Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik szettel lenne érdemes...

Melyik szettel lenne érdemes nekiállnom?

Figyelt kérdés

Egy sima kis növényes akváriumot szeretnék, fekete háttérrel, fekete talajjal, szép zöld növényekkel, esetleg középre egy kisebb kő vagy fa dekor.

Élőlény pár darab garnéla lenne benne, esetleg ha belefér akkor pár kis nanohal, de ez nem fő cél.

Füvesíteni lehetne ezzel a világítással?

Növénytáp+folyékony co2 elég lenne hozzá?


[link]


[link]


Ez az ár megéri ezekért a szettekért?



2013. márc. 21. 19:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez tűnik a legjobbnak végül:


[link]

2013. márc. 21. 19:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Kiég a lámpája 3 hónap mulva, aztán viheted vissza gariba.
2013. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől függ. Ha nem zavar csobogás, választhatod az első 2 közül is valamelyiket. De az akasztós szűrős, szóval csobog.


A füvesítés már más tészta, ahhoz erős világítás kell, talán a 13,4l-esben megvan az, ha 13W-os a lámpa. Egyébként 0,5W/l alatt tök felesleges a CO2.


Nekem van egy ilyen 30l-esem, én is garnélázok benne, low-tech növényeshez bőven elég a felszereltsége. Értem ezalatt az Anubias, Crypto, mohák tömkelege, gömbalga, Microsorium, Vallisneria típusú növényes aksikat. Ezekből is lehet szép akváriumokat kihozni. Egy high-tech növényes nano ennél jóval többe kerül, ha jól tudom.


Szóval ha ragaszkodsz a CO2-höz, akkor csak a 13,4l-es jó, ha nem, én a nagyobbat venném, a 30l-est.


Ja, és még annyit: nanohal max a 30l-esbe lenne jó, oda is csak úgy, hogy max 6db 1 fajból, és melléjük garnéla, de én még ezt sem erőltetném, hidd el, a garnik is ngyon érdekesek önmagukban. Sőt, mivel nálam egyedül vannak, nincs mellettük hal, nagyon virgoncak, és bátrak, mászkálnak egész nap össze-vissza. Én a 30l-esben 15db Red Cherryt, 4db Amano-t tartok, és mellettük van 3db spiky csiga is.

2013. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hable: az én lámpám most 11 hónapos, és még jó. (kopp-kopp) De én is hallottam már, hogy hajlamos a tönkremenetelre.
2013. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igen a halaknál közben rájöttem hogy van a 30 literes törvény, így azok kilőve:)

A Garnélák szerintem tökéletesek lesznek :)

2013. márc. 21. 20:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont esetleg majd, egy kb 5 db kis újszülött guppit bele lehetne tenni csak addig amíg elérik azt a méretet hogy a nagy akváriumba visszamehetnek biztonságosan?
2013. márc. 21. 20:13
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Az Aquaelt ne vedd meg, a lámpa valóban 3 hónapig bírja. Szériahibás. Az első a legjobb, amit a kérdésben linkeltél.
2013. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor neked szerencséd van :)

Én 2db aquael lámpát vettem (külön csak a lámpát).

Az egyiket magamnak, a másikat karácsonyra barátom nővérének, és mind a kettőt vissza kellett vinnem gariba pár hónapon belül. Persze addig jó amíg van rá gari.

2013. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!