentesíteni, akkor az nem befolyásoló tényező, hogy hol helyezkedik el a szűrő.

Tehát a tető lezárására jobban oda kell figyelni:

[link]


Vízpumpából ilyet használnék:

[link]

2013. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Ami a tető lezárását illeti, az általad linkelt módon is le lehet zárni.

Úgy is légmentes, szerintem eléggé passzos, nem tudom hol hibázhatott aki csinálta, miért nem forgatott rendesen a szűrő.


Viszont akkor is meggondolandó dolog úgy lezárni a szűrőt, ahogy az én linkemben van.

Mert ha csak úgy bedugod azt a csövet a rendes gyári végzárójával, azzal nagyon megszenvedsz, ha szét akarod szedni.

Akárhogy zsírozod, az nagyon szoros, nagyon nagy túra szétszedni, összerakni. Hosszútávon a kapcsos módszer hasznos kényelmi funkció.

2013. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem annyira nem éri meg.

Végül is túltelepíteni se így, se úgy nem szabad egy akváriumot.

Amit linkeltem szűrő megoldások (11:06) meg bír szűrni egy optimálisan telepített 112-es akváriumot.

Mire a barkács szűrő végére érnél, nem jönnél ki sokkal olcsóbban a gyári szűrőnél.


Mint biológiai szűrés, természetesen megérné, mert a szűrés minél erősebb, annál jobb.

De amúgy ezt a fajta pvc csöve szűrőket sokkal inkább 200-400 literes akváriumokhoz éri meg megcsinálni, ahol egy 35-70 ezres tétel lenne csak a szűrés.

De igazából ott is úgy éri meg, ha valaki igényesen, gyakorlottan tud barkácsolni, mert a szűrő a lelke az egésznek, nem éri meg valami összegányolt szarra bízni az akváriumot.

2013. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
rendben
2013. márc. 15. 20:09
 27/35 A kérdező kommentje:
lehet nagyon hülyeség amit kérdezek de a külső szűrőbe miért nem lehet simán csak szivacsot tenni?
2013. márc. 15. 20:28
 28/35 anonim ***** válasza:

Lehet.

Csak van annál sokkal jobb szűrőanyag is.


Alulra nem árt valami ülepítő.

Utána valami ritkább anyag, ami megfogja a mechanikai szennyeződést.

Utána biológiai szűrőanyag.


Ha csak szivaccsal akarod megtölteni, akkor is jobb rétegekbe tenni, és a rétegek közé valami terelőlapot tenni, hogy a víz a teljes felületen keresztül haladjon át. Többféle sűrűségű szivacsot is lehet használni.


Meg vannak még opcionálisan, vagy kúraszerűen használható szűrőanyagok. Pl aktívszén gyógyszeres kezelés után, vagy szat gyanta ha túl sok a nitrát..

2013. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
ülepítőt azt miből kell és milyen biológiai szűrőanyag kell?
2013. márc. 15. 21:05
 30/35 anonim ***** válasza:

Ülepítőnek pl biolabda, vagy semmi, csak egy rácsos rész.

Bionak siporax.

2013. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!